Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

morse kirjutas: 30 Juul 2019, 11:03

@Macintosh
Tänan hea ülevaate eest!
Ise olen nii kahevahel nende asjadega, et kuna vanal Garminil on hetkel ekraan katki, siis olengi teloga navigeerinud. Olen suuresti su kriitikaga nõus. Aga siiski on spets seadmel omad eelised (näiteks kindaga kasutamine - töökindlus). Hea variant oleks mõlemat seadet kasutada :D

Aga tegelikult tahtsin küsida, et kas Garmin või mõni su naviäppidest on võimeline näiteks TETi GPXi baasil Turn By Turn häälkäsklusi ka andma? Mulle ükskord tundus, nagu ma oleks suutnud Osmandis sellise lahenduse käima panna - aga hekel enam ei oska ja kahtlen juba, et kas ma nägin seda unes...

PS! See überkallis telo hoidja tundub isegi variant, kui ainukeseks naviseadmeks on telefon - sest Zumo raha eest saaksid selliseid aluseid ja telefone ju stiilis 2 tk osta ;) Ise kasutan ka RAMi X-gripi ja pean ütlema, et ta on oma suhteliselt head hinda väga-väga väärt. Aga arenguruumi on (mul on muuseas alati kummiga äärtest turvatud ja saan laadida ning kunagi pole midagi lahti lagunenud).

Kusjuures sain ka mina selle turn-by-turn tööle mingi aeg. Hetkel tööl olles küll palju proovida ei õnnestu, kuid kui valid alt vasakult navigation nupu, siis sealt Options ja seal all saad valida GPX route (Choose track file to follow). Sealt valid selle GPX faili.

Mul viskab küll alguse kuhugi mustvee kanti, kuid kes hetkel rohkem liikvel saab katsetada, kas seda muuta kuidagi saab.



Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kaartidest..
Need kes tahavad liikuda metsas ja metsateedel siis soovitan soojalt Oruxmapsi. Aga sinna siis tuleb ära seadistada maaameti online kaardid. Ise kasutan Aero ja põhikaarti. Minul on lisaks pandud ka offline kaardina kogu Eesti põhikaart 2019 a seisuga. Selle miinus on suur maht10gb aga samas võimaldab kiiret kaardi lappamist ja pole vaja andmesidet.
Alternatiiv on kasutada regio Eesti teede äppi. Seal on ka suht head kaardid. Ja mis põhiline , selles saab otsida ka talunime järgi- lihtsalt.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Black »

Tõuksidele pakutakse üsna huvitavat nurkadest haaravat hoidikut:

https://www.faun.ee/shop/product/20-25- ... tegory=315

Sobib ehk mõnele tsiklile ka otse lenksule või leiab sarnase 1" palliga variandi.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kas keegi muidu tableti lenksule kinnitamist ka proovinud on? Mul on vastavad välismaa foorumite teemad puruks loetud, kuid mõningatel keerulistel põhjustel kipub sealne jutt reeglina keerlema iPadi ümber, a mul on Kindle Fire 7. Akudrell on mul samas võimas ja nipukaid on mul palju, niiet kinnitamata ta ei jää, aga äkki on ikka mingi vähe kultuursem priboor ka välja mõeldud - ideaalis muidugi RAM mounti peale, samas normaalse hinna korral võin ma need neli polti sinna ise ka sisse keerata, mis plaadist kuuli teevad.

Noh ja kui nüüd päris-päris ideaalist rääkida, siis lisaks oleks tore omada mingit vee- ja mudakindlat hiinakat iPad mini formaadis, hädapärast kõlbab ka 16:9 7". Aga noh kuna minu Androidi-kasutus liigub tavaliselt hetkega sinna punkti, kus rootimine ja Lineage on hädavajalikud, siis ausalt öeldes hinge kinni ei hoia, vabalt võib olla, et sellist lihtsalt pole olemas :)

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1467
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 218 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ain »

Spoiler
Jesper kirjutas: 02 Aug 2019, 23:01

Kas keegi muidu tableti lenksule kinnitamist ka proovinud on? Mul on vastavad välismaa foorumite teemad puruks loetud, kuid mõningatel keerulistel põhjustel kipub sealne jutt reeglina keerlema iPadi ümber, a mul on Kindle Fire 7. Akudrell on mul samas võimas ja nipukaid on mul palju, niiet kinnitamata ta ei jää, aga äkki on ikka mingi vähe kultuursem priboor ka välja mõeldud - ideaalis muidugi RAM mounti peale, samas normaalse hinna korral võin ma need neli polti sinna ise ka sisse keerata, mis plaadist kuuli teevad.

