Otsin reisikaaslast

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7199
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Otsin reisikaaslast

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kaidi kirjutas: 25 Juun 2019, 13:59
Spoiler
urmas66 kirjutas: 25 Juun 2019, 12:22

Soomes on üldine liikumis kiirus lubatud max 80km/h(kiirteed 120 ja vahel tavateedel ka 100) ja sellest peetakse suht täpselt kinni sest kaameraid on paljudele teedele ikka palju üles pandud. Isegi kui ise teed kiiremat sõitu,siis muu liiklus takistab sul seda püsivalt teha.

  1. Kokkola kanti saad läbi Tampere(kiirtee)ja Vaasa kiirelt sõites. Jube nüri ja rekkaid paksult täis olev tee. Mina läheks tsikliga üldse Lahti-Jämsa-Keuruu-Vimpeli. Helsinki-Lahti läheks ka vana teed mööda(paralleelne uuega) https://www.google.ee/maps/dir/L%C3%A4n ... 415002!3e0
    Seda sõidad ikka pika päeva a´8-10h pakun. Läbi Tampere-Vaasa saad suts kiiremini. Siis juba mõistlik üldse mööda 4 teed otse Oulu peale panna 630km ja päevaga oled kohal.Aga ka see on üksluine,sirge, rekkaid täis tiheda liiklusega maantee.

  2. Oulu-Kemi-Hetta pakun ,et sõidad a11h(navi pakub 8,5h puhast sõduaega)

  3. Hettast jõuad õhtuks Nordkappi.

  4. Hetta-Rovaniemi on jälle ironbutt ehk pikk päev kiirete pausidega.

  5. Rovaniemist Helsinkisse sõidab normaalselt 2 päeva. Soovitaks Kajaani-Kuopio-Mikkeli-Lahti kaudu tulla. Peatuseks vali kas Kajaani või Kuopio kant.

Sellist infot mul vaja oligi. Kaardi peal tundub kõik palju ilusam:) Aitäh.

Võta heaks ja planeeri 2 päeva juurde,siis saab sellest reisit sul puhkus ka :D
Näiteks selline tripp.
Käisin talvel autoga Rovaniemis. Minek oli 7.30 laevaga Tallinnas läbi Lahti-Mikkeli-Kajaani. Teel tegime mõned peatused söögiks ja Kuopios käisime Puijo Torni vaatamas(soovitan). Hotelli Kajaanis jõudsime miski 20 paiku õhutul.Ma olen pigem kiire sõitja ja ka aktiivne möödasõitja kui saab,aga see liiklus seal maal on selline ja diskot sappa pole puhkusel olles just lahe saada. Soomlased on ka helistajad tüübid,kui näevad et eestlane nahaalselt rikub.
tagasi tulime läbi Oulu põikega Haaparanda,kus sõime ja veel paari lühema WC peatusega. Hotelli Jyväskyläs jõudsime ka suht hilja. Ilmselt isegi peale 20-t. Autoga sõidan ma ikka tuntavalt suurema keskmise kiirusega,sest pauside vahe on pikem.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”