VOSHOD 3M 1989, Sciev


Teema algataja
Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: VOSHOD 3M 1989, Sciev

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Sciev kirjutas: 17 Veebr 2019, 21:21

Ei viitsi praegu kusagilt kirjandusest järgi vaadata, aga rõngaste pilud paistsid natuke liiga suured olema: 0,95-1,00 mm. Jällegi, manuaalis soovitatut ei tea praegu, aga silinder peaks päris hea olema. Üleval osas (osa mis ei kulu üldse) oli rõnga vahe 0,95 mm niimoodi, et 0,95 leht läks normaalselt vahele. Silindri keskel ütleksin mõõduks 1,00 mm, aga niimoodi et 1,00 läks raskelt vahele (0,95 jäi loksuma).

Nüüd võtsin teise mootori lahti (see mis punasel esialgu peal oli, aga 4. käigu välja viskamise tõttu maha võtsin).
Tegin igasuguseid "täppismõõtmisi".
Selle silinder on oluliselt rohkem kulunud, näiteks oli juba silmaga näha ja sõrmega tunda ranti üleval. Kui kolvirõngas lükata silindris erinevatele kõrgustele, siis maksimaalne lukupilu erinevus tuli 0,3 mm.
Kolvi kohta ei oska mõõtude põhjal midagi päris kindlat öelda, aga ju ta vist ikka vähemalt keskmiselt kulunud ka on. Peaks saama uue kolviga võrrelda. Nihikuga eest ja tagant (sõidusuunas võetuna) mõõdetuna on kolb päris ülevalt servast 61,45 mm ning keskelt (silma kõrguselt) ja ka alt servast 61,65 mm. Silinder peaks olema uuena 61,72 mm, praegu ülemine serv (kuhu kolvirõngad ei ulatu) mu mõõtmise põhjal näitas 61,75 mm kuna mul ei ole väga täpsed mõõteriistad +-0,05 mm). Kui ma nüüd põhikooli matemaatikaga ei eksinud, siis nende mõõtmiste põhjal saab arvutada, et silindri läbimõõt üleval ja keskel erinevad 0,095 mm ehk 0,1 mm. Kui nüüd pildil olevast lõigust õigesti aru sain, siis kuni 0,25 mm on lubatud silindri läbimõõdu kulumiseks? Ja kolb tuleks vahetada kui pilu kolvi ja silindri vahel on 0,1 mm? :roll:

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (40.93 KiB) Vaadatud 4784 korda

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”