Soodsaim lahendus akutrimmerile?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Milline oleks veel soodsam lahendus akutrimmeri komplektile (sh kindlasti koos aku ja laadijaga), et lasta seinaääri ja äärekivisid? Momendil tundub see ok: http://aiataht.ee/akutrimmer-stihl-fsa-45/



Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Tort kirjutas: 28 Mai 2019, 09:54

Milline oleks veel soodsam lahendus akutrimmeri komplektile (sh kindlasti koos aku ja laadijaga), et lasta seinaääri ja äärekivisid? Momendil tundub see ok: http://aiataht.ee/akutrimmer-stihl-fsa-45/

Kas Sul muid akutööriistu pole, saaks akusid vahetada, pikemalt töötada?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!


Teema algataja
Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Tort »

yeekim kirjutas: 28 Mai 2019, 10:47
Spoiler
Tort kirjutas: 28 Mai 2019, 09:54

Milline oleks veel soodsam lahendus akutrimmeri komplektile (sh kindlasti koos aku ja laadijaga), et lasta seinaääri ja äärekivisid? Momendil tundub see ok: http://aiataht.ee/akutrimmer-stihl-fsa-45/

Kas Sul muid akutööriistu pole, saaks akusid vahetada, pikemalt töötada?

edu

Pisike Metabo akutrell on, muud pole.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Seinaäär ja äärekivid - siis sa jäädki neid nugasid vahetama. Vaata ikka tamiiliga trimmerit.
See Hechti automaatne tamiilisöötur on ka kahtlane, kuid hind on ka vastav, st usun, et ajab asja ära.

Kui on plaanis veel akutööriistasid soetada, siis sellega ei saa ka väga mööda panna:
https://www.tooriistamaailm.ee/akutrimm ... -laadijata
Laadija ja aku lisab muidugi hinda, kuid hea hinnaga akusid võib küsida ka siit: patareid.ee

edit: ei pannud tähele, et sellel stihlil saab kasutada ka tamiili. siis on juba ok :) (aga kuni selle hetkeni, kui aku tühjaks saab, pead kogu trimmeri seina torkama, 2.0Ah aku ei kesta just kuigi kaua).

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Teema algataja
Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Stihlil muide väidetavalt selline jämedamast traadist kaitseraud otsas, mis ei lase teradel kivisse käia.

Hecht tundub ka aktsepteeritav või on mingeid olulisi miinuseid? Rohkem akutööriistu ei taha.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mul oli selline lõikuritega, ega pihtaminemisest ei pääse. Ja pihta võib minna ka kivikestele, mis kuskil muru vahel peidus. Ikkagi ei soovita neid lõikuritega variante, vaid ikka tamiiliga. Tamiil on suht universaalne asi ka, lõikurtera aga mitte. Hecht on vähemalt minu silmis ikka täiesti suvaline no-name aga kui tõesti ainult natuke vaja trimmida, siis on vist aksepteeritav.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Tiiger800
Postitusi: 48
Liitunud: 14 Mär 2018, 16:41
Tsikkel: VFR1200xd
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Tiiger800 »

Maal vanemad kasutavad seda juba viis aastat https://www.tooriistamarket.ee/et/trimm ... ah-laadija
Jõudu on piisavalt ja kuni pool tundi saab toimetada.

image.png
image.png (81.89 KiB) Vaadatud 3538 korda
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Tiiger800 kirjutas: 28 Mai 2019, 14:12

Maal vanemad kasutavad seda juba viis aastat https://www.tooriistamarket.ee/et/trimm ... ah-laadija
Jõudu on piisavalt ja kuni pool tundi saab toimetada.

See tundub oluliselt asjalikum, kui see Hecht igatahes

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Tort kirjutas: 28 Mai 2019, 12:37

Stihlil muide väidetavalt selline jämedamast traadist kaitseraud otsas, mis ei lase teradel kivisse käia.

