Euroopa Liidu tüübikinnitus Leedu registris olevale tsiklile

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 658
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: Fazer 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Euroopa Liidu tüübikinnitus Leedu registris olevale tsiklile

Lugemata postitus Postitas rannamees » 26 Juul 2019, 13:15

will111 kirjutas:
26 Juul 2019, 11:20
Küsimus - kui väljastpoolt euroopat (usa) siia imporditud ratas on euroopa liidu liikmesriigis arvel ja passil on euroopa liidu tüübikinnituse kood siis see tähendab, et ratas on läbinud euroopa liidus kehtivate nõuete kontrolli ja aktsepteeritud siin kasutamiseks? seega, on justkui õige eeldada, et kohalikul (eesti) arkil puudub igasugune ÕIGUSLIK alus keelduda selle ratta eestis arvele võtmisest ilma igasuguste üksiktüübi kinnituste, eraldi nõutavate heitgaasi testide ja asjadeta?

ja teine asi, kui rattal on tulede ja sumpsi peal E tähised olemas siis see tähendab, et need vastavad euroliidu normidele ja tegelikult mingeid eraldi teste või katseid nõuda meie ark ei tohi? (tehase originaalosad)

Ratas on arvel leedus. Umbes 5a tagasi usas ostetud ja siis siia importidtud. Meie ark muidugi ajab selle kohta kõikvõimalikku pada, et nemad ainult ja nimelt leedus tehtud tüübikinnitust ei accepti ja mida iganes. Aga mind huvitab rohkem kellegi reaalne kogemus ja seadusest tulenev, mitte see jura mida arki ametnik oma "tarkusega" ajab. Euroopa liit on euroopa liit ja ühtne tüübikinnitus peab ju seaduse järgi kehtima igas liikmesriigis või milleks see seadus siis on?
Sisuliselt arki vastus oli see, et peate rattaga füüsiliselt kohale tulema ja "siis selgub" kas saab arvele või mitte :wack:
Autoga on nii, et Leedust toodud USA-kas, Leedus arvel, eu-le vastavalt ringi ehitatud ja Eesti Mnt Ametit absoluutselt ei huvitanud.
Samasuguseid meie registris veel 14(!) tk ja kõik (!) üksiktüübikinnitusega.
Neid lihtsalt ei huvita.
Ma kohtusse minna ei viitsinud, lõin käega ja tegin nõutud paberid ära.
Ei usu, et tsikkel lihtsam teema on. Kui on, anna teada.


Pilt

Mine “Mootorratastest üldiselt”