Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Ain kirjutas: 30 Juun 2019, 21:49

Misasjad määravad teisiti? Saa aru, et STOP märk on selleks, et peatuksid ja annaksid teed vasakult või paremalt tulevale juhile.

Tohoh, kus see niimoodi kirjas on, et vasakult või paremalt? Mida siis teha kui ristmik on 5 või 6 haruga ja sul ainukesena STOP on?




reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma olen suht kogu aeg, va kord, kui ma mainisin joonistatud skeemi, rääkinud algsest ristmikust, st Ravi-Tatari ristist. Ma saan aru, et silme ees juba mullitab vihast ja meeleheitest, missuguste lollidega peab vaidlema, aga stoppmärk määrabko Ravi-Tatari ristis selle, et ilma märgita teedelt liiklejad teeksid oma asjad ära, siis alles stoppmärgi all ootaja. Kogu mu point. Igasugu muud ristmikud à la Nõmme peatee kahe suubuva annateed-märgiga ristmikud jms on teistsugused ja seal kehtib annateed-märgimeestele parema käe reegel, kui peatee vaba on.

Kui selgub, et mul on õigus olnud kogu aeg, kas ma saan siis selle viieka endale? Hirmsasti on V2 Tuonost puudu.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Rahu.
Odavama kulguri jagu maksevahendeid on likku pandud ning teabenõue rahuldatakse reeglina nädal kuni 10 päeva.
Kui joppab saame kiirema vastuse.
Ja kõik "aga ikkagid" (mõlema poolsed) lõppevad ära. :)

[mention]reimps[/mention] jah saad kui soovid ka omalt poolt viieka lauale panna (paraku jah sellest autod lõhkumisest loobun eelamainitud põhjusel aga kui sul süda rahu ei anna siis leian mingi kolli, millega kohale tulla), seega sõbralik pakkumine istu lauda pane summa lauale, mis sa niisama tühja siin mind pläralõuaks ja ei tea kelleks veel tembeldad. Pakkumine on sõbralik ei pea mind ka süüdistama solvamises või halvustamises suurte sõnade tegemises või teab milles veel.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mul pole endal autot, laenatud parketikas vaid hetkel. Sula pole ka võtta, seega saan vaid minna advokaatide lahingu peale, kui matsu panen, eriti eesõigusega olukorras. Kahjuks või õnneks üks asi käigus hetkel ühe tuntud advokaadi abil, nii et pigem ootan seda, mida ma ammu küsinud olen - autoriteetset vastust mingilt ametilt või isikult. Siis näeb, kas õpin miskit juurde nagu eelmine kord või mitte. Mõlemad variandid on head, sest ma leian, et ma olen pigem ainult džentelmenina siin üritanud kirjavahetust pidada ja alternatiivina saan end täiendada. Ma olen imelik, et olen avatud juurdeõppimisele, kui allikad on kuulamist väärt.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kui vahendid piiratud ja vähe pädevamat esmast nõu vaja siis siit saate küsida: http://www.vastused.ee/loe/oigus/liiklusoigus/1.html
Kunagi vastas seal Indrek Sirk, täna tema partner Maano Saareväli Advokaadibüroost Sirk ja Saareväli.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Mrtn5
Toetajaliige
Postitusi: 165
Liitunud: 11 Sept 2013, 14:24
Tsikkel: 790ADV
Asukoht: Tln
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Mrtn5 »

Põnevuse hoidmiseks, kas Maanteeameti vastusest on õigus Madlobsteril või Fox2-l nüüd väikestviisi võimalus osaleda second raundis. Pakun 100€, et lobsteril õigus. Keegi vastupidi arvamusel?


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Ain kirjutas: 30 Juun 2019, 23:10

Kui vahendid piiratud ja vähe pädevamat esmast nõu vaja siis siit saate küsida: http://www.vastused.ee/loe/oigus/liiklusoigus/1.html
Kunagi vastas seal Indrek Sirk, täna tema partner Maano Saareväli Advokaadibüroost Sirk ja Saareväli.

Soe soovitus, kui juhtub mingis "kindlustuslahingus" midagi kripeldama jääma, sealt nõu küsida.


will111
Postitusi: 5260
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kuidas ikkagi nende maanteeameti vastustega on. Mitte palju aega tagasi ju kuskil ajakirjanduses oli mingisuguse sealse ametniku vastus...mille pärast siis mingi teine ametnik hiljem vabandama pidi :D siin aga mõned härrad panevad vabalt 5 k'd alla...julge hundi rind on vist rahapakkidest pungil

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Päring mnt sse saadetud
Päritud just selle sama ravi tn ristmiku kohta koos pildiga, et vältida igasugu aga ikkagi jutte.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Poisid vastus tuli.

Vastas Villu Vane isiklikult.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Nuuh?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas: 01 Juul 2019, 11:34

Nuuh?

No mis sa ise arvad? :D

Tere

Ristmiku ületab esimesena otsesõitja. Eesõigusmärk „ 222 „Peatu ja anna teed” kohustab juhti peatuma stoppjoone ees, selle puudumisel ristmiku juures lõikuva sõidutee ääre ees, muudes kohtades märgi ees. Juht peab andma teed lõikuval teel, …. või sõidueesõigusega teel sõitvale juhile.“

Pööret tegev sõiduk liigub samal teel ja temal puuduvad eesõigusmärgid, st ta peab juhinduda parema käe reeglist ja vasakule pööramisel tee andmise üldistest kohustustest, st „ juht peab andma teed vasakule või tagasi pöörates vastutulevale liiklejale“.

Lugupidamisega
Villu Vane
Strateegilise planeerimise osakond
Maanteeamet

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Oot, aga kui ma talvel auto kässaariga ristmikul risti tõmban, kas siis pean juhinduma parema käe reeglist? :lol:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

no väga selgelt on ju kirjas, et parema käe reegel kehtib otse tulijal paremalt mööda tatarit läheneva sõiduki suhtes.
Vasakule minnes tõmba kässarit või keera ennast või oma mütsi ükstas puhu kummale poole viltu eesõigus on ikka otse tulijal

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas: 01 Juul 2019, 11:53

no väga selgelt on ju kirjas, et parema käe reegel kehtib otse tulijal paremalt mööda tatarit läheneva sõiduki suhtes.
Vasakule minnes tõmba kässarit või keera ennast või oma mütsi ükstas puhu kummale poole viltu eesõigus on ikka otse tulijal

See oli rohkem nende kallal nokkimiseks, kes igas asjas parema käe reeglit näevad, et kui ma olen juba natuke pööranud, siis justkui kehtib parema käe reegel.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Härra [mention]Fox2[/mention], kas jääd aumeheks?
Kui, siis ülekanne või sull? Kui on tegemist aumehega siis lähen viin 1000€ sellest ja annetan vähiravi "Kingitud Elu" fondi!

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Mulle tundub, et targemaks me ikka ei saanud. Ühelegi kõigile arusaadavale lõigule seaduses ei viidatud?
Kui isand Villu Vane oleks öelnud, et see paremakäe bs on hoopis õige, siis nii olekski? Või oleks öelnud, et sellises olukorras jääb õigus tugevamale?

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Krl kirjutas: 01 Juul 2019, 12:08

Mulle tundub, et targemaks me ikka ei saanud. Ühelegi kõigile arusaadavale lõigule seaduses ei viidatud?
Kui isand Villu Vane oleks öelnud, et see paremakäe bs on hoopis õige, siis nii olekski? Või oleks öelnud, et sellises olukorras jääb õigus tugevamale?

Su arvates peab iga liikluses esineda võiva juhuse kohta olema eraldi seadusepügal või?
Täiesti selged kaks reeglit - vasakulepööraja annb alati teed otsesõitjale kui tal puuduvad eesõigusmärgid, st. peatee muudab ristmikul suunda ja STOPP kehtib ainult lõikuval teel liiklejate suhtes.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Krl kirjutas: 01 Juul 2019, 12:08

Mulle tundub, et targemaks me ikka ei saanud. Ühelegi kõigile arusaadavale lõigule seaduses ei viidatud?
Kui isand Villu Vane oleks öelnud, et see paremakäe bs on hoopis õige, siis nii olekski? Või oleks öelnud, et sellises olukorras jääb õigus tugevamale?

Ära enam hakka. Seadusele on viidatud siin korduvalt, seda tegi ka Villu Vane.

Lihtsalt kui keerad vasakule, siis anna teed. Lepi sellega, ei ole vaja enam pudru üles keerutada!

Kõik kes ei saa aru Villu jutust parema käe reegli osas, siis see kehtib ninaga ravi tn keelu märgi poole, vasakule pöörata soovivale tegelasele tatarist tema jaoks paremalt läheneva liikluse suhtes (seal ei ole eesõigus märkidega regullitud seega kehtib parema käe reegel).
Vasakule keeramise manöövri ja stopi taga passiva suhtes ei ole, ei ole kunagi olnud ja ei hakka kunagi olema mingit seost parema käe reegliga!!!

Loodan, et oli arusaadavalt kirjutatud.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

hollow
Postitusi: 403
Liitunud: 07 Apr 2009, 23:49
Tsikkel: Aprilia Tuono RSV
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas hollow »

Madlobster kirjutas: 01 Juul 2019, 11:58

Härra @Fox2, kas jääd aumeheks?
Kui, siis ülekanne või sull? Kui on tegemist aumehega siis lähen viin 1000€ sellest ja annetan vähiravi "Kingitud Elu" fondi!

Ma ei ole kyll kuskil summat näinud vaid jutt käis preemiast. Preemia siiski mingi protsent palgale lisaks mitte miski lisa ühe kuu palk vms.


reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Selline vastus sobib küll. Jälle targem.

Jääb aga selgusetuks selle STOP-märgi mõte seal ristmikul, võrdsete teede rist oleks loogilisem seal lahenduseks. Oleks juba see teemagi olemata - on selliseid lahendusi kuskil veel, teaks seal ka julgemalt otse paugutada?

Ja täitsa ausalt öeldes seal avarii tekitanuna (vasakpööranajana) läheksin kohtusse ja võitleks kasvõi jagatud süü enda ja liikluskorraldaja vahel ära, sest näed kui palju arusaamatust tekitab üks üpris mõttetu stopp-märk. Õnneks olen ma liikluses pigem kahtluse korral teeandja ja teistega arvestamise pooldaja.


Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Madlobster kirjutas: 01 Juul 2019, 11:42
mx77 kirjutas: 01 Juul 2019, 11:34

Nuuh?

No mis sa ise arvad? :D

Tere

Ristmiku ületab esimesena otsesõitja. Eesõigusmärk „ 222 „Peatu ja anna teed” kohustab juhti peatuma stoppjoone ees, selle puudumisel ristmiku juures lõikuva sõidutee ääre ees, muudes kohtades märgi ees. Juht peab andma teed lõikuval teel, …. või sõidueesõigusega teel sõitvale juhile.“

Pööret tegev sõiduk liigub samal teel ja temal puuduvad eesõigusmärgid, st ta peab juhinduda parema käe reeglist ja vasakule pööramisel tee andmise üldistest kohustustest, st „ juht peab andma teed vasakule või tagasi pöörates vastutulevale liiklejale“.

Lugupidamisega
Villu Vane
Strateegilise planeerimise osakond
Maanteeamet

Väga huvitav? Vastutuleval valgel kaubikul ei ole ju ei "anna teed" ega ka "STOP" märki?! STOP märk annab õiguse ületada ristmik enne sõidueesõigust omavat autot?!
Lähme nüüd minu pandud pildi juurde tagasi. Seal ilutseb 5000 krooni. Selle summa panin mängu.

Kasutaja avatar

hollow
Postitusi: 403
Liitunud: 07 Apr 2009, 23:49
Tsikkel: Aprilia Tuono RSV
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas hollow »

reimps kirjutas: 01 Juul 2019, 12:21

Selline vastus sobib küll. Jälle targem.

Jääb aga selgusetuks selle STOP-märgi mõte seal ristmikul, võrdsete teede rist oleks loogilisem seal lahenduseks. Oleks juba see teemagi olemata - on selliseid lahendusi kuskil veel, teaks seal ka julgemalt otse paugutada?

Ja täitsa ausalt öeldes seal avarii tekitanuna (vasakpööranajana) läheksin kohtusse ja võitleks kasvõi jagatud süü enda ja liikluskorraldaja vahel ära, sest näed kui palju arusaamatust tekitab üks üpris mõttetu stopp-märk. Õnneks olen ma liikluses pigem kahtluse korral teeandja ja teistega arvestamise pooldaja.

Stop märk on sest seal on piiratud nähtavus. Stop märgi puhul sõidad ristuva tee äärde nii palju lähedale, et näed kas ristuval/lõikuval teel on liiklejaid. Seda miks see stop on just selle teeotsa peal mitte mõne teise on puhtalt praktiline kaalutlus kummal tänaval on suurem koormus peal


reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kas piiratud nähtavuse ja samaliigilise ristmiku puhul on vaja seda segadusttekitavat STOP-märki sinna? Nõmmel on märksa kehvema nähtavusega rsitmikud samamoodi samaliigilised ilma igasuguste lisamärkideta. Jääb mu point, et see on loll lahendus ja tekitab segadust. Kuskilt on kõrvu jäänud, et liikluskorraldus peaks olema võimalikult lihtne ju..

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6615
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 400 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

reimps kirjutas: 01 Juul 2019, 12:51

.... Kuskilt on kõrvu jäänud, et liikluskorraldus peaks olema võimalikult lihtne ju..

A millest siis foorumis jahuda ja kihlvedusid sõlmida on (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Äkki olid veel mängu kroonid?

Suure suuga eitede turuplats. :bsmile:

Jätan tegeliku arvamuse targu väljendamata.

Iga asi, mida ei oska/aru ei saa on segane ja raske (kunagi oli selleks ka potil käimine)

Kas täiskasvanud (mitut juhiloa kategooriat omav mees, kellel oma sõnade taha pole rohkem panna kui soe puux) oma (aru)saamatust kõva häälega potti süüdistades väljendama peaks jääb vist iga mehe enda suutlikuse raamides otsustamiseks.

Ilusat päeva jätku selles teemas.
(w)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas: 01 Juul 2019, 12:21

Selline vastus sobib küll. Jälle targem.

Jääb aga selgusetuks selle STOP-märgi mõte seal ristmikul, võrdsete teede rist oleks loogilisem seal lahenduseks. Oleks juba see teemagi olemata - on selliseid lahendusi kuskil veel, teaks seal ka julgemalt otse paugutada?

Ilmselt on liikluskorraldaja arvanud, et see majanurk varjab niipalju vaadet, et lollikindalm on sinna STOP märk panna


reimps

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Mul ei ole probleemi sellega, et ma eksisin. Nagu ma olen maininud, siis õppida mulle meeldib.
Lobster, sa oma parastamisega aga oled minu silmis oma maine küll täis teinud, olgu sul siis õigus või mitte. Vähemalt on selge, kes suudab härrasmehena võita või kaotada.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Ain »

Üks millega alati peab arvestama on see, et märke paigaldavad omavalitsused. Ja seal ei pruugi olla just kõige teravamad pliiatsid....

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1697
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Liiklussegadus: Stoppmärk. Kellel on õigus?

Lugemata postitus Postitas Krl »

STOP märk ei tähendagi ju midagi muud, kui seda, et tuleb seisma jääda korraks, enne kui sisened ristmikule, järgides siis seal kõiki sellele ristmikule kehtivaid liikluskorralduslikke reegleid. Ma ei saa aru, mis täiendavat segadust see peaks tekitama?

Kelleelgi Villu tel numbrit pole. Mul oleks naiste teemal paar küsimust. Et kas EI tähendab siis ikkagi JAH, või kuidas see oli.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”