Ratas laeva peal

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


reimps

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas reimps »

Peaasi, et omaniku prillide külge ei haagiks oma koormarihma.




kristjankk
Postitusi: 114
Liitunud: 26 Juun 2018, 10:15
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kristjankk »

BMW GS ratast olen kinnitanud mootori kaitseraudadest, head tugevad kohad, kust saab tõmmata. On ka auto haagise peal niimoodi mitu tuhat km sõitnud ja pole probleemi olnud. Erinevatel ratastel muidugi peab seda raudade asja vaatama, sest mõnel on rauad maru pehmed ja võivad järele anda.


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Kellelgi omad rihmad ka kaasas on? Kui pikad peaks olema?


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kaiman »

kaheksa kirjutas: 14 Juun 2019, 22:56

Kellelgi omad rihmad ka kaasas on? Kui pikad peaks olema?

See on muidugi hea küsimus.näiteks mina võtan rihmad laeva pikkuse jargi kaasa,siis on kindel et saab kinnitatud :bsmile:


kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

kaiman kirjutas: 15 Juun 2019, 19:15
kaheksa kirjutas: 14 Juun 2019, 22:56

Kellelgi omad rihmad ka kaasas on? Kui pikad peaks olema?

See on muidugi hea küsimus.näiteks mina võtan rihmad laeva pikkuse jargi kaasa,siis on kindel et saab kinnitatud :bsmile:

Sarkasm on tore, aga küsin kuna poes müüakse neid 1.5m kuni 10m. Ei tahaks niisama liiga pikka kaasa vedada.


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Spoiler
kaheksa kirjutas: 15 Juun 2019, 19:24
kaiman kirjutas: 15 Juun 2019, 19:15
kaheksa kirjutas: 14 Juun 2019, 22:56

Kellelgi omad rihmad ka kaasas on? Kui pikad peaks olema?

See on muidugi hea küsimus.näiteks mina võtan rihmad laeva pikkuse jargi kaasa,siis on kindel et saab kinnitatud :bsmile:

Sarkasm on tore, aga küsin kuna poes müüakse neid 1.5m kuni 10m. Ei tahaks niisama liiga pikka kaasa vedada.

Oh issand ma mõtlesin et see on nali.aga jah sa ei pea rihmade pärast muretsema,igas laevas on rihmad olemas.
(hea et sa hobusega veel laeva ei lähe..)

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
kaiman kirjutas: 15 Juun 2019, 19:41
kaheksa kirjutas: 15 Juun 2019, 19:24
kaiman kirjutas: 15 Juun 2019, 19:15
kaheksa kirjutas: 14 Juun 2019, 22:56

Kellelgi omad rihmad ka kaasas on? Kui pikad peaks olema?

See on muidugi hea küsimus.näiteks mina võtan rihmad laeva pikkuse jargi kaasa,siis on kindel et saab kinnitatud :bsmile:

Sarkasm on tore, aga küsin kuna poes müüakse neid 1.5m kuni 10m. Ei tahaks niisama liiga pikka kaasa vedada.

Oh issand ma mõtlesin et see on nali.aga jah sa ei pea rihmade pärast muretsema,igas laevas on rihmad olemas.
(hea et sa hobusega veel laeva ei lähe..)

TS laevad küll nõuavad, et reisija peab ise rihmad kaasa tassima

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

iSlanderEST kirjutas: 16 Juun 2019, 08:28

TS laevad küll nõuavad, et reisija peab ise rihmad kaasa tassima

Ei pea ja see ka nende kodulehel selgelt kirjas https://www.praamid.ee/wp/reisija-meelespea/

