Lithium-ion aku

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Lithium-ion aku

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ei kesta täna jah ükski aku enam 10a. Kui midagi millelgi, garantii korras välja vahetatakse, siis seda näeb hooldus ajaloos ja üldjuhul võetakse ka omanikult selle vahetuse kohta allkiri. Ma küll ei tea,et ükski eesti margiesindus akut niisama oma kulu ja kirjadega välja vahetab. Isegi tagasikutsumistega on omanik asjast teadlik.
Paljudel uutel autodel on täna Varta akud,mis kunagi olid super head ja kestvad, aga nüüd enam mitte. Põhjus minu meelest ühinemine Boschiga.
Tsiklil oli mul ostes peal aku Unibat ja kui otsa sai, siis maha võttes avastasin ,et sellel oli valge markeriga kuupäev ja vahetus koht kirjas. OEM Yamaha aku oli siis 4a pärast ostu välja vahetatud ja see Unibat kestis 11a. Mina hoidsin sellest 5a talvel külmas garaazis. Nüüd on Varta AGM ja see on ka üsna mitu aastat olnud. Paar aastat algul külmas ja nüüd on talvel hoolduslaadija taga.
Veokatele ja ka sõdukatele kel vaja, olen viimasel ajal soetanud Banner akud Motoralist ja need kestavad enam vähem hästi,lisaks on ka garantii korral tugi olemas,mitte ei laiutata käsi,et ise süüdi. Meil töö autod tagaluuktõstukiga ehk aku saab ikka kõvasti vatti ja Banner kestab seal vähemalt 3a(vanemaid veel pole ja need veel kestavad) võrreldes Vartaga mis 2a ära sureb.

Viimati muutis urmas66, 22 Juun 2019, 20:16, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”