Kus on lähimad päris margiesindused?

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Lühidalt siis taustas, kuigi selle üle arutamine pole mu eesmärk - Eestis on asjaga persses nagu on, mõtlesin sellel aastal teha proovisõitu nelja asjaga (Honda NC750X manuaal, Suzuki V-Strom 650, Yamaha Tracer 700, Kawasaki Versys 650), aga sittagi, kui ma nüüd õigesti mäletan siis ainult Versys variant oleks olemas, kuid seegi teatud konksuga (ehk siis ütleme et päris legaalselt valge inimese moodi ei ole varianti).

Anyway, see selleks, mida ma nüüd tahan küsida on kogemused esindustega Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Poolas, Tšehhis, etc.

Otsiks siis Euroopa pealt kokku nelja Jaapani margi päris esindusena toimivad esindused kus on rattaid nii proovimiseks kui ostmiseks ja tooks midagi ära. Tehtav? Lootusetu? Midagi vahepealset?



In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma ei tea, kuidas muude markidega on aga Kawasaki leiad sa Eestist märkimisväärselt parematel tingimustel, kui mujalt Éuroopast.
Kindlasti arvesta, et kui autode puhul on garantii kehtiv üle Euroopa ja hooldusi teed, kus soovid siis mootorrattad seadusandlikult tasandil toetatud pole. Tootjagarantii sõltub konkreetse brändi üldisest poliitikast ja kohaliku diileri heast tahtest.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7193
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Yamahal oli ju mitte ammu mingi suurem proovipäev,kus palju rattaid kohale toodi. Kas seal just see Tracer 700 oli, ei oska öelda,aga rattaid oli palju.

Aga arvestades meie uute rataste müüki,siis on natuke kohatu siit mingit arvestatavat hulka proovi rattaid loota.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Macintosh kirjutas: 28 Juun 2019, 13:21

mootorrattad seadusandlikult tasandil toetatud pole. Tootjagarantii sõltub konkreetse brändi üldisest poliitikast ja kohaliku diileri heast tahtest.

Eee what? EUs kehtivad kõik tarbija õigused a) diskrimineerimata tarbijat osariigi alusel b) kõikidele kaupadele ja teenustele võrdselt, kui ei ole seaduses ette nähtud teisiti. Tootja-garantii või mistahes nimetusega garantii võib neid tingimusi tarbija jaoks laiendada, kuid mitte kitsendada. Kuna mina isiklikult olen rahul seadusest tuleneva 2-aastase pretentsiooni esitamise perioodiga ja kõigi muude sinna juurde kuuluvate täpsemate tingimustega, siis mul pole rohkem mingit tootjagarantiid vaja.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas Krl »

nende alla tonnise mootoriga naistekate puhul soovitan pigem kasutatud rataste turult midagi vaadata. Kui aasta pärast aru saad, et see ikkagi lahjaks jääb, siis kasutatud ratast müües on rahaline häving väiksem.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Yamaha proovipäev oli MT mudelitele. Aga kui kuskil poes ratas olemas on, siis üldiselt vist õnnestub ka proovisõit kaubelda? Ei? Motodepoos ja Aprilia esinduses sai küll proovisõite, KTM-ist peaks ka saama. Muidugi äkki on see konks, et iga rattaga ei saa. Nt Triumph Street triplet sai RS versiooni proovida, netis ei näidanud et teised mudelid ka proovimiseks oleks.
Soome messil sai ka päris paljusid erinevaid rattaid proovida, aga see sisekardirada pole muidugi päris see, mis tunniks ajaks linna peale/maanteele lubamine.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas will111 »

ei saa v'ga aru, mis kogemusi autor otsib. võtad koogli lahti ja kirjutad sinna näiteks suzuki finland. sealt võtad telefoninumbri või maili, embkumb rohkem meeldib ja küsid oma küsimuse ära. nii teed kasvõi terve euroopaga soovi korral. või peaks foorumist keegi oskama täpselt öelda, kas ja kus euroopa esindustes on justnimelt neid rattaid parasjagu proovisõiduks võtta? tundub pigem unlikely

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
jkristjan kirjutas: 28 Juun 2019, 14:19
Macintosh kirjutas: 28 Juun 2019, 13:21

mootorrattad seadusandlikult tasandil toetatud pole. Tootjagarantii sõltub konkreetse brändi üldisest poliitikast ja kohaliku diileri heast tahtest.

Eee what? EUs kehtivad kõik tarbija õigused a) diskrimineerimata tarbijat osariigi alusel b) kõikidele kaupadele ja teenustele võrdselt, kui ei ole seaduses ette nähtud teisiti. Tootja-garantii või mistahes nimetusega garantii võib neid tingimusi tarbija jaoks laiendada, kuid mitte kitsendada. Kuna mina isiklikult olen rahul seadusest tuleneva 2-aastase pretentsiooni esitamise perioodiga ja kõigi muude sinna juurde kuuluvate täpsemate tingimustega, siis mul pole rohkem mingit tootjagarantiid vaja.

Ei maksa endale ette kujutada, et kõik kaubad ja teenused üle EÜ on ühtaoliselt koheldud ja reguleeritud. Mootorrattad kujutavad endast erandit. Ostad Itaaliast ratta ja pärast käid müügikohas hooldusi tegemas ja garantii üle arutamas. Kooskõlas seadusega, järgneva kahe aasta jooksul. Mootorrataste puhul ei kehti reegel: ostan ja hooldan garantii ajal ise. Sellest momendist alates, kui ise õli ära vahetad võib müüja garantiist keelduda, mine ja vaidle. Aga samas, lollid on ennegi kirikus peksa saanud.

Määrus 1475/95 defineerib millised sõidukid vertikaalkokkuleppeid käsitleva määruse 2790/1999 alla kuuluvad (see määrus lubab sul sisuliselt ise tootja hooldusprotseduure järgides kodus või sõltumatus töökojas sõidukeid hooldada/remontida). Seletuskiri ütleb alljärgnevat: "Mõned sõidukid ei kuulu selle mõiste alla, kuna pole iseliikuvad, nt hobuvankrid, kuna neil on vähem kui kolm ratast, nt mootorrattad, või kuna ... " Ehk siis need määrused, mis reguleerivad mootorsõidukite müüki, garantiid, hooldust ja remonti ei laine reale sõidukitele s.h. mootorrattastele. Mis siin arusamaatuks jääb?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ikka müügikohas käin garantii asjus ehk siis vähemalt kui vaja kasutada pretentsiooni esitamise õigust, kus siis mujal? Sa räägid mingist muust asjast. Sellepärast ma ostaks ikka lähiregioonist, mul pole vahet kas ma käin Riias, Tallinnas, Helsingis või Kuressaares, päris Berliini ei tahaks minna. Aga mis puudutab hooldust ilma garantiiprobleemideta, siis niipalju kui ma olen mistahes sikkli või auto manuaali lugenud, nõutakse alati hooldust volitatud esindaja juures, mitte samas kohas, kust ostsid. Kuna pretentsiooni esitamiseks peab omakorda olema täidetud tootja juhendit ja see juhend saab täidetud ka Eestis hooldades, siis ma ei näe kus see ring siin katki läheb.

Anyway, peamine mõte on selles, et saaks demo rattaid proovida, raha on kõik valmis vastu võtma, ka need kohalikud Tallinna spetsialistid, kellel demorattaid pole. Kui just tarneaeg pole ulmeliselt pikk või hinnavahe üle 10%, siis ratta võin lõpuks OÜ Sohk & Pojad kaudu võtta.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kus on lähimad päris margiesindused?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Et liiga kõrvale ei läheks siis poolitasin EU garantii teema mujale. viewtopic.php?f=78&t=107260
Siin jätkame ikka lähimatest margiesindustest naaberriikides.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”