Alkoteema alkolembidele

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Tort »

urmas66 kirjutas: 05 Juul 2019, 13:13

Üldiselt ei suuda ma nautida just šoti viskisid...

Pole suurem asi viski mees, aga vastupidi just Lagavulin ja Talisker tüüpi lähevad hästi 8) No ja Jack Daniels istub ka. Samas konjakit ei suuda mina kuidagi ihaleda, st et kui vaja siis joon, aga pigem väldin. Muidu kangega on suhted kaugeks jäänud, viin ja gin kui peaks võtmiseks minema. Isegi rummi ei joo enam ammu.



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas: 05 Juul 2019, 13:30
Spoiler
urmas66 kirjutas: 05 Juul 2019, 13:13

Üldiselt ei suuda ma nautida just šoti viskisid...

Pole suurem asi viski mees, aga vastupidi just Lagavulin ja Talisker tüüpi lähevad hästi 8) No ja Jack Daniels istub ka. Samas konjakit ei suuda mina kuidagi ihaleda, st et kui vaja siis joon, aga pigem väldin. Muidu kangega on suhted kaugeks jäänud, viin ja gin kui peaks võtmiseks minema. Isegi rummi ei joo enam ammu.

Nagu ikka selgub ,et maitseid on erinevaid :D ja ei kavatse sellepärast kakelda vaid aktsepteerin ka teiste valikuid ja eelistusi.
Konjak sobib mulle selleks,et õhtut veinidega alustades, võib õhtu edenedes konjakile üle minnes, ennast üldjuhul ka järgmisel hommikul inimesena tunda. See kehtib ikka juhul kui koguseid suudad kontrolli all hoida :D
Alko on ju tarkadele inimestele nautimiseks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Krl »

Inimesed on erinevad jah. Mõni naudibki reaalselt alkot.
Minu jaoks on see ikka pigem vahend, et saaks sinnamaale, kus teha nauditavaid asju. Seega on kõige kiiremaks ja valutumaks osutunud mahalaga viinast kiirelt segi tõmmata. Pärast jood peale seda, mida ette tuuakse, aga seal mingeid maitseelistusi enam niikuinii ei ole.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Krl kirjutas: 05 Juul 2019, 13:46

Minu jaoks on see ikka pigem vahend, et saaks sinnamaale, kus teha nauditavaid asju.

Tahad sa täpsustada, millised need nauditavad tegevused on? Kui ma nüüd su jutust õigesti aru sain, et nauding tuleb promillispeaga tegutsedes.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas: 05 Juul 2019, 13:46

Inimesed on erinevad jah. Mõni naudibki reaalselt alkot.
Minu jaoks on see ikka pigem vahend, et saaks sinnamaale, kus teha nauditavaid asju. Seega on kõige kiiremaks ja valutumaks osutunud mahalaga viinast kiirelt segi tõmmata. Pärast jood peale seda, mida ette tuuakse, aga seal mingeid maitseelistusi enam niikuinii ei ole.

Sinu stiil on siis nii,et "Sitaks lahe pidu oli ,aga mitte sittagi ei mäleta" (lol)
Ma rõhun rohkem maitse naudingule,aga saa noor ka ilmselt veel.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas bitter »

urmas66 kirjutas: 05 Juul 2019, 13:13

ikka puhas viin või konjak. Remy Martin, Martell või uus lemmik Brastaad (soovitan proovida,kes pole proovinud).

Braastad. Soovitad vsop-d või xo-d? Ja väike kommentaar või võrdlus ei teeks paha.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Krl »

M.T. kirjutas: 05 Juul 2019, 14:13
Spoiler
Krl kirjutas: 05 Juul 2019, 13:46

Minu jaoks on see ikka pigem vahend, et saaks sinnamaale, kus teha nauditavaid asju.

Tahad sa täpsustada, millised need nauditavad tegevused on? Kui ma nüüd su jutust õigesti aru sain, et nauding tuleb promillispeaga tegutsedes.