Traadist võib mingis olukorras ju abi olla aga kui peaks seina ääres mingeid kõrsi peaks kasvama, siis terade ja traadiga trimmerdades need kas jäävad rõõmsalt kasvama või siis tuiskad ikkagi teradega mööda seina ja saad nad kätte. Minu jaoks on trimmerdamise suurim väljakutse selles kuidas teha trimmipeaga ühtlasi ja sujuvaid liigutusi, ilma muru liigselt läbustamata ja seinu/terrassiservi kraapimata. Tamiiliga on see kindlasti lihtsam kui teradega. Stihli ainuke miinus Makitaga võrreldes on integreeritud aku. Ma kasutan viidatud Makitat, vist 2Ah akuga. Stihli bensutrimmer kogub nurgas tolmu.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

nagu enamuse asjadega on head ja odavad asjad ja ega nad ühes tootes alati ei pruugi olla. Tööriistade poolel on see lahknevus vist suurim. Mul on kahel sõbral need 25-35min tööajaga trimmerid ja minu meelest võiks pool raha juurde panna ja vähe tõsisema osta. Kui on oma maja ja muru ka suts rohkem,kui 40 ruumeetrit,siis need odavad ei päde. Stokkerist sai mingi,mis maksis 300+ ja sellega sai suurema akuga vist ligi tund tööd teha.
Üks tuttav ostis ja kiitis,et saab kõik ühe korraga tehtud. Endal muidugi suurem plats hoodlada ja bensukas on siiani ainuke pädev tööriist.
Mis tera-versus jõhvi puutub,siis täna on müüa nn südamikuga jõhvid,mis lõikavad kohati paremini kui kehv tera ja ei kulu kiirelt ning samas seinu ei kratsi.Ise olen seda Oregoni jõhvi kasutanud juba aastaid.
https://metsakaupmees.ee/duoline-traadi ... i-hinnaga/

Viimati muutis urmas66, 28 Mai 2019, 21:07, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Mul selline:
https://www.makserv.ee/toode/dur181z/

Viies aasta vist juba läheb. Kõigi aia äärte üle käimiseks piisab reeglina ühest 5Ah akust.

image.png
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

piiks kirjutas: 28 Mai 2019, 20:43

Mul selline:
https://www.makserv.ee/toode/dur181z/

Viies aasta vist juba läheb. Kõigi aia äärte üle käimiseks piisab reeglina ühest 5Ah akust.

Kui arvestada,et enne omal akut pole,siis laadija pluss aku tulebki sinna 200-300 vahele ja 2 akuga juba 300+ Ilmselgelt on siin parem asi,kui need eelpool mainitud 25min tööajaga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kuidagi jube lühike tööaeg on sel Stihlil. Endal sama mahutavusega Husqvarna ja üle 0,5h lasen vabalt ilma puhkepausideta tamiiliga Rakvere raibet ja võililli. Ainus jama, et trimmer on odavama otsa oma ja aku ei ühti niiduki omaga. Niidukil on 9,4Ah ja sellega lasen 530 m2 krundi puhtaks ja jääb veel ülegi. Ja mul on murutihedus selline mida naljalt ei kohta ehk tööd sellel niidukil jagub täiega.
Akuasjad on kallid osta, aga mugavad rsk. Müra väiksem, garaazis bensuhaisu pole (v.a. tsikli oma) ja ei hooldust ega jama. Ja kui nüüd uskuda tehaselubadust aku eluea osas, siis kokkuvõttes peaks ka soodsam tulema.


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Hecht-i kaitseks nii palju, et kirved ja haamrid töötavad hästi. Nende akuasjandusega kursis lähemalt pole kuigi siin-seal on nende muruniidukeid palju silma hakanud jääma.
Aga Ryobi akuniidundus? Reklaamid olid neil üksvahe uhked küll.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Mõlgutan ka lisatrimmeri mõtteid, et ei peaks ühte vedama maa-linn vahel. Aga kas erineva läbimõõduga tamiilidest tuleneb mingi märgatav jõudluse vahe? Senisel 2t bensukal 2,0mm tamiil ja tundub, et seina-aia jm äärtes võiks ikka paremini rohtu lõigata. Muidu läheb kenasti, aga just vastu ääri võtab kehvemini. Erinevat stiili tamiile proovinud, aga justkui selle kujus, kas ümar või kandilisem, suurt vahet ei ole. Äkki jämedam võtaks paremini? Siis võtaks pigem bensuka.
Mõnus oleks samas akukas, saab vajadusel õhtul vaikselt lasta, aga neil tavaliselt 1,6mm tamiil. Äkki palju suurem pusimine vs 2,0 tamiil?

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Mrtn5 kirjutas: 28 Mai 2019, 22:09
Spoiler

Mõlgutan ka lisatrimmeri mõtteid, et ei peaks ühte vedama maa-linn vahel. Aga kas erineva läbimõõduga tamiilidest tuleneb mingi märgatav jõudluse vahe? Senisel 2t bensukal 2,0mm tamiil ja tundub, et seina-aia jm äärtes võiks ikka paremini rohtu lõigata. Muidu läheb kenasti, aga just vastu ääri võtab kehvemini. Erinevat stiili tamiile proovinud, aga justkui selle kujus, kas ümar või kandilisem, suurt vahet ei ole. Äkki jämedam võtaks paremini? Siis võtaks pigem bensuka.
Mõnus oleks samas akukas, saab vajadusel õhtul vaikselt lasta, aga neil tavaliselt 1,6mm tamiil. Äkki palju suurem pusimine vs 2,0 tamiil?

see pole päris nii, et paned jämedama... Jämedus sõltub trimmeri võimekusest. Mida jämedam jõhv seda suurem õhutakistus ja seega kiirus langeb.. minimaalselt kannatab mängida aga ka juba peasolevad augud panevad piiri ette.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Mrtn5 kirjutas: 28 Mai 2019, 22:09
Spoiler

Mõlgutan ka lisatrimmeri mõtteid, et ei peaks ühte vedama maa-linn vahel. Aga kas erineva läbimõõduga tamiilidest tuleneb mingi märgatav jõudluse vahe? Senisel 2t bensukal 2,0mm tamiil ja tundub, et seina-aia jm äärtes võiks ikka paremini rohtu lõigata. Muidu läheb kenasti, aga just vastu ääri võtab kehvemini. Erinevat stiili tamiile proovinud, aga justkui selle kujus, kas ümar või kandilisem, suurt vahet ei ole. Äkki jämedam võtaks paremini? Siis võtaks pigem bensuka.
Mõnus oleks samas akukas, saab vajadusel õhtul vaikselt lasta, aga neil tavaliselt 1,6mm tamiil. Äkki palju suurem pusimine vs 2,0 tamiil?

Ise olen kasutama jäänud Husqvarna tamiili, mis ristlõikelt on kas 5- või 6nurkne. Peaks seda mitmes jämuses saada olema. Lõikevaliteet on minu jaoks hea.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Ain kirjutas: 28 Mai 2019, 22:17

see pole päris nii, et paned jämedama... Jämedus sõltub trimmeri võimekusest. Mida jämedam jõhv seda suurem õhutakistus ja seega kiirus langeb.. minimaalselt kannatab mängida aga ka juba peasolevad augud panevad piiri ette.

Peangi silmas, et erinevad masinad oma lubatud tamiili mõõtudega. Ehk kuidas on bensukas, nt üks Makita 260 eurone 4t bensukas 2,4mm
https://www.makserv.ee/toode/rohuloikur ... h-4-takti/
vs siit teemast mõni 1,6mm tamiiliga akukas. Ja veel parem, kui keegi oleks proovinud 2mm tamiiliga bensukat ja 1,6mm akukat :)

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Spoiler
Ain kirjutas: 28 Mai 2019, 22:17
Mrtn5 kirjutas: 28 Mai 2019, 22:09

Mõlgutan ka lisatrimmeri mõtteid, et ei peaks ühte vedama maa-linn vahel. Aga kas erineva läbimõõduga tamiilidest tuleneb mingi märgatav jõudluse vahe? Senisel 2t bensukal 2,0mm tamiil ja tundub, et seina-aia jm äärtes võiks ikka paremini rohtu lõigata. Muidu läheb kenasti, aga just vastu ääri võtab kehvemini. Erinevat stiili tamiile proovinud, aga justkui selle kujus, kas ümar või kandilisem, suurt vahet ei ole. Äkki jämedam võtaks paremini? Siis võtaks pigem bensuka.
Mõnus oleks samas akukas, saab vajadusel õhtul vaikselt lasta, aga neil tavaliselt 1,6mm tamiil. Äkki palju suurem pusimine vs 2,0 tamiil?

see pole päris nii, et paned jämedama... Jämedus sõltub trimmeri võimekusest. Mida jämedam jõhv seda suurem õhutakistus ja seega kiirus langeb.. minimaalselt kannatab mängida aga ka juba peasolevad augud panevad piiri ette.

Täpselt!
Oli ennem ka üks lahjem masin, miskil põhjusel läks suurem tamiil sisse ja TUTKIT- masinal jõudu pole, pöördesse ei lähe, lõikamisest rääkimata (crash)
Ikka see jämedus, mida tootja ette näeb, nende raames on terassüdamikuga, mitmenurgalised, sakilised jne.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 809
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas cossie »

Tööriistamaailm.ee oatsin just black&deckeri oma. 93 euri, proovida pole veel jõudnud


vetu
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Jaan 2015, 18:49

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas vetu »

12min tööaega 3.5h laadimise peale?! Kui selle ajaga niidetud saab mis vaja, siis ostaks juba murukäärid korralikud vist. Mul ka äsja ostetud see odavaim Makita. Plaanis niiduk ka osta mingi aeg sest ma ikka korralik müravastane.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma kasutan makitat, maksis miskine 80€ ilma aku ja laadijata. Võtab väikese ooteajaga munadeni nõgeseid, miski rohi pole mingi probleem.
Aku peab sõltuvalt mahust, näiteks 4ah umbes tunni jutti müttamist.
Tegeleikult ongi küsimus akudes, masin ise peab ilmselt aastaid ja aastaid, akud aga mitte.
Viimased surevad, siis kas on saada ja mis hinnaga?
Edasine on võimsuse vahe vaid.

urmas66 kirjutas: 28 Mai 2019, 21:14

Kui arvestada,et enne omal akut pole,siis laadija pluss aku tulebki sinna 200-300 vahele ja 2 akuga juba 300+ Ilmselgelt on siin parem asi,kui need eelpool mainitud 25min tööajaga.

Laadija maksab ca 30€ ja 5ah aku ca 70€ ... kui muidugi letist ei pauguta.
Üldiselt on targem miskine akutrelli komplekt vms. osta ... niikuinii on majapidamises vaja ja siis neid z-seeria jublakaid juurde.
Akutrimmer olemas, siis järgmisena läheb muruniiduk ja siis hekilõikur ja siis .... :mrgreen:

Ma oma kuudi ostsin, siis kratsisin nädal aega kukalt, mida krdit aiatööriistadega teha. Võtsin makita akumuruniiduki, paar akut ja kahe pesalise laadija kokku 450€. Nüüd aegamisi on torn üle pea kasvanud. Näiteks akurelakast ja käsikreisist ma ei loobu ever :bsmile:
Isegi kallis kaasa hangib vidinaid, viimati BT raadio, igavesti hea kaasa vedada ja sünne valtri uusi hitte nautida.

Väga palju kasutan usb laadija lisavidinat. Võtsin tsiklilt usb laadimisegi maha, 6ah aku paagikotti ja telefon täis koguaeg. Pikem reis, no panen paar akut lisaks küljekottidesse oma aega ootama. Laen peakomplekti ja telefone, kus tahes .... 32€ maksis see jublakas.

Feissbuki makita ost müük grupis liigub aegajalt norm hindadega koli.
Näiteks tlna k-rautas oli eile harjavaba mootoriga akutolmuimeja 149€. Pane aint akud külge.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul oli ka Makita trell ja veel mõned asjad,aga millagi sai üle mindud Metabo 18V tööriistadele ja need meeldivad mulle rohkem. Trelli juures ei kujuta hästi ette ,et kasutan 5ah akut(ehk ühildamine ei päde),aga need trimmerid ja muu selline alla 4ah veist ei käi üldse. Käsitööriistal on minu jaoks mugavus,kergus ja ergonoomika olulised ning kasutan kergeid ja õhukesi 2ah akusid,mis kestavad vähemalt Metabo 18V puhul piisavalt. Löökkruvikas on Metabol selles mõttes parem,et terve päeva puutööd tehes(kruve keerates) ei võtta rannet haigeks erinevalt Makita omast. Makita asjad on veel isegi olemas tööjuures,aga eriti ei kasuta.Samas Metabol vist seda aia tehnikat polegi olemas. Ehk,siis kui sul pole neid suuri akusid ja muud mudru,siis pole see Makita asi liiga odav,et ka muid sama hinnaklassi asju vaadata.Need akude hinnad võtsin seal makservi lehelt ja olid mingid kampaania hinnad.Ehk,kui mina peaks ostma selle,siis mul vaja paar akut ja laadija lisaks osta. See mis mul tuttav ostis on selgituse järgi vist see ja ta on rahul.
https://www.stokker.ee/akuga-trimmer-ec ... -604745792

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Echo on tore brand, aga ma ei saa aru miks on vaja ehitada bensiinitrimmerist akutrimmer? Mootor peab ajama ringi pikka võlli ja nurkreduktorit - milleks? Lisaks on pööretearv madalam kui teistel tootjatel, ehk loogiliselt võttes ei saa olla nii efektiivne. Lisaks ei ole seal selles hinnas olemas ei akut ega ka laadijat. Siis juba pigem 4-t korralik rohulõikur.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas piiks »

No see on jah keeruline rehnut minu jaoks. Mul akusid kokku ca 20 ringis vist praegu (vahelduva eduga on mõned kodus ka :)).
Ja kodus garaazhis on nelja pesaga laadija seina peal, kus täis akud alati sees.

