Kiivrisukkadest rääkides

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Aerutame rõõmsalt antud teemaga edasi. Kiivrisukad. Olen enda näitel aru saanud, et nn kunstsiidist sukk on parem. Olen ostnud Lampa nimelise tootja kiivrisukki. Esimesed paar kestavad siiani, viimati soetatutel riidel silmad esimese paari korraga juba jooksevad. Mida kasutavad ja julgevad soovitada kaasfoorumlased? Eelistus on sünteetilistel materjalidel, puuvillal minu kolu puhul efekti (pääle antud riideeseme märgumise) ei ole.



Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 722
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 110 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Kiivrisukana kasutan kunagi mingist militaarpoest ostetud balaclavat. Silt on küll ammu kulunud aga suht sünt materjal oli vist, kuivab kiiresti ja ajab oma asja ära.

Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638

Teema algataja
Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Nu need on 1 ema pojad väliselt siiski.:) Asjaliku asjata saab ka asjad aetud - vaesel ajal kärab torujorusall samuti.

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas retro »

Rukka on täitsa ok, 7. hooaeg läheb ja siiani väga hästi vastu pidanud.
https://www.louis.eu/artikel/rukka-wind ... ava/209941

image.png
image.png (52.57 KiB) Vaadatud 2221 korda
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ma pole aegu kiivrisukka pähe pannud - torusall teeb sama töö ära ja on kordades universaalsem ning mugavam kasutada. Kiivrisukad seisavad kõik kusagil sahtlis. Aga kui valida kiivrisukk siis kas sünteetiline või siid: need ei korja prahti ja tolmu külge, ei lähe topiliseks ning on kuuma suveilmaga mõnusamad, kui puuvillane.

image.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
Macintosh kirjutas: 03 Juul 2019, 11:17

Ma pole aegu kiivrisukka pähe pannud - torusall teeb sama töö ära ja on kordades universaalsem ning mugavam kasutada. Kiivrisukad seisavad kõik kusagil sahtlis. Aga kui valida kiivrisukk siis kas sünteetiline või siid: need ei korja prahti ja tolmu külge, ei lähe topiliseks ning on kuuma suveilmaga mõnusamad, kui puuvillane.

image.png

Kuidas Sa saad hakkama tuulega mis kraevahelt sisse tuleb? Endal 10a rukka ja põhieesmärk just kaelavahele tuule takistamine.. Suvel väga palavaga on ainult rukka kaelus.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]Ain[/mention] , ma ei tea, kas ma olen midagi erilist aga mul ei puhu krae vahelt sisse. Seda esiteks. Teiseks, ega kiivrisukk ka ju kaelale mimngit erilist kaitset paku. Ning kolmandaks on mul (kui vähegi meeles püsib) kaks torusalli - ühe tõmban pähe pähe ja teine on kaelas.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas retro »

Rukkal on kaela osa windstopper materjalist - peamiselt tuule kaitseks jahedamate ilmadega ongi kasutusel. Sooja ilmaga on Rukka jopel krae piisavalt kõrge, et kaelal külm ei hakkaks.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mul on sukk ja windstopper eraldi. Soojaga ja lühemate otstega ainult sukk kasutuses. 2-ühes lahendust kindlasti ei tahaks endale. Lühkarite ja T-särgiga ujuma sõites näeks see 2-ühes asi kaelas ka kummaline välja.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kolud ja kaelad ning vajadused on erinevad. Enda kael ka tuult ei kannata, vahet pole kas õues +10 või +30 ja tsikkel või surf, windstopper ikka kaelas. Või siis surfi puhul suvel mingi torusall. Lapsest saati kael tundlik ja pärast ei viitsi kähiseda nagu oleks kasti külma õllet ära joonud :D

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ma lõpetasin kiivrisukatamise mingi aeg üldse ära. Kuidagi ebamugav on see kondoomitamine. On ainult torusall ja sedagi külmema ilmaga, kui on väga külm, siis on windstopper kaelus. Pesen aeg-ajalt kiivri sisu, muud pointi ma sellel sukal ei näe.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Imelikud kaelad teil. Mul ajas sukk pea sügelema 700+km päevadel. Pole aastaid kasutand. Tuul kaelale sooja ilmaga pigem mõnus.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Luik »

Vaatan et paljud on samale järeldusele jõudnud :) Mul samuti juba õite mitu hooaega kasutusel kaks torusalli ja paremat / universaalsemat lahendust ei oska tahtagi. Külma ilmaga üks peas ja teine kaela ümber ja lõua ees, normaaloludes ainult üks kaela ümber ja päris palavaga mõlemad kohvris.

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

sepp
Postitusi: 3828
Liitunud: 18 Mai 2004, 11:55
Tsikkel: r6, cbr,Buell, Night rod,Gessu
Asukoht: Keila - Tallinn
Tänanud: 160 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas sepp »

Ise kasutan mingit sarnast asja,ainult minu oma on suurema auguga ja siidist. Tootjat ei tea ja ei mäleta ka kus ma selle sain, vist Ivar kinkis kunagi :D
Tundub justkui,et pea jahutus on parem kui ei ole kiiver otse vastu polstrit ummuksis
Pilt

Manused
image.png
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on ka kuskil see siidine ,aga ühe korra kasutasin ja minu jaoks puuvillasega vahet polnud-kuumaga on palav mõlemaga. Mul ka 2 torusalli kasutuses.Üks õhem ja teine tööriietepoest ostetud paksem ja pikem. See pikem on korraga nii kaelas kui peas,kui vaja. Enamuse ajast sõidan üldse ilma millegita. Mulle ka kaela ei puhu(või see ei sega mind) ja sall ainult jahedama ilmaga vajalik.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Peab omale ka mingi korralikult kaela katva asja muretsema, +15 ja alla selle sõites ei tundu väga meeldiv kui tuul sisse puhub. Lisaks külmema ilmaga tahaks isegi lisaks sukale (vähemalt praegusele) midagi pähe veel, nii külmatundlikuks on pea ja kael läinud. :shock: Eks kunagi sai ilma kiivrita igasuguste ilmadega ringi sõidetud, ka vihmaga. -20-ga karvamüts peas ja sall kaelas. Nüüd karma tasub. (togi)

Viimati muutis Sciev, 03 Juul 2019, 21:30, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minul sellist lihtsalt kiivrisukka ei olegi olnud. Rukkal on jah alumine osa windstopper ja võtab igasuguse tuule ilusti ära. Kuigi olen sõitnud pigem kõrgete touring tuuleklaasiderga siis ikka mingi tuul kraevahele tuleb....ja see on sügisepoole ikka väga terav kohati. Sügisepoole kasutan mingit cold-killer kiivrisukka. Mulle meeldib kui on mugav sõita ja saab sõitu nautida.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kiivrisukkadest rääkides

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Mul ka kaks ühes rukka ja paremat ei oskagi tahta. Üheosalisega sõites sõber kunagi sai maanteel herilaselt laksu kaela. Ja tuli kõigil kiire peatus. :D

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”