Paljuski samad asjad mida kaine peagagi, aga lihtsalt paremini.

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Kas keegi leiab minu baarikapist üles viski? või formuleerin ümber küsimuse, mitu viskit on pildil?
https://www.dropbox.com/s/lc0mvl18u76bp ... 8.JPG?dl=0

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Bandit kirjutas: 05 Juul 2019, 17:08

Kas keegi leiab minu baarikapist üles viski? või formuleerin ümber küsimuse, mitu viskit on pildil?
https://www.dropbox.com/s/lc0mvl18u76bp ... 8.JPG?dl=0

1 leidsin, a see seisab seal juba aastakümneid vist. Vähemalt sellist kinketuubi küll ei mäleta.
Jaagud, no parem igatahes kui JB;)
A sa tundud üldse kollektsionäär olema, kõik kinnised pudelid. Või siis on on/off meetod ainult kasutusel ehk läheb alati põhjani ja poolikud padrunisalve kappi tagasi ei panda.

Viimati muutis M.T., 05 Juul 2019, 17:29, muudetud 3 korda kokku.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Krl kirjutas: 05 Juul 2019, 15:51
Spoiler
M.T. kirjutas: 05 Juul 2019, 14:13
Krl kirjutas: 05 Juul 2019, 13:46

Minu jaoks on see ikka pigem vahend, et saaks sinnamaale, kus teha nauditavaid asju.

Tahad sa täpsustada, millised need nauditavad tegevused on? Kui ma nüüd su jutust õigesti aru sain, et nauding tuleb promillispeaga tegutsedes.

Paljuski samad asjad mida kaine peagagi, aga lihtsalt paremini.

Loodetavasti mitte 2, 3, ega 4 rattalistega. Aga kui 1-rattalisega suudad %-se peaga koduhoovis tsirkust teha, siis (w)
:mrgreen:

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas simp »

Bandit kirjutas: 05 Juul 2019, 17:08

Kas keegi leiab minu baarikapist üles viski? või formuleerin ümber küsimuse, mitu viskit on pildil?
https://www.dropbox.com/s/lc0mvl18u76bp ... 8.JPG?dl=0

isegi kappi ei leia üles sellelt pildilt :bsmile:

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Bandit »

M.T. kirjutas: 05 Juul 2019, 17:23
Spoiler
Bandit kirjutas: 05 Juul 2019, 17:08

Kas keegi leiab minu baarikapist üles viski? või formuleerin ümber küsimuse, mitu viskit on pildil?
https://www.dropbox.com/s/lc0mvl18u76bp ... 8.JPG?dl=0

1 leidsin, a see seisab seal juba aastakümneid vist. Vähemalt sellist kinketuubi küll ei mäleta.
Jaagud, no parem igatahes kui JB;)
A sa tundud üldse kollektsionäär olema, kõik kinnised pudelid. Või siis on on/off meetod ainult kasutusel ehk läheb alati põhjani ja poolikud padrunisalve kappi tagasi ei panda.

No see on ladu, kui toas vaja siis lähed kaevad pudeli välja. See miks see taga on, on sellepärast, et esimesed on joomata. Mul on veel põnevaid asju mis pidi sünnipaeval avatama, aga need ununesid sahvrisse.

Ps. Absint on ka kuskil seal taga.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas simp »

Selection_410.jpg
Selection_410.jpg (202.93 KiB) Vaadatud 2069 korda
Kasutaja avatar

Teema algataja
yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Siin on tegemist tõsise kaastunde teemaga, paluks MITTE postitada pilte/fotosid alkoholi kuritarvitamisest!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

bitter kirjutas: 05 Juul 2019, 15:10
urmas66 kirjutas: 05 Juul 2019, 13:13

ikka puhas viin või konjak. Remy Martin, Martell või uus lemmik Brastaad (soovitan proovida,kes pole proovinud).

