Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Alljärgnev võiks huvi pakkuda prillipapadest mootorratturitele.

Tegelesin uute prillide hankimisega ja otsustasin nad tellida seekord internetist. Miks ma sellest siin räägin? Kindlasti on meie hulgas piisavalt neid, kes kaugele näevad hästi aga lähedale eriti mitte või vastupidi (ja mõned meist ei näe päris korralikult ei lähedale ega kaugele). Samas, kui prillid ette panna siis näevad lühinägelikud küll kaugele aga lähedal on asjad udused ja kaugnägijatle on jälle vastupidi. Tsiklisõidul nadi igal juhul, kui kogu aeg pead prillidega "žongleerima".

Abiks on sellisel juhul progressiivsed multifokaalsed prillid. Nimelt on võimalik neid valmistada nii, et keskvaateala on 0 (lihtsalt klaas) ja lähedale vaate ala misiganes + on vajalik. Miinustega täpselt vastupidi:keskvaateala on vajalik miinus ja lähedalevaatmise osa 0. Sellised prillid võimaldavad näha normaalset nii spidokat, GPS-i, mobiiltelefoni kui ka kauguses olevat maastikku ja teed ning teisi sõidukeid.

On ainult üks häda: korralikud progressiivsed multifokaalsed priliklaasid on sigakallid. Kui tahad veel, et oleksid päikese käes isetumenevad (pole vaja eraldi päikeseprille) ja oleofoobilised ning polariseerivad siis kisub ainuüksi klaaside hind sinna +500€ juurde. Raamid juurde siis on hind üldse kosmos. Ma ei tea, kui paljud on kursis sellega, et prillide/klaaside hinnad pole kõrged mitte valmistamise keerukuse tõttu vaid tuleneb asjaolust, et 80% raamide/klaaside turust üle planeedi on ühe ettevõtte käes. Tüüpilise raami omahind, mis poes maksab ca 150-200€ on vähem, kui 10€.

Ja nüüd tulen internetist tellimise juurde tagasi. Selline prillipaar, mis koosneb alljärgnevast maksab Eestis peaaegu terve varanduse:

  • kvaliteetsed raamid
  • progresseeruvad, multifokaalsed klaasid
  • oleofoobilised (ei määrdu ja näpujäljed ei jää peale)
  • tugevdatud pinnaga
  • peegeldusvastase töötlusega
  • päikese käes isetumenevad

Kogu selle rõõmu saab internetist tellides kätte suurusjärgus 100-130€, sõltuvalt valitud raamidest. Kui isetumenev osa välja jätta siis võib paari hind langeda isegi 50€ juurde. Seda arvestades on täiesti relistlik tellida kaks paari prille: ühed igapäevaseks eluks ja teised sellised, mis sobivad kiivrisse. Müüjaks www.zennioptical.com.
Näiteks sellised peaksid igati ja ideaalselt kiivrisse istuma: https://tinyurl.com/yxdeop7m



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3188
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 193 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Võrreldes klaasidega on raamid nohu,kui ei võta just selliseid mida hetkel kannab Paris Hilton või terve pere suureahtrilisi armeenia päritolu naisterahvaid.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kasutan juba 3-4 aastat 3-e vaatelisi prille ja ostsin need tõesti haige raha ehk ligi 500€ eest ja selle sees oli oli soodus hind raamidele.Klaasid olid 460 vist. Mul on +,sest ealised iseärasused ei lase lähedale näha. Tänuväärt soovitus Mac, proovin ühed ära tellida,sest oli plaan uuendada.
Mul muideks veel see jama,et need olemas olevad kipuvad jube kähku nö lapiga puhastusesest tuhmiks-kriimuliseks minema. Esimsed klaasid vahetati garantii korras Instru poolt välja ja seda ikka pika hambaga, aga uued on jälle sama teema ees. Mul on ka teised ühevaatelised prillid(2-ed) arvutis töötamiseks,aga nende klaasid on siiani kirkad ja peale puhastust nagu uued. Kuigi vanemad on vist juba 7-8 aastat vanad. Kasutan samu lappe ja alati loputan prille enne puhastust, nagu sooviati,kuid ikka kipuvad kriimuliseks minema just nagu vana auto tuuleklaas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 17 Mai 2019, 22:00