Noh ja kui nüüd päris-päris ideaalist rääkida, siis lisaks oleks tore omada mingit vee- ja mudakindlat hiinakat iPad mini formaadis, hädapärast kõlbab ka 16:9 7". Aga noh kuna minu Androidi-kasutus liigub tavaliselt hetkega sinna punkti, kus rootimine ja Lineage on hädavajalikud, siis ausalt öeldes hinge kinni ei hoia, vabalt võib olla, et sellist lihtsalt pole olemas :)

Olen ka ise mõtteid mõlgutanud ja eesmärk oleks ipad mini mingi veekindla korpusega. Ipad just kiiruse poolest. Venemaa tipud kes aegajalt ka Eestis võistlemas käivad kasutavad juba aastaid ATV offroad võistlustel tahvleid. Konkreetselt Sony veekindlat. Nendel jookseb seal peal OziExplorer.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on autos nii margi kui seadme põhine tahvli kinnitus,aga ütlen austalt,et navigeerimisks on 10"l ekraan liiga suur. Kasutan seda pigem telekana ,aga navigeerimiseks on 6" telo igati piisav.Eriti häiriv on see suur ekraan pimedas. Ühesõnaga liialt palju näha pole vajadust.Isegi juhul kui tausta valguse peaaegu maha tõmbad.Tahvlile on www.brodit.com lehelt vist küll kõigi maailmas toodetute jaoks tootepõhine olemas.
Mul on esimene sellet lehelt,aga saab ka laadijaga jne.
https://www.brodit.com/productList.html ... 85&pn=prod

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Black »

Urmasega nõus. Olen ka aastate jooksul kasutanud nii läpakaid (Regio, Autoroute) kui tahvleid (iGo, Navigon, Sygic, TomTom) ja hetkel pigem arvamusel, et 5-6" telefoni ekraan on optimaalsem. Nii liigne valgusreostus kui armatuuril muu olulise varjamine on kurjast. Tsiklile on keeruline tahvlit nii paigaldada, et ta kellaplokki ära ei valjaks. Offroadil pole see ehk muidugi oliuline.

Otseselt navigeerimiseks pole tahvli järele vajadust, küll aga võiks suuremal ekraanil olla kogu teekond ülevaatlikult. Sealt näeks edenemist ja seda, kui navi oma "tarkuses" tühise kivikese pärast teel minuti võitmiseks meeletuid ümbersõiduringe pakkuma kukub.

Nägin just öösel taksot, millel olid suht täisheledusel akna küljes hoidikus 10" tahvel ja kõrval veel lisaks 2 telefoni. Tee oli ümberringi valge. Head silmad, pole midagi kosta...

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Jah noh ma tahan roadbooki vaadata, selle jaoks on 7-8" täpselt õige. Lihtsalt otsin kinnitust, lenksu peal on vibra ikka piisavalt ränk, et mingi autosse mõeldud plastmassist käki peale, mida autopoed pakuvad, pole mõtet üldse aega raiskama hakatagi.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3190
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 195 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Vääna raudvinklist

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


red buell
Postitusi: 195
Liitunud: 08 Apr 2005, 14:58
Tsikkel: BMW R1200R,Ducati 900SS,HD Spo
Asukoht: Mähe, Pirita
Tänanud: 42 korda
Tänatud: 106 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas red buell »

Macintosh kirjutas: 31 Juul 2019, 16:39
Spoiler
Jesper kirjutas: 31 Juul 2019, 16:17

Ma tean, et Ain ilmselt ei küsinud bemmi kohta, aga muidu on nutikad inimesed leiutanud sellise vidina nagu WunderLINQ - ühendab selle bemmi nupukese Androidiga, logib, laeb, koob, küpsetab ja teeb ilmselt sadat asja veel.

Ja teine grupp nutikaid inimesi (ütleme näiteks ... hiinast) on teinud sellest 1:1 koopia.

Mac kust sa selle Wunderlinqi klooni leidsid? Tellisin oma Bemmile sarnase asja Hiinast aga see on ainult telefoni kinnitus koos USB pistikuga.