Braastad. Soovitad vsop-d või xo-d? Ja väike kommentaar või võrdlus ei teeks paha.

VSOP on ka väga hea ja XO veel parem. Kui mõnel konjakil on XO minu jaoks liiga tammine ja parkainene,siis selle joogi puhul oleks see nagu kontentreerituma maitsega lihtsalt. Väga puuviljane-viinamarjane-viigimarjane järelmaitse ja isegi lõhn klaasis peale ära joomist on nagu oleks seal viinmarja-puuvilja mahl,aga mitte alkohol olnud. On väga maheda ja pehme mekiga. Kuidagi täiesti midagi omalaadset. Martelliga(Meukowiga) äkki mingi sarnasus,aga samas ei ole nagu ka. Jään hätta millegagi võrdlemisel, aga proovi ära, minu seltskonnas on siiani kõigile meeldinud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas: 04 Juul 2019, 18:37

Ei osaka üldse kaasa tunda. Üks väheseid jooke peale tekiila,mida ei suuda meeldivaks pidada, on just viski.

Kui nüüd tekiilast rääkida, siis soovitaks proovida https://www.patrontequila.com/global-en ... tinum.html

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

yeekim kirjutas: 05 Juul 2019, 22:23

Siin on tegemist tõsise kaastunde teemaga, paluks MITTE postitada pilte/fotosid alkoholi kuritarvitamisest!

Vanal “heal” veneajal oli selleks aknooliga akende pesemine. A mis tänapäeval selleks kuritarvitamuseks võiks olla? :roll:

Kasutaja avatar

Teema algataja
yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas yeekim »

M.T. kirjutas: 05 Juul 2019, 23:33
yeekim kirjutas: 05 Juul 2019, 22:23

Siin on tegemist tõsise kaastunde teemaga, paluks MITTE postitada pilte/fotosid alkoholi kuritarvitamisest!

Vanal “heal” veneajal oli selleks aknooliga akende pesemine. A mis tänapäeval selleks kuritarvitamuseks võiks olla? :roll:

Pelmeenide praadimine nt.

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas: 05 Juul 2019, 22:57

VSOP on ka väga hea ja XO veel parem.

Ma ei tea, millest te räägite. Destilleeritud alkoholist kannatab vaid ainult ühte puhtal kujul juua (ja mekkida pole seal midagi).

image.png

ja kolme kannatab segada

Spoiler
image.png
image.png
image.png
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

yeekim kirjutas: 05 Juul 2019, 23:34
Spoiler
M.T. kirjutas: 05 Juul 2019, 23:33
yeekim kirjutas: 05 Juul 2019, 22:23

Siin on tegemist tõsise kaastunde teemaga, paluks MITTE postitada pilte/fotosid alkoholi kuritarvitamisest!

Vanal “heal” veneajal oli selleks aknooliga akende pesemine. A mis tänapäeval selleks kuritarvitamuseks võiks olla? :roll:

Pelmeenide praadimine nt.

Siin nüüd täpsustaks natuke, et eelpool mainitud pelmeenidega pildil polnud tegemist alkoholiga. Ja toidutegemise juures peaks sellised vedelikud olema keelatud.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas: 05 Juul 2019, 23:43
Spoiler
urmas66 kirjutas: 05 Juul 2019, 22:57

VSOP on ka väga hea ja XO veel parem.

Ma ei tea, millest te räägite. Destilleeritud alkoholist kannatab vaid ainult ühte puhtal kujul juua (ja mekkida pole seal midagi).

image.png

ja kolme kannatab segada

Spoiler

image.png
image.png
image.png

Antud juhul loeme selle puuduliku koolitee tagajärjeks ja selline eksiarvamus, ausalt öeldes räme viga, on andestatav. :ner:

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kange alkohol peab ikka puhas viin olema:)

Pruunist alkoholist puhtalt saan ma juua ainult päris rummi (ma ei pea Captain Morganit või Bacardit silmas) ja Calvadost.
Brändit (e. konjakid ja muu selline) ja viskit isiklikult ei talu.