Kasutan juba 3-4 aastat 3-e vaatelisi prille ja ostsin need tõesti haige raha ehk ligi 500€ eest ja selle sees oli oli soodus hind raamidele.Klaasid olid 460 vist. Mul on +,sest ealised iseärasused ei lase lähedale näha. Tänuväärt soovitus Mac, proovin ühed ära tellida,sest oli plaan uuendada.
Mul muideks veel see jama,et need olemas olevad kipuvad jube kähku nö lapiga puhastusesest tuhmiks-kriimuliseks minema. Esimsed klaasid vahetati garantii korras Instru poolt välja ja seda ikka pika hambaga, aga uued on jälle sama teema ees. Mul on ka teised ühevaatelised prillid(2-ed) arvutis töötamiseks,aga nende klaasid on siiani kirkad ja peale puhastust nagu uued. Kuigi vanemad on vist juba 7-8 aastat vanad. Kasutan samu lappe ja alati loputan prille enne puhastust, nagu sooviati,kuid ikka kipuvad kriimuliseks minema just nagu vana auto tuuleklaas.

Klaase pese sooja seebiveega ning kuivata pehme paberiga. Parema efekti saad naturaalset tükiseepi (kastill, naabluse, aleppo) või ka lausa majapidamisseepi kasutades. Neid peeneid mikrokuist lappe pole läätsedele mõtet näidata. Isegi pinnakattega klaasid neid ei taha taluda. Pealegi klaasid pole ka enam klaasid, vaid kerguse ja mugavuse huvides plastikjunnid.
Motosõidul kasutan vanemaid prille, aga ka uued on toosis kaasas.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas: 17 Mai 2019, 22:00

Tänuväärt soovitus Mac, proovin ühed ära tellida,sest oli plaan uuendada.
Mul muideks veel see jama,et need olemas olevad kipuvad jube kähku nö lapiga puhastusesest tuhmiks-kriimuliseks minema.

Kui tellid siis prillipoest retsepti küsides ära unusta lasta ka silmapupillide vahemaad ära mõõta, nad tihtipeale ilma küsimata seda ei tee. Puhastamiseks kasuta seemisnahkset lappi, paber ja tekstiil võivad kraapida. Uued prillid telli kriimustuskindla kihiga.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Olge silmadega ettevaatlikud, kindlaim viis omale asjalikud asjad ette saada on siiski kohapeal lasta oma silmad üle kontrollida ja ainult sinu silmade jaoks lihvitud klaase kanda. Inimesi ja silmamuresid on ikka palju erinevaid ja valesid prille kandes võite neid vabalt ka hullemaks teha. Mul elukaaslane on optometrist ja kuulen pidevalt nii mõndagi ta tööst ja kogetust, prillid "turu" pealt võiks jääda veneaega. Saan aru, et viidatud koht ei ole päris "turg" ning retseptijärgi tehakse, pole vast väga suurt riski, kuid tihti tuleb ette, et määratud prillidega ei saa inimene hakkama, kaugelt tellides pole eriti kuhugi nutma ka minna.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Dusterx kirjutas: 18 Mai 2019, 00:09

Olge silmadega ettevaatlikud, kindlaim viis omale asjalikud asjad ette saada on siiski kohapeal lasta oma silmad üle kontrollida ja ainult sinu silmade jaoks lihvitud klaase kanda.

Alati tasub tähele panna ja ettevaatlik olla aga kõike seda tehakse retsepti alusel. Nii Eesti poest, kui internetist tellitud prilli valmistamise protsess on ühesugune. Aluseks on mõlemal juhul optometristi (või silmaarsti) poolt väljastatud retsept. Kohalik prillipood mängib tihtipeale vaid vahendaja rolli ja klaasid lihvitakse ja pigaldatakse raamidesse kas Soomes, Rootsis või näiteks ka Prantsusmaal.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Need on siis ilmselt mingid mitte väga asjalikud poed, kus kohapeal lihvida ei mõisteta...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Paber on tegelikult mingil määral abrasiivne ja seda ei soovita ilmselt ükski tootja oma klaaside puhastamiseks. Kasutan ikka ja ainult korralikku klaaside puhastamise lappi,leiget vett ja seepi ka hommikul tavaliselt. Muideks nendele lihvitud klaasidele pidi kahjulik olema hetkeks leili ruumi astumine või praeahju ust paotades väljuv aur. Nii väideti mulle instrust. Klaasid on kaitsekilega,mis vähendab peegeldust autoga öösel sõites jne. Ehk kõik mis Instrust raha eest saab, on olemas.