  • Mootorrattaga reisijale
    Soovitame mootorrattaga reisides soetada sobivaks ajaks sõidupilet www.praamid.ee e-teenindusest.
    Juhime tähelepanu, et mootorratas on eraldi seisev sõiduki tüüp ja mootorrattale tuleb osta eraldi pilet.
    Kui e-teenindusest on pilet ostetud, siis tuleb sadama alale jõudes suunduda e-pileti rajale. Tõkkepuu avamiseks palume helistada tõkkepuul oleval telefoninumbril või skannida piletilt QR-kood. Edasi suunatakse teid sadama alal eelisjärjekorda.
    Juhul kui pilet on ostetud sadama kassast, jääb võimalus, et Teie mootorratas ei mahu soovitud reisile. Mootorrataste puhul kehtib sadamaalal tavapärane korraldus – e-piletiga reisijad saavad soovitud laevale, aga kassast ostetud piletiga peab jääma üldjärjekorda ootele.
    Laeval on üheks võimaluseks paigutada ratas n-ö taskusse või soovi korral küsida madruselt koormarihmad ja kinnitada mootorratas spetsiaalselt selleks ettenähtud kohta. Kui soovite kinnitada koormarihmadega, siis palume sadula kaitse endal kaasa võtta. Mootorratastele ettenähtud kohad asuvad laeva vööris ja ahtris.
    Soovime kõikidele mootorratturitele turvalist teekonda maanteel ning meeldivat merereisi!

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 16 Juun 2019, 11:11
iSlanderEST kirjutas: 16 Juun 2019, 08:28

TS laevad küll nõuavad, et reisija peab ise rihmad kaasa tassima

Ei pea ja see ka nende kodulehel selgelt kirjas https://www.praamid.ee/wp/reisija-meelespea/

  • Mootorrattaga reisijale
    Soovitame mootorrattaga reisides soetada sobivaks ajaks sõidupilet www.praamid.ee e-teenindusest.
    Juhime tähelepanu, et mootorratas on eraldi seisev sõiduki tüüp ja mootorrattale tuleb osta eraldi pilet.
    Kui e-teenindusest on pilet ostetud, siis tuleb sadama alale jõudes suunduda e-pileti rajale. Tõkkepuu avamiseks palume helistada tõkkepuul oleval telefoninumbril või skannida piletilt QR-kood. Edasi suunatakse teid sadama alal eelisjärjekorda.
    Juhul kui pilet on ostetud sadama kassast, jääb võimalus, et Teie mootorratas ei mahu soovitud reisile. Mootorrataste puhul kehtib sadamaalal tavapärane korraldus – e-piletiga reisijad saavad soovitud laevale, aga kassast ostetud piletiga peab jääma üldjärjekorda ootele.
    Laeval on üheks võimaluseks paigutada ratas n-ö taskusse või soovi korral küsida madruselt koormarihmad ja kinnitada mootorratas spetsiaalselt selleks ettenähtud kohta. Kui soovite kinnitada koormarihmadega, siis palume sadula kaitse endal kaasa võtta. Mootorratastele ettenähtud kohad asuvad laeva vööris ja ahtris.
    Soovime kõikidele mootorratturitele turvalist teekonda maanteel ning meeldivat merereisi!

Kahju küll, aga üks kahest valetab: kas nende kodukas, või nende pressiesindaja. Kui otsid mu tehtud teemasid, siis leiad suure pika saaga TS Laevade tegemisest. Kodulehele pandud info on ainult sellejaoks, et kisa poleks.
Tõsi, peale esimest laksu sain nende käest ka rihmad, aga kogu ülejäänud kirjavahetus oli teemal, et "reisijal peavad endal rihmad olema". Kahjuks ei tohi ma kirjavahetust siia kopeerida, meievaheline leping ei luba.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
iSlanderEST kirjutas: 16 Juun 2019, 21:00
urmas66 kirjutas: 16 Juun 2019, 11:11
iSlanderEST kirjutas: 16 Juun 2019, 08:28

TS laevad küll nõuavad, et reisija peab ise rihmad kaasa tassima

Ei pea ja see ka nende kodulehel selgelt kirjas https://www.praamid.ee/wp/reisija-meelespea/