Tsiklite elektritööd ja alarmid. Tsiklite ümberehitus. Tel:51O73O5
https://www.facebook.com/MotoSpirit-190392434636735/
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 03 Aug 2019, 13:18

Jah noh ma tahan roadbooki vaadata, selle jaoks on 7-8" täpselt õige. Lihtsalt otsin kinnitust, lenksu peal on vibra ikka piisavalt ränk, et mingi autosse mõeldud plastmassist käki peale, mida autopoed pakuvad, pole mõtet üldse aega raiskama hakatagi.

Me kasutame neid Broditi omasid juba aastaid rekkade peal ja just linna autodes ehk on nii vibrat kui põrutusi igapäevaselt 9-10h.Siiani pole ükski mitte ühtegi defekti ilmutanud. See materjal on mingi komposiidi laadne. Kannatab isegi gaasipõletiga soojendada ja kuju muuta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3133
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 03 Aug 2019, 20:54
Jesper kirjutas: 03 Aug 2019, 13:18

Jah noh ma tahan roadbooki vaadata, selle jaoks on 7-8" täpselt õige. Lihtsalt otsin kinnitust, lenksu peal on vibra ikka piisavalt ränk, et mingi autosse mõeldud plastmassist käki peale, mida autopoed pakuvad, pole mõtet üldse aega raiskama hakatagi.

Me kasutame neid Broditi omasid juba aastaid rekkade peal ja just linna autodes ehk on nii vibrat kui põrutusi igapäevaselt 9-10h.Siiani pole ükski mitte ühtegi defekti ilmutanud. See materjal on mingi komposiidi laadne. Kannatab isegi gaasipõletiga soojendada ja kuju muuta.

Rekka ja tsikliga kehvem tee pole üldse võrreldavad teemad. Kui ratta metallosad ning plastosad annavad vibratsiooniga järgi, siis rääkimata mingist suvalisest autodele mõeldud jubinatest.

Endal isiklikult vibratsioon on Venemaa teedel suutnud ära hävitada eken h9 kaamera korpuse. Tegemist on action kaameraga. Neid näiteid on tglt mul päris palju veel, mida kõike selline vibra suudab hävitada.

Suvalise tarbijaelektroonika kvaliteediklass on üldjuhul klass 1(see tähendab, et sealt saab kõike nii kvaliteetset kraami kui nn kvaliteedi viimase piiri peal). Parematel seadmetel klass 2. Militaar ja meditsiinitehnika klass 3. Juba sealt tuleb sisse vahe asjades, mis on mõeldud kestma ja mis mitte.

Oleks ikka tore, kui kunagi tuleks motogpsi korpuses kvaliteetne Android välja. Aga noh mida peenem elektroonika, seda vähem töökindlam see on.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 04 Aug 2019, 01:43

Rekka ja tsikliga kehvem tee pole üldse võrreldavad teemad.

Ei oska nüüd kvaliteedi klassi hinnata,aga pakun ,et GoPro kinnitused on tunduvalt nadimast(hapramast) materjalist kui Broditi tooted. Minu teada neid Broditi asju vist lausa letist ei müüdagi kuskil. Ainult tellimise peale. Aga julgen väita,et ka rekkades ja kasvõi maasturites on vibratsiooni piisavalt.
Tahvli kinnituste puhul oleks vajalik pigem suurem stabiilsus ehk ühest kohast kinnitus hakkab ka maasturis kehvemal teel vibrama. Mul 10,1" vähemalt näiteks betoon teel hakkab kergelt vibrama ka saksamaa kiirteel. Ükski kinnitus pole katki läinud,aga vaadata on sel hetkel kehva. Kuna ma seda sõiduajal just tihti ei kasuta,siis pole sellele tähelpanu pööranud.
Tsiklil olev telo kinnitus on tänu moto jaks mõeldud lisa klambriga stabiilne ja telefon ise välja ei tule.Samasugust laadijaga saab ka tahvlile kokku panna.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3133
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 04 Aug 2019, 12:44

.
Tahvli kinnituste puhul oleks vajalik pigem suurem stabiilsus ehk ühest kohast kinnitus hakkab ka maasturis kehvemal teel vibrama. Mul 10,1" vähemalt näiteks betoon teel hakkab kergelt vibrama ka saksamaa kiirteel. Ükski kinnitus pole katki läinud,aga vaadata on sel hetkel kehva.