Dustrex ma küll 100% kindel pole ,aga ei tea küll ühtegi prillipoodi,kus prille kohapeal tehakse ehk klaase ette pannakse ja muid töid teostatakse. Lihvimine on juba veel keerulisem protsess ja seda kohe kindlasti ei tehta. Nõuka ajal tehti klaaside panemist,aga ei enamat. Tean,sest tädi oli tööl sellises poes.

Viimati muutis urmas66, 18 Mai 2019, 01:12, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Norman optika ketis tehakse seda päris kindlasti kohapeal, võimalik, et mitte igas poes, kuid siis saadetakse vastavasse poodi lihvimisele. See ilmselt neil suisa ärimudel, sest lihvimata klaas on hulka soodsam osta ja ise paika lihvida ning ka see raha tasku panna.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Dusterx kirjutas: 18 Mai 2019, 01:11

Norman optika ketis tehakse seda päris kindlasti kohapeal, võimalik, et mitte igas poes, kuid siis saadetakse vastavasse poodi lihvimisele. See ilmselt neil suisa ärimudel, sest lihvimata klaas on hulka soodsam osta ja ise paika lihvida ning ka see raha tasku panna.

Sa vist ise pole prillikandja. Vähemalt,kui viimati sind trehvasin,siis olid ilma :D Kõik mitmevaatelised klaasid lihvitakse ,ilma poleks see isegi vist võimalik,et on selline klaas ilma vahe triipudeta nagu vanasti oli.Ja maksavad nad meil pea igal pool ikka üle 300€ ka soodukaga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Olen pool oma elu prille kandnud ja siis loobusin, no ei ole just mugavaimad leiutised, eriti, kui veel motokiiks ka küljes. Olen nende hindade ja asjadega suht kursis, ise loobusin prillidest, sest mul olid nad ainult lähedale vaatamiseks ja nende puudumine ei sega mu elamist rohkem, kui nende eksisteerimine, ilmselt hakkab varsti vanadus jalaga peesee taguma ja pean ikkagi kandma hakkama...
Su küsimuse point jäi mulle selgusetuks, samuti olen kursis klaaside lihvimisega, sest mul 1 kodus jahub nendest asjadest päevast päeva juba üle 10 aasta :D


VonSten
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Aug 2017, 20:02
Tsikkel: CB 750 Seven Fifty
Tänatud: 4 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas VonSten »

Tellisin just prillid. Selle kodulehe tellimisvormi peal küsitakse täpselt neid samu andmeid, mis mu prilli retseptil ja mille alusel poes prillid tehti. Ainuke miinus on see, et raame ei saa proovida.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tellisin ka ühed ära. Progresiivsed 3-e vaatelised päikeseprillid, Instru retsepri järgi oli kõik üsna lihtne. Lisaks veel peegeldusvastasus ja kokku tuli koos postikuluga(9.95$) 111$ ehk siis 100,11€. Selle raha eest ei saa meil ühte progresseeruvat klaasi ka. Isegi poolt klaasi kui aus olla. Kui käes annan teada,pole ju ka kindel,et prillid sobivad,kuigi raami mõõdud võtsin oma olemasolevatelt prillidelt.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Frosch »

Tellisin samuti ühed päiksekad omale ära. Proovimise mõttes. Lugesin et tarne siia Euroopa kanti vist oli ca 1kuu, loodan et päris suve lõpus kätte ei saa. Samas kui vaadata neid prillide hindu (kasvõi nt siin Eestis, sest enamik ostab niikuinii ju poest) siis keskmiseks hinnaks ca 250 per paar võtta ning prilli eluiga vähemalt minu puhul arvestada max 5a (sõltuvalt ka kas silmanägemine paraneb-halveneb) siis järgmisena olen küll seda laseroppi mõelnud. Hinnad seal suurusjärkku 2k, aga noh, prillivaba elu :)

Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Frosch kirjutas: 23 Mai 2019, 08:37

Tellisin samuti ühed päiksekad omale ära. Proovimise mõttes. Lugesin et tarne siia Euroopa kanti vist oli ca 1kuu, loodan et päris suve lõpus kätte ei saa. Samas kui vaadata neid prillide hindu (kasvõi nt siin Eestis, sest enamik ostab niikuinii ju poest) siis keskmiseks hinnaks ca 250 per paar võtta ning prilli eluiga vähemalt minu puhul arvestada max 5a (sõltuvalt ka kas silmanägemine paraneb-halveneb) siis järgmisena olen küll seda laseroppi mõelnud. Hinnad seal suurusjärkku 2k, aga noh, prillivaba elu :)