  • Mootorrattaga reisijale
    Soovitame mootorrattaga reisides soetada sobivaks ajaks sõidupilet www.praamid.ee e-teenindusest.
    Juhime tähelepanu, et mootorratas on eraldi seisev sõiduki tüüp ja mootorrattale tuleb osta eraldi pilet.
    Kui e-teenindusest on pilet ostetud, siis tuleb sadama alale jõudes suunduda e-pileti rajale. Tõkkepuu avamiseks palume helistada tõkkepuul oleval telefoninumbril või skannida piletilt QR-kood. Edasi suunatakse teid sadama alal eelisjärjekorda.
    Juhul kui pilet on ostetud sadama kassast, jääb võimalus, et Teie mootorratas ei mahu soovitud reisile. Mootorrataste puhul kehtib sadamaalal tavapärane korraldus – e-piletiga reisijad saavad soovitud laevale, aga kassast ostetud piletiga peab jääma üldjärjekorda ootele.
    Laeval on üheks võimaluseks paigutada ratas n-ö taskusse või soovi korral küsida madruselt koormarihmad ja kinnitada mootorratas spetsiaalselt selleks ettenähtud kohta. Kui soovite kinnitada koormarihmadega, siis palume sadula kaitse endal kaasa võtta. Mootorratastele ettenähtud kohad asuvad laeva vööris ja ahtris.
    Soovime kõikidele mootorratturitele turvalist teekonda maanteel ning meeldivat merereisi!

Kahju küll, aga üks kahest valetab: kas nende kodukas, või nende pressiesindaja. Kui otsid mu tehtud teemasid, siis leiad suure pika saaga TS Laevade tegemisest. Kodulehele pandud info on ainult sellejaoks, et kisa poleks.
Tõsi, peale esimest laksu sain nende käest ka rihmad, aga kogu ülejäänud kirjavahetus oli teemal, et "reisijal peavad endal rihmad olema". Kahjuks ei tohi ma kirjavahetust siia kopeerida, meievaheline leping ei luba.

Juhinduda saab ikkagi ja ainult avalikult kättesaadavatest allikatest ja ei enam. Samas mul ka teema nendega lahti autode põkkumisest laeva kaldteel.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

kaheksa
Postitusi: 131
Liitunud: 19 Nov 2017, 21:42
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas kaheksa »

Norras soovitati ka, et kui tahad praami peal minna ratta kõrvalt ära, siis pigem tõmba kinni oma rihmadega. Kedagi väga ei koti kui pikali kukub.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Tort »

Käisin nädalavahetusel rattaga saares ja mingeid rihmu poleks elus vaja olnudki. On üldse seal sellist lainet? Suurel merel vast küll. Muidu parkimiskohad ratastele on saare praamil küll väikse kalde all, ninas enne visiiri vasakul-paremal ääres, aga see pole mingi probleem isegi rihmadeta.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Tort kirjutas: 17 Juun 2019, 17:32

Käisin nädalavahetusel rattaga saares ja mingeid rihmu poleks elus vaja olnudki. On üldse seal sellist lainet? Suurel merel vast küll. Muidu parkimiskohad ratastele on saare praamil küll väikse kalde all, ninas enne visiiri vasakul-paremal ääres, aga see pole mingi probleem isegi rihmadeta.

Loe teemat TS laevade vastutus ja saad targemaks :)
Isegi pildid juures

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ma ei taha lugeda seda eepost, kunagi lugesin. Minu jutu point oli see, et minu ratas küll kuskile kaldumas polnud seal.

Edit: Samas suurel merel olen sellise tormiga olnud, kus vaat et veoaotod külili käivad. Kui seal rihmu pole, siis on küll kellad.

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Tort kirjutas: 17 Juun 2019, 18:49

Ma ei taha lugeda seda eepost, kunagi lugesin. Minu jutu point oli see, et minu ratas küll kuskile kaldumas polnud seal.

Edit: Samas suurel merel olen sellise tormiga olnud, kus vaat et veoaotod külili käivad. Kui seal rihmu pole, siis on küll kellad.

Ise küsid, et kas on selliseid laineid ja siis ütled, et jutupoint oli midagi muud. Lahe :)

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Tort »

Millest sa aru ei saa? Ma ütlesin, et suurel merel on kindlasti rihmad vajalikud. Väina osas ma ei oska midagi öelda. Avaldasin, et minu meelest on parkimiskohad ja nende kalle väga okei ja rihmu pole sellise ilmaga küll mingil juhul vaja. Mul pole kogemust, millise tuulega võiks väinal ka karmim laine olla.

Või sa mõtledki, et on väinal ka taolisi laineid?

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Tort kirjutas: 17 Juun 2019, 19:32

Millest sa aru ei saa? Ma ütlesin, et suurel merel on kindlasti rihmad vajalikud. Väina osas ma ei oska midagi öelda. Avaldasin, et minu meelest on parkimiskohad ja nende kalle väga okei ja rihmu pole sellise ilmaga küll mingil juhul vaja. Mul pole kogemust, millise tuulega võiks väinal ka karmim laine olla.

Või sa mõtledki, et on väinal ka taolisi laineid?

Väinal on ka väga korralikke laineid, üks nendest ajas mu ratta külili, tagasi sõites tulid wcde uksed lahti. Millest sa ise aru ei saa? :)

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Tort »

Vot mina olen turist ja sita ilmaga Saares ei käi ja tsikliga üleüldse ei sõida. Aga tegelikult ka, pole ma seal suurt lainet tunda saanud, seega minu kommentaarid on ebavajalikud peale selle, et kohad parkimiseks iseenesest on väga mõistlikud justkui. Mulle meeldis rida 2 ka.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

MKM Maanteeamet-i näol organisserib seda saare-hiiu ülevedu ja seab reeglid. Kui seal kodulehel on nii kirjas,siis selle järgi tuleb juhinduda. Ja seda nii reisijal kui laevapereliikmel. Olen Tordiga sama meelt,et üldjuhul ei juhtu seal tsikliga midagi. Palju oleneb kuhu ja kuidas oma ratta paned. See vana teema juhtum IslanderEST-i rattaga leidis aset vist aparelli vastas seistes. No ütleme ,et nii vöör kui ahter on ju igal alusel kõige suurema amplituudiga kõikuvad. Kui on lainet,siis seal allpool on ju neil praamidel kohti küll,kus tugevat kõikumist pole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 17 Juun 2019, 20:52

MKM Maanteeamet-i näol organisserib seda saare-hiiu ülevedu ja seab reeglid. Kui seal kodulehel on nii kirjas,siis selle järgi tuleb juhinduda. Ja seda nii reisijal kui laevapereliikmel. Olen Tordiga sama meelt,et üldjuhul ei juhtu seal tsikliga midagi. Palju oleneb kuhu ja kuidas oma ratta paned. See vana teema juhtum IslanderEST-i rattaga leidis aset vist aparelli vastas seistes. No ütleme ,et nii vöör kui ahter on ju igal alusel kõige suurema amplituudiga kõikuvad. Kui on lainet,siis seal allpool on ju neil praamidel kohti küll,kus tugevat kõikumist pole.

See juhtus just seal, kuhu madrus mind suunas. Ma pole meremees, et oskan hinnata, kas merel on laine või mitte (ja ärge hakake targutama, et maal on tunda kas on tuul või laine on näha. Vot alati ei ole)

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
iSlanderEST kirjutas: 17 Juun 2019, 22:40
urmas66 kirjutas: 17 Juun 2019, 20:52

MKM Maanteeamet-i näol organisserib seda saare-hiiu ülevedu ja seab reeglid. Kui seal kodulehel on nii kirjas,siis selle järgi tuleb juhinduda. Ja seda nii reisijal kui laevapereliikmel. Olen Tordiga sama meelt,et üldjuhul ei juhtu seal tsikliga midagi. Palju oleneb kuhu ja kuidas oma ratta paned. See vana teema juhtum IslanderEST-i rattaga leidis aset vist aparelli vastas seistes. No ütleme ,et nii vöör kui ahter on ju igal alusel kõige suurema amplituudiga kõikuvad. Kui on lainet,siis seal allpool on ju neil praamidel kohti küll,kus tugevat kõikumist pole.

See juhtus just seal, kuhu madrus mind suunas. Ma pole meremees, et oskan hinnata, kas merel on laine või mitte (ja ärge hakake targutama, et maal on tunda kas on tuul või laine on näha. Vot alati ei ole)

Kui vaatasin seda videot Sinu parkimisest siis tegelikult järgides kõiki vedajapoolseid juhiseid(pean silmas lisaks madruse viipamisele ka reisija meelespead) oleksid pidanud oma tsikli parkima selleks ettenähtud kohale. Madrus tegelikult käega näitab sellesse suunda kus ilmselt asuvad tsikli parkimiseks mõeldud kohad. Kui Sa aru ei saanud kus need kohad asuvad oleksid pidanud selle üle täpsustama. See on muidugi minu subjektiivne arvamus ja ilmselt sellele tugines ka TS Laevad. Kuna lõppkokkuvõttes on teatud juhtudel mõistlik järeleandmisi teha siis sõlmiti ka see kokkulepe...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Spoiler
Ain kirjutas: 17 Juun 2019, 23:58
iSlanderEST kirjutas: 17 Juun 2019, 22:40
urmas66 kirjutas: 17 Juun 2019, 20:52

MKM Maanteeamet-i näol organisserib seda saare-hiiu ülevedu ja seab reeglid. Kui seal kodulehel on nii kirjas,siis selle järgi tuleb juhinduda. Ja seda nii reisijal kui laevapereliikmel. Olen Tordiga sama meelt,et üldjuhul ei juhtu seal tsikliga midagi. Palju oleneb kuhu ja kuidas oma ratta paned. See vana teema juhtum IslanderEST-i rattaga leidis aset vist aparelli vastas seistes. No ütleme ,et nii vöör kui ahter on ju igal alusel kõige suurema amplituudiga kõikuvad. Kui on lainet,siis seal allpool on ju neil praamidel kohti küll,kus tugevat kõikumist pole.

See juhtus just seal, kuhu madrus mind suunas. Ma pole meremees, et oskan hinnata, kas merel on laine või mitte (ja ärge hakake targutama, et maal on tunda kas on tuul või laine on näha. Vot alati ei ole)

Kui vaatasin seda videot Sinu parkimisest siis tegelikult järgides kõiki vedajapoolseid juhiseid(pean silmas lisaks madruse viipamisele ka reisija meelespead) oleksid pidanud oma tsikli parkima selleks ettenähtud kohale. Madrus tegelikult käega näitab sellesse suunda kus ilmselt asuvad tsikli parkimiseks mõeldud kohad. Kui Sa aru ei saanud kus need kohad asuvad oleksid pidanud selle üle täpsustama. See on muidugi minu subjektiivne arvamus ja ilmselt sellele tugines ka TS Laevad. Kuna lõppkokkuvõttes on teatud juhtudel mõistlik järeleandmisi teha siis sõlmiti ka see kokkulepe...

Ain, see reisija meelespea tehti alles pärast seda. Tekimadrus ei teadnud ise ka, kus tsiklite kinnitamiseks mõeldud kohad on, sellest on ka mul video. Käisin koos temaga terve laeva teki läbi ja otsisime võimalusi kinnitamiseks. Madrus oli üllatunud, et ainult 2 kohta on. Nüüd nad teavad.
Foorumis on kõigil oma tõde* ja alati on neid, kes leiavad, et ma käitusin valesti, mind pole laeval olnud jne jne. Ma väga tahaks rääkida, mis toimus kinniste uste taga, kuidas vaatasime suure juristide koguga seda videot ja nood arutasid iga liigutust. TS Laevade jurist oli seal. Kahjuks kommenteerida ei saa.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas grahv »

urmas66 kirjutas: 17 Juun 2019, 20:52

nii vöör kui ahter on ju igal alusel kõige suurema amplituudiga kõikuvad. Kui on lainet,siis seal allpool on ju neil praamidel kohti küll,kus tugevat kõikumist pole.

Khm, meie väinades on teemaks ikka laeva küljelt-küljele kõikumine. Kuna vööri üles-alla kõikuimne on minimaalne, siis pole ka erilist vahet kus otsas sa seisad. Küll aga on vahe kummas poordis sa seisad, aga seda on siin juba eelnevalt arutatud.

G


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas Tort »

Mulle tundub loogiline, et suurel merel tuleb igal juhul kinni rihmata, kuna sõit kestab kaua. Saare praamil, kus sõit on 30 min, peaks personal juhendama, kas on vaja või mitte.

Samuti tundub mulle loogiline, et rihmad antakse laevast.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

grahv kirjutas: 18 Juun 2019, 09:27
urmas66 kirjutas: 17 Juun 2019, 20:52

nii vöör kui ahter on ju igal alusel kõige suurema amplituudiga kõikuvad. Kui on lainet,siis seal allpool on ju neil praamidel kohti küll,kus tugevat kõikumist pole.

Khm, meie väinades on teemaks ikka laeva küljelt-küljele kõikumine. Kuna vööri üles-alla kõikuimne on minimaalne, siis pole ka erilist vahet kus otsas sa seisad. Küll aga on vahe kummas poordis sa seisad, aga seda on siin juba eelnevalt arutatud.

G

Oled sa neil uutel saartevahelistel praamidel käinud? Seal vöör ja ahter ikka jõhkra nurga all kogu autosilla ulatuses ja on merepinnast tublisti kõrgemal,kui keskosa autodekist. Ma olen aastaid pea igapäevaselt nii nende saartevaheliste kui ka muude läänemere laevadega autoga reisijana liigelnud ja nii lollaka ehitusega pole kuskil mujal neid kohanud. Olen ka deki madrusele mitte ainult neis laevades, öelnud et näiteks mingisse kohta laevas ma ei saa oma liiklusvahendit turvaliselt parkida ja üldiselt on seda aktsepteeritud. Aga suvisel ajal ilusa ilmaga on oht,et õigesti pargitud ratas ümber läheb, suht olematu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas grahv »

urmas66 kirjutas: 18 Juun 2019, 10:52

Oled sa neil uutel saartevahelistel praamidel käinud?

Jah, elan Hiiumaal.

urmas66 kirjutas: 18 Juun 2019, 10:52

nii lollaka ehitusega pole kuskil mujal neid kohanud.

Jaa iga kord hoiad hinge kinni, kas eesmise auto juht oskab kallakult startida või vajub sulle sisse... Kui kässarid korras, siis ju ei lasta tavaliselt klotsi ratta alla panna vaatamata sellele, et mägistarti ei osata.

urmas66 kirjutas: 18 Juun 2019, 10:52

Aga suvisel ajal ilusa ilmaga on oht,et õigesti pargitud ratas ümber läheb, suht olematu.

Ka nõus. Siiski võib ohuolukord tekkida nt siis kui roolimees juhtub sildumisel küljega kaisse paugutama ja see su koos tsikliga tasakaalust välja tõukab. Vahel neil ikka juhtub ja seetõttu sildumise ajal jalad korralikult maha, kui juba ratta seljas istud.

G

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas yeekim »

....Oled sa neil uutel saartevahelistel praamidel käinud? Seal vöör ja ahter ikka jõhkra nurga all kogu autosilla ulatuses ja on merepinnast tublisti kõrgemal,kui keskosa autodekist. Ma olen aastaid pea igapäevaselt nii nende saartevaheliste kui ka muude läänemere laevadega autoga reisijana liigelnud ja nii lollaka ehitusega pole kuskil mujal neid kohanud. ...

Kui ennem oli "MUHK" siis nüüd on "LOHK", ehk vahet pole, mis firma praam!
Kõik oleneb selles, kuhu Sind sätitakse ja kas ENDAL mingi mõistuseraasuke peas on :roll:
Kohtab siingi veel arusaama, et keskjalg on stabiilsem kui külje-jalg jne...

1 käik sisse, lenks risti, küljejalale ja ei lähe ta isegi Väinamere "orkaaniga" kusagile..
Mõne liini (ei hakka mainima, kus) peal on tulnud tekimadrus ja öelnud enne sildumist,et: "Ole hea ja istu tsikli seljas, igaks juhuks :D "

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

yeekim kirjutas: 19 Juun 2019, 00:52

1 käik sisse, lenks risti, küljejalale ja ei lähe ta isegi Väinamere "orkaaniga" kusagile..
Mõne liini (ei hakka mainima, kus) peal on tulnud tekimadrus ja öelnud enne sildumist,et: "Ole hea ja istu tsikli seljas, igaks juhuks :D "

edu

(crash) käik oli sees, lenks oli risti, topbox tühi, küljejalal. Ja läks külili. (togi)

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Ratas laeva peal

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Eks ta vist oleneb sellest ka, mis nurgaga tsikkel maapinna suhtes jääb, kui küljejalg alla panna. Igal rattal see ka ju veel erinev.

...
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”