Aga et teemasse jääks, siis tragöödia on ikka.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

M.T. kirjutas: 06 Juul 2019, 00:06

Antud juhul loeme selle puuduliku koolitee tagajärjeks ja selline eksiarvamus, ausalt öeldes räme viga, on andestatav. :ner:

Igat väärteooriat ei saa veel hariduseks lugeda. See, et suur hulk inimesi kalli hinna eest endale mingit värvilist sodi (mida kvaliteetviinaks nimetada ei saa) sisse kallab ei tee neist veel haritud inimesi. Tavaline massipsühhoos. :-|||

Piipz kirjutas: 06 Juul 2019, 03:20

Aga et teemasse jääks, siis tragöödia on ikka.

Vikipeedia ütleb: "Tragöödia ehk kurbmäng on traagilise lõpplahendusega, traagilisel konfliktil põhinev näidend, üks dramaatika žanre".
Nii, et kui see samaktehase põlemine polnud lavastus siis tegu oli tavalise tulekahjuga. (togi) Need samakaurkad võta ikka aeg-ajalt leegi otsa, kui puskariaja villimise käigus jommi jääb - tavaline äririsk. :ner:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Tarbige destillaate ainult peale rutskarullimist ja väärika mõõdukusega! Mõtlesin, et tuletan meelde - pidi tarkuse vanaema olema!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

No tarbimise puhul tuleb ka seda arvestada,et millist tulemust on plaan saavutada. :D

Kui on vaja ennast(vahel ju on vaja) täis juua,siis on hea viin minu jaoks ainuke hea lahendus,mille tulemus järgmisel päeva ka elada laseb. Aga kui niisama seltskonnas tipsutada, siis on vein ja konjak-brändi mulle igati sobilikud. Need ajad on tõesti möödas kus konjakist ennast täis sai joodud ja pärast kaks päeva ravitud. See jook pole selleks.

Calvados on ka täitsa OK,aga meil neid OK asju eriti ei müüda. Vahel sõbrad prantsusest toovad,siis saab ikka võetud. Primad on mingid käistöö tooted kuskilt külast ostetud. Mõned Hispaania omad(sealt ostetud) ,mis pole küll calvadosed ,aga ikka ka õunast tehtud samakad, on ka täitsa OK olnud.
Aga calvados on ka ikkagi brändi ehk sama mis konjak, aga lihtsalt tooraineks on õun. :) Kui keegi ütleb,et ta joob calvadost,aga brändit-konjakit mitte,siis see on natuke nagu....

Mul väimees ajas mõned aastad tagasi õunaveini(sest seda oli liiga palju) paar-kolm korda läbi ja sai ka väga Ok joogi,parema kui enamus meil müüdavatest calvadostest.

Venemaal olen ka väga joodavat kohalikku samakat joonud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas: 06 Juul 2019, 10:32

Aga calvados on ka ikkagi brändi ehk sama mis konjak, aga lihtsalt tooraineks on õun. :)

Ja viin on ka enam-vähem sama, lihtsalt tooraineks teravili. Ja kui järele mõelda siis on tequila sama asi, lihtsalt tooraineks on kaktus. (togi) Mitte ei saa nendest inimestest aru, samad joogid ju kõik. :-|||

[mention]Luxor[/mention] ja et sa ei läheks ärevile siis luban pühalikult, et ma ei joo viina mitte enne vaid ikka pärast gaasikäepideme keeramist. :wack:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Mac, tekiila tooraineks on ikka agaavi (togi)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 06 Juul 2019, 11:00
Spoiler
urmas66 kirjutas: 06 Juul 2019, 10:32

Aga calvados on ka ikkagi brändi ehk sama mis konjak, aga lihtsalt tooraineks on õun. :)