No Saksa kiirtee betoonplaadi üleminek on ikka väga korralik tee. Kui lahendusi pakud, siis mõtle nii, kui kas oled kindel, et su lahendus 1000+ km kruusateed vastu peaks? Näiteks sõbra tomtomil läks viimane reis motogpsi kinnitus katki. Kas sinu lahendus on võrdväärne sellega või näiteks isegi parem sellest?

Mul oli aastad tagasi suva moblahoidja nipukaga kinni. Töötas täpselt niikaua kuni siledalt asfaltilt maha keerata.

Või siis on lihtsalt eri maailmad, et üks ei saa teisest aru. Seal, kus mina kondan, kerivad ratta mutrid ja poldid vibratsiooniga tee peal lahti ja üritan juba ette mõelda, et selliseid lahendusi poleks.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas: 02 Aug 2019, 23:01

...minu Androidi-kasutus liigub tavaliselt hetkega sinna punkti, kus rootimine ja Lineage on hädavajalikud...

Miks nad sulle hädavajalikud on?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel ma tean mis on Venemaa ja sealsed olud kuni Uuralite mäestikuni välja,edasi pole käinud.Kuid euroopa osa venemaast on üsna läbi käidud. Päris kindlasti on need asjad mida soovitan väga tugevad ja vastupidavad. Sa pole ilmselt ka saksas palju liigelnud,seal on ka sellist betoon kiirteed ,et esimeses reas ei saa ka tsikliga 90-ga sõita,viskab sadulast maha. Isegi selline peamagistraal nagu A7 on tänasel päeval päris pikkades lõikudes suht sitas seisus.Endise ida teed on vist hetkel isegi paremad,kui ülekoormatud endise lääne paljud teed. Ei saa üldistada ei venemaad ega ka muid maid ja olusid ning teid. Sa oled nüüd mõned korrad seal vene karjalas käinud ja arvad ,et keegi rohkem ei tea ega saa aru mis ja kus.Minu jaoks pole seal midagi uut ja huvitavat. Ma olen üsna mitu aastat venes elanud ja siis ka umbes 7-8 aastat seal igasugu teid ja olusid sõitnud kõige erinevamate liikuritega ja väga erinevatel aastaegadel,kõvas pakases ja kevadisel teedelagunemise ajal.
Ma ei soovita mingit suva "nipukatega tuunitud mobla hoidjat",ma soovitan ikka kõrgeima klaasi toodet.Nipukaid pole vaja lisana kasutada. Esimene Broditi lahendus, mille omale ostsin aastal 2007, kestis minu tolleaegses autos(maastur) 400tkm ja kestab osaliselt nüüd edasi juba kolmandas autos.Ls ilmselt juba 800-900tkm.
Veokatel olevad lahendused sõidavad 40-110tkm aastas ja need meil ka juba aastaid kasutusel(ehk mõni juba miljoni km piiri kätte saanud). Ükski pole mingitki lagunemise märki ilmutanud.Enamus asju läheb koos juhiga uude autosse,kui auto vahetus tuleb.
Kui Tallinna tuled tule läbi,mul on oma Vitos ja ka tsiklipeal kõik need asjad olemas ja teen sulle mööda Peterburi teed ja muid pareimas korras Tallinna tänavaid väikse nii 30-40min ringi,et saaksid veenduda millistes oludes need autod sõidavad.Olemas ka mõni ülejäänud jublakas ja võid seda kullikate ja lõiketangidega proovida,et kuidas on purunemine.
Kui sa ise pole asja isegi lähedalt näinud,siis pole nagu mõtet kohe negatiivselt arvustama hakata. Osta, kasuta ja kui on s**t,siis tambi mind ja minu soovitus maapõhja,aga olen 100% kindel,et see sul iial ei õnnestu.
Ma pole kuskilt mingit pidi selle toote müüjatega(KG Knuttson) seotud,ostan seda ise ka läbi tuttava,et paremat hinda saada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3133
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 328 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ma küsin uuesti. Oled sa kindel, et see suudab hoida kinni ala nt 1000+km kruusateid? 2007.a tulid alles esimesed nn tänapäevased stiilis nutitelefonid välja. Ei tahaks uskuda, et siis juba kasutasid tänapäevast labida stiilis nutitelefoni.

Seetõttu küsingi üle, et kas oled oma ütlemistes 100% kindel, et keegi koolirahasid ei hakkaks saama.

