EÜ tarbija õigus tsiklit kodus remontida

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 642
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 80 korda

Re: EÜ tarbija õigus tsiklit kodus remontida

Lugemata postitus Postitas Ain » 01 Juul 2019, 17:08

Spoiler
Näita
Macintosh kirjutas:
01 Juul 2019, 15:15
@urmas66 See ot Honda (või mõni muu tootja) on midagi oma hooldusraamatusse kirja pannud ei tähenda automaatselt selle vastavust seadusandlusele. Arusaam, et ma annan ostuga nõusoleku mingitele reeglitele, mis asuvad teab-kus-millises-raamatus ja mida sa lugenud pole on ikka totter. Tehing sh. garantiitingimused peab vastama seadusandlusele ja müügilepingu tingimustele - kõik muu on soe aur. Kusjuures seadusandlus on ülim.
Margit kirjutas:
01 Juul 2019, 14:11
Ja garantii vist kehtib ainult mootori defektile. St kui mingi plastiku, raami, juhtme mis iganes asja feil on, siis see garantii alla ei kuulu. Esimese 1000km hooldusele viisin, sest ostes öeldi, et muidu garantii katkeb.
Et kui ECU lendab või spidokas töötab nagu jumal juhtab või amordi sees on tükke puudu siis ei kuulu garanti alla? Seda ma ei taha uskuda. Off-road masinate puhul on teised reeglid ja seal võib garantii kas puududa või olla märkimisväärselt lühem (3-6 kuud).
Tsikli puhul on tehniliselt keeruka seadmega.. Kui tsikli remondiks ja hoolduseks on vajalikud eritööriistad ja täna paljudel juhtudel ka arvutid ja programmid mismoodi Sa kujutad seda isehooldust ette? Rõhutan, et tsikli korrapärane hooldus ei ole ainult õlivahetus. Tavapärane on ,et kuigi manualides on kirjas näiteks õli täpsed margid ja omadused... küsitakse ala perefoorumis, et mis õli võiks panna?


Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin Zümo660, GoPro Hero7 ja Packtalk Bold JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Bold JBL sideseadmed, lisad ja varuosad:
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”