VOSHOD 3M 1989, Sciev


Teema algataja
Sciev
Postitusi: 422
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: VOSHOD 3M 1989, Sciev

Lugemata postitus Postitas Sciev » 01 Juun 2019, 21:19

Düüside infot veel ootan.

Sain järjekordselt kinnitust, et Voshod pakub päris palju remondirõõmu. :lol:
Eelmisel korral (2-3nädalat tagasi) kui sõitsin, siis ühe päevaga tuli tegeleda mitme probleemiga:
1) sidur libises veidi. Ei tea kui hea lahendus see just on, aga lasin metallkettad kergelt relakaga lamellkettaga üle, tööpinnad nägid välja liiga läikivad. Siduri libisemise probleem sellega kadus.
2) siduritross läks katki. võtsin teise (oranži, see on varuosadeks mul) Voshodi küljest.
3) 4. käik hakkas välja viskama. Sel hetkel ei hakanud selle probleemiga tegelema
4) tagumine rehv läks katki

Täna oli kõva remondipäev:
1) võtsin nii punaselt (1989 a, dokumentidega) kui oranžilt (1991 a, dokumentideta) mootorid maha ja tõstsin oranži oma punasele kuna ei viitsinud hakata 4. käigu välja viskamise pärast punase mootorit lahti kiskuma praegu. Karburaatori ja geneka tõstsin ringi kuna punasel oli K65B (oranžil Jawa oma) ja sellega töötas paremini. Geneka tõstsin ümber seetõttu kuna neil on erinevad, ei viitsinud hakata juhtmeid ja kommutaatorit vahetama. Kuna sellel mootoril ka sidur libises (päris hullusti), siis võtsin teise mootori seest varasemalt lammellkettaga karedamaks lastud kettad.
2) võtsin oranžilt esiratta ja panin punasele tagumiseks rattaks kuna hetkel polnud tervet sisekummi võtta punase tagumise jaoks.
3) teine siduritross läks ka katki. :wack: Rohkem midagi võtta polnud, jäi praegu ilma trossita. Proovisin esipiduri trossi, otste poolest oleks sobinud, aga raip jäi u. 5-10 cm lühemaks, et oleks kasutada saanud. Paarikilomeetrise ringi siiski tegin, et vaadata kuidas see teine mootor selle K65B-ga töötab. Umbes sama- käivitub väga hästi, 70-80-ni sõita on OK, gaas põhjas või peaaegu põhjas pikemalt sõites hakkab varsti hoogu järjest maha võtma. Ise kahtlustan liiga rikast segu.


Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”