Brändilojaalsus: uus tsiklimudel väljas! Vana poole hinnaga müüki?!?


will111
Postitusi: 3092
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 207 korda

Re: Brändilojaalsus: uus tsiklimudel väljas! Vana poole hinnaga müüki?!?

Lugemata postitus Postitas will111 » 29 Mai 2019, 19:13

"Samas kui vaadata eesti turgu siis on tõesti selline tunne et odavam/mõistlikum on uus võtta kui kasutatud, kui just päris esimest ratast ei osta."

Üllataval kombel tundub, et sellega peab vist nõustuma hakkama. On päris mitmekordselt ja järjest nüüd silma jäänud kuidas eestlased on "avastanud", et täiesti mõistlik on müüa oma kasutatud rattaid poe hinnaga...seejuures siis aasta või paari võrra uuema mudeli poehinnaga :lol: Mõni tarkpea müüb isegi kallimalt kui poes! Ja jutt käib ratastest, mida on ikka reaalselt kasutatud ka, 1-2 hooaega vähemalt ja midagi alla 10k ees. Eile juhtusin lugema kuulutust, kus müüdi 5a vana ratast, läbisõiduga ~15k ning kuulutuses oli kirjas, et ratas on täiesti uus - nagu just salongist välja sõitnud :wack: Noh, see polnud vähemalt enam päris poehinnaga aga päris ajuvaba ikka lugeda selliseid asju.

Üldiselt mulle tundub, et kui rääkida euroopa turust siis seda "peab olema viimane mudel" suhtumist kohtab pigem eestis kui kuskil arenenud maades ja suurtel turgudel. Neid isikuid, kes võiksid (majanduslikus mõttes) omale iga aasta või 2 tagant mingi ratta uue mudeli osta on kuskil saksas, uk's, austrias jne vähemalt 100x rohkem kui eestis, aga seal sellise asjaga väga ei tegeleta. Vähemalt liikluspilti ja kuulutusi vaadates jääb selline mulje.


Mine “Vaba teema”