Kannata pensini ära,siis saad tasuta :D ,aga kui tõsiselt siis jah,meie hindadega, on asjal jumet.
Mul väike + lugemisalas ja selle vist ei saagi seda laserit teha. Ei viitsi koguaeg prille ette ja ära ning selleks ongi 3 vaatelised ning kannan koguaeg.Üleval 0,0 keskel +0,5 ja +0,75 ning alla +1,5 mõlemal.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Frosch »

Seal vist on jah teatud tingimused, mille alusel üldse sellele opile saab. Üks oli minu teada ka vanus, et 50+ vms on juba keeruline pääseda ( vbla valetan aga kuskilt nagu mäletan). Mul ainult miinus, -1.5. Tükk aega juba kummitab see mõte ning mõned tuttavad on teinud ja soovitavad. Eks tõenäoliselt tuleb mul ka see ära teha.

Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure


VonSten
Postitusi: 38
Liitunud: 17 Aug 2017, 20:02
Tsikkel: CB 750 Seven Fifty
Tänatud: 4 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas VonSten »

Kas keegi on sealt Zennist prillid kätte ka saanud ? Kaua tulid? Kust riigist need reaalselt saadetakse? Kas km ja toll tuleb ka lisaks ?

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Reaalne valmistuskoht on Hong Kong. Sõber mul on korra või kaks tellinud, sai kätte ca 3 nädalaga.
Tolli lisaks ei tule kui kauba väärtus jääb alla 150€. Käibemaksuga on loto - vahel tuleb asjad deklareerida ja vahel mitte. Ma olen kaupu ostnud intenetist 2005 aastast saati ning selle aja jooksul on ainult kaks asja tollitud: üks teleobjektiiv USA-st 10 aasta tagasi ja paari nädala eest 12" digilaud Hiinast. Võin sõbra käest küsida, kas ta pidi oma prillid deklareerima.

TÄIENDATUD: sõber deklareerima ei pidanud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas indumen »

Internet võib ju odav olla, aga raame ilma proovimata tõesti pole võimalik tellida, tavaliselt läheb 3-4 erinevat poodi ja nii mõnigi tund kohapeal katsetamist, et need "õiged" leida, õnneks on vanuselise iseärasuse tõttu miinuse suurenemine nüüd paika jäänud ja kannatab ehk opi peale mõelda samuti, samas väga ikka ei julge miskit võõrast sinna silma sisse vabatahtlikult toimetama lubada.

Isiklik probleem vist, aga mul ainult -4 ja silinder klaas kõige suurema õhendus versiooniga ja isegi korralikemate kampaaniate ajal ostetud klaasiraami komplekt kisub sinna 500€ tuuri. Arvestades, et ma panen nad hommikul ette, võtan enne magama minekut eest ära ja teen kõike peale saunas käimise, siis ei julge seda odavat osta.

Järgmine kord peab minema koos kiivriga vist proovima sest praegu moes olevad sangad kipuvad pikemal sõidul kuskilt suruma, kuigi on prillikandjale mõeldud kiiver ja puha :)

Ei suuda soovitatud lehe pealt leida et ainult klaase ehk saaks tellida, siis oleks võibolla isegi jumet

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 23 Mai 2019, 12:46

Reaalne valmistuskoht on Hong Kong. Sõber mul on korra või kaks tellinud, sai kätte ca 3 nädalaga.
Tolli lisaks ei tule kui kauba väärtus jääb alla 150€. Käibemaksuga on loto - vahel tuleb asjad deklareerida ja vahel mitte. Ma olen kaupu ostnud intenetist 2005 aastast saati ning selle aja jooksul on ainult kaks asja tollitud: üks teleobjektiiv USA-st 10 aasta tagasi ja paari nädala eest 12" digilaud Hiinast. Võin sõbra käest küsida, kas ta pidi oma prillid deklareerima.

Just täna maksin Jaapanist tulnud pentaxi objektiivi eest tolli. ebay-st tellisin 96$ oli hind ja 16,91 läks riigile. meil maksab sama asi 240€ umbes ja soodukaga oli 149 ehk ikka tuli jupp maad soodsam

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

indumen kirjutas: 23 Mai 2019, 13:17

Ei suuda soovitatud lehe pealt leida et ainult klaase ehk saaks tellida, siis oleks võibolla isegi jumet

Ei saa, ainult koos raamidega.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas bitter »

indumen kirjutas: 23 Mai 2019, 13:17

... komplekt kisub sinna 500€ tuuri. Arvestades, et ma panen nad hommikul ette, võtan enne magama minekut eest ära ja teen kõike peale saunas käimise, siis ei julge seda odavat osta.

Äkki just mingiteks tolmusteks-räpasteks tegevusteks, kus raami disain niiväga ei loe, võiks odavad ette panna?

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas indumen »

bitter kirjutas: 23 Mai 2019, 15:00
indumen kirjutas: 23 Mai 2019, 13:17

... komplekt kisub sinna 500€ tuuri. Arvestades, et ma panen nad hommikul ette, võtan enne magama minekut eest ära ja teen kõike peale saunas käimise, siis ei julge seda odavat osta.

Äkki just mingiteks tolmusteks-räpasteks tegevusteks, kus raami disain niiväga ei loe, võiks odavad ette panna?

Kindlasti on ka selliseid vajadusi jah, seni auto all ja ehitusel või ujudes isegi pole vajadust olnud prilli vahetada :)
Eks ole ilmselt räpasemaid ja hullemaid keskkondi muidugi, kui niisama kontoritoolis higistamine, sellegipoolest isegi odavat raami tahaks ennem proovida kui ostma hakkaks, et vähemalt eest ära ei kukuks kui kummardada vms (crash)

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

VonSten kirjutas: 23 Mai 2019, 12:13

Kas keegi on sealt Zennist prillid kätte ka saanud ? Kaua tulid? Kust riigist need reaalselt saadetakse? Kas km ja toll tuleb ka lisaks ?

Nii, järgi proovitud ja tulemusega rahul. 11 päeva alates tellimusest. Paki peal on kirjas, et saadeti välja Rootsist, Malmöst. Ei mingit tolli ega käibemaksu.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ilmselt loll küsimus, aga kas optilist visiiri pole prillikandjatele?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas yeekim »

ranel kirjutas: 27 Mai 2019, 23:00

Ilmselt loll küsimus, aga kas optilist visiiri pole prillikandjatele?

:shock:
https://billyscrashhelmets.co.uk/about- ... ct-visors/

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

ranel kirjutas: 27 Mai 2019, 23:00

Ilmselt loll küsimus, aga kas optilist visiiri pole prillikandjatele?

Ei ole, sest see ei töötaks. Prillid peavad olema silmadest kindlal kauguse ja läätse fookuspunktid tsentreeritud silma suhtes. Küll on olemas mõned lahendused, mis peaksid prillikandja elu lihtsamakas tegema.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 27 Mai 2019, 22:43
VonSten kirjutas: 23 Mai 2019, 12:13

Kas keegi on sealt Zennist prillid kätte ka saanud ? Kaua tulid? Kust riigist need reaalselt saadetakse? Kas km ja toll tuleb ka lisaks ?

Nii, järgi proovitud ja tulemusega rahul. 11 päeva alates tellimusest. Paki peal on kirjas, et saadeti välja Rootsist, Malmöst. Ei mingit tolli ega käibemaksu.

Just täna tuli meil,et prillid valmis ja teele pandud. Tracking numbri järgi on teele pandud LM00000000SE ehk ka siis rootsist. Nädal tagasi tegin tellimuse 3-vaateliste + klaasidega päikeseprillidele. Kui need on head tellin ka ühed tavaprillid. 11 päeva on ilmselt kiirem,kui meilt siit kohapealt tellida :D
Mul on instrust tellitud prillid nüüd peale klaaside vahetust(vahetati garantii korras,sest oli sama jama) 2+ aastat olnud ja klaasid kipuvad vägisi jälle tuhmiks minema. Klaasid siis letihinnaga 500€, millest maksin 380€. Raamid on titaan ja ka kallimad,kuid raami hind on klaasidega võrreldes ikkagi kukimuki ehk vist 170€ oli ainult.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Frosch
Toetajaliige
Postitusi: 83
Liitunud: 08 Veebr 2019, 11:48
Tsikkel: BMW 1200GS Adventure
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Ideid prillipapadele. Prillid kiivris.

Lugemata postitus Postitas Frosch »

Sama lugu, tuli ka email et prillid teele pandud. Cant wait to get them :D :D

Mini Riga - 160cc Pitrpo - Honda Hornet CB600 F - Yamaha FZ1N - Bmw 1200GS Adventure

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”