Samas on see Makita hästi levinud ja väga suure valikuga tööriista sari. Ühe või isegi kaks akulaadija(t) võiks ka hetkelt minult saada, suht sümboolse rahaga. Ilmselt leiab ka odavalt mõne usitud, aga korraliku aku kuskilt.

urmas66 kirjutas: 28 Mai 2019, 21:14
piiks kirjutas: 28 Mai 2019, 20:43

Mul selline:
https://www.makserv.ee/toode/dur181z/

Viies aasta vist juba läheb. Kõigi aia äärte üle käimiseks piisab reeglina ühest 5Ah akust.

Kui arvestada,et enne omal akut pole,siis laadija pluss aku tulebki sinna 200-300 vahele ja 2 akuga juba 300+ Ilmselgelt on siin parem asi,kui need eelpool mainitud 25min tööajaga.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2012
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 28 Mai 2019, 19:53

Mul on kahel sõbral need 25-35min tööajaga trimmerid ja minu meelest võiks pool raha juurde panna ja vähe tõsisema osta. Kui on oma maja ja muru ka suts rohkem,kui 40 ruumeetrit,siis need odavad ei päde.

Tuletan meelde, et Tort soovib seinaääred ja äärekivi servad korras hoida. Mitte muru niita ega vööni maltsadega võidelda. Mul on seesama odav 181z Makita. Trimmerdan kõike, kuhu niiduk ei ulatu. Terrass, istutuskastid, peenarde piirded, aia vundament, viljapuud... 15 minutiga saan tiiru peale. 3Ah akust piisab vähemalt kaheks trimmikorraks. Puht huvi ja katsetamise pärast vahetasin 1,6mm tamiili 2mm vastu. Olulist vahet vist ei ole, kehvemaks kindlasti ei läinud. Vööni maltsa pole, odav akukas pädeb igati. Suurem bensukas seisab nurgas.

E: aku on 3Ah

Viimati muutis bitter, 29 Mai 2019, 18:35, muudetud 1 kord kokku.

Teema algataja
Tort
Postitusi: 2021
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mul on jah selline tibide kulmukitkumine rohkem. Tõesti vaid 750m2 krundi ääri vaja lasta, aga kääridega ei viitsi. Siin variante nüüd küll, kindlasti leian midagi. Ehk vaatan odavamat, aga samas stihli tööajast mulle piisaks ja ongi hea, et ainult juhe on laadimiseks. Mida pisem, kergem ja kompaktsem, seda parem.

Suurema aia mehed võivad aga vabalt edasi arutada.

Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas claw »

Elektritrimmeril on kindlasti oma koht tiheasustusalal ja miks mitte ka maal, iluaias. Tuttaval on makita oma ja ta fännab + plussiks ongi see, et samade akude pealt teed kõik maailma tööd ära, valik on nii suur lihtsalt.
Kui ise akukat vaataks iluaeda ja trellid juba makita omad on, siis pole väga mõelda. See "üks aku kõigile tööriistadele" on ikka jube geniaalne asi. Minu punktid makitale.

Tõsisemasse aeda sellega aga asja pole - me niidame maal heal juhul paari nädala tagant, pigem harvem. Ja sel juhul on tegemist pigem heinaga, kui muruga (takjad, võsa jms cräpp). S.t. mis ma öelda tahan, on see, et elektrikad on seal pädevad, kuhu sobib kõige lahjem bensukas.
Seal, kus on vaja juba 40+ kuubikut võsakat, elektrikas enam ei päde mitte kuidagi. Iluaeda aga väga hea, eelkõige just müra puudumise tõttu.


Jazzyl
Postitusi: 50
Liitunud: 11 Apr 2014, 11:14
Tsikkel: Kawasaki z750
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Soodsaim lahendus akutrimmerile?

Lugemata postitus Postitas Jazzyl »

Ostis ka minu isa akutrimmeri omale, lootuses et sellega on hea mingeid väikeseid nurki lasta jms.
Reaalsus on see, et aku 1 suvega läbi (selle suve jooksul sai vist paar-kolm korda kasutatud) ning uus aku maksab üle poole (vist oli 75€ nii ebays, kui igal pool mujal) selle asja hinnast.
Lõppkokkuvõttes - prügikasti kogu see jama.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”