Ja viin on ka enam-vähem sama, lihtsalt tooraineks teravili. Ja kui järele mõelda siis on tequila sama asi, lihtsalt tooraineks on kaktus. (togi) Mitte ei saa nendest inimestest aru, samad joogid ju kõik. :-|||

Selle vahega ,et brändi-konjak ja calvados on peale destilleerimist tammevaadis laagerdatud,aga viin ja tequila mitte. Calvadose ja konjaki tootmise tehnoloogia on väga sarnane, et mitte öelda sama ja tegemist on puuviljajookidega(viinamari või õun-pirn).
Viin ja tequila oleks pigem sarnased viski ja muude teraviljadest toodetud destillaatidega, aga viskid erinevad neist jälle sellega ,et neid on laagerdatud, viina ja tequilat mitte. Samas tequila pole jälle teraviljast ja ei liigitu üldse oma olemuselt nendega kokku.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Macintosh kirjutas: 06 Juul 2019, 07:54
Spoiler
M.T. kirjutas: 06 Juul 2019, 00:06

Antud juhul loeme selle puuduliku koolitee tagajärjeks ja selline eksiarvamus, ausalt öeldes räme viga, on andestatav. :ner:

Igat väärteooriat ei saa veel hariduseks lugeda. See, et suur hulk inimesi kalli hinna eest endale mingit värvilist sodi (mida kvaliteetviinaks nimetada ei saa) sisse kallab ei tee neist veel haritud inimesi. Tavaline massipsühhoos. :-|||

Värviline sodi pole kindlasti kvaliteetviin. Aga asjaolu, et jook on värviline, ei tee temast ka automaatselt sodi. Ehk hariduse või hariduse juurde tulles, siis põhikooli lõpetamine on alles algus ja peenemad teadmised tulevad sealt edasi. Samuti on joogimaailmas, kui kogemus piirdub ainult Laua viina, Capten Morgani jne. tarbimisega, siis sealt need eksiarvamused tulevad. Kui aga teadlikumalt asja edasi uuritakse ja jookide maailma avastatakse, siis need arvamused muutuvad 180 kraadi. See eneseharimine ei võrdu muidugi liitrite kaupa manustamises ja käpa maha panemises, siis pole tõesti vahet mis soga sisse kallata.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Alkoteema alkolembidele

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas: 06 Juul 2019, 11:14
Spoiler
Macintosh kirjutas: 06 Juul 2019, 11:00
urmas66 kirjutas: 06 Juul 2019, 10:32

Aga calvados on ka ikkagi brändi ehk sama mis konjak, aga lihtsalt tooraineks on õun. :)

Ja viin on ka enam-vähem sama, lihtsalt tooraineks teravili. Ja kui järele mõelda siis on tequila sama asi, lihtsalt tooraineks on kaktus. (togi) Mitte ei saa nendest inimestest aru, samad joogid ju kõik. :-|||

Selle vahega ,et brändi-konjak ja calvados on peale destilleerimist tammevaadis laagerdatud,aga viin ja tequila mitte. Calvadose ja konjaki tootmise tehnoloogia on väga sarnane, et mitte öelda sama ja tegemist on puuviljajookidega(viinamari või õun-pirn).
Viin ja tequila oleks pigem sarnased viski ja muude teraviljadest toodetud destillaatidega, aga viskid erinevad neist jälle sellega ,et neid on laagerdatud, viina ja tequilat mitte. Samas tequila pole jälle teraviljast ja ei liigitu üldse oma olemuselt nendega kokku.

Viski puhul, annab suurima efekti isegi mitte vaadis hoidmine vaid linnaste kuivatamise protsess. See just annabki single malt viskidele nende omapärase meki.
Aga jah, nii tobe kui see ei tundu, siis alkohoolsete jookide tarbimine purju joomiseks on tobe, pigem ikka maitse nautimiseks, mida ei saa mingi muu tootega asendada.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”