Led pirni ma ostsin su soovituse järgi ja see oli korralik kooliraha. Siiamaani seisab riiulis.

Maailmas on ka muid teid peale Venemaa teede.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

laurikaks
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

Siin pole välja toodud veel Ultimateaddons kaubamärki.
Olen kasutanud 4 aastat komplekti, mis koosneb laadijast ja lenksukinnitusest. Seal otsas olen kasutanud nii veekindlat iPhone6 kesta kui ka mitteveekindlat kinnitust (sest praegune telefon on kirjade järgi veekindel). Katki pole midagi läinud, 7 000km kruusa ja 14 000km asfalti põhiliselt Eestis.
Laadija on otse akule kinnitatud, seda saab vajadusel kinni-lahti lülitada nupust. Selle tühikäigu energiatarvidust ma ei tea, talveks lülitan välja.
Veekindel korpus oli täiesti veekindel, aga ebamugav kasutada, sest on kole suur ja telefoni ümbert peab kõik muud katted ära kiskuma.
Praegune mitteveekindel kinnitus on väga mugav.
Puudust tunnen ainult juhtmevabast laadimisest.
Hind on samasse auku teiste popimate tootjatega.

Selline komplekt:
https://www.amazon.co.uk/Ultimateaddons ... B076H6XNMZ

Telefonihoidik on asendatud nüüd sellega:
https://www.ultimate-motorcycle.co.uk/p ... one-holder

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
ranel kirjutas: 04 Aug 2019, 23:11

Ma küsin uuesti. Oled sa kindel, et see suudab hoida kinni ala nt 1000+km kruusateid? 2007.a tulid alles esimesed nn tänapäevased stiilis nutitelefonid välja. Ei tahaks uskuda, et siis juba kasutasid tänapäevast labida stiilis nutitelefoni.

Seetõttu küsingi üle, et kas oled oma ütlemistes 100% kindel, et keegi koolirahasid ei hakkaks saama.

Led pirni ma ostsin su soovituse järgi ja see oli korralik kooliraha. Siiamaani seisab riiulis.

Maailmas on ka muid teid peale Venemaa teede.

Ma ei soovitanud sulle seda H4 lampi osta,ma jagasin oma kogemust ja tegemist oli H1 ja H3 lampidega.Mul on need siiani kasutusel ja ma ikka veel väga rahul. Aga need Broditi tooted on olemas mul juba Nokia nuputelefonide ajast ja kinnitused ja alused on samad tänapäevani.telefoni osa vahetad välja kui uue saad ja paned vana jala otsa. 2007 augustis sain kätte uue auto ja lasin Info autos sellele paigaldada autopõhise alusega hoidja ja telefoni põhise hoidja-laadija. Mingi Nokia oli metallist korpusega ja suurema värvilise ekraaniga,marki ei mäleta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No ma olen suht kindel, et kui tabletit on võimalik hoidjast käe jõuga tõmmates välja saada (st seal ei ole mingit mehaanilist lukustust), siis lõpetab see üsna kiiresti poriloigus, tagaratta alt läbi käinuna. Ipadile on päris palju saada sellises stiilis kinnitusi, mis käivad nagu raamat lahti, pealmine raam jääb servade peale, aga Androidi turg vist pole nii suur, et keegi viitsiks teistele mudelitele ka neid toota.

Midagi sellist oleks muidugi idekas :bsmile:, a no kerge lootus ikka püsib, et äkki ei pea igast asjast nii ränka projekti tegema...

theantipaul_Picture1166x_zps15b1be96.jpg
Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Black »

Jesper kirjutas: 05 Aug 2019, 14:37

...aga Androidi turg vist pole nii suur, et keegi viitsiks teistele mudelitele ka neid toota.

Vastupidi - turg on suur, aga liialt mitmekesine.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No pmst point on ikka sama, ehk siis iPadi jaoks saad ühest vormist võetud raame müüa üle mitme generatsiooni jne, sest korpus ei muutu, aga Androididele pead leiutama mingi universiaalse lahenduse või siis tootma sadat eri raami. Samas krt see Fire maksis 35€, kõige odavam iPad Mini on 469€ ja ta pole vist isegi veekindel, pole päris selline emotsiooniostu klassist hinnavahe.

Mis muidu ekraani suurust puudutab, siis mängisin vahepeal Osmandiga ja no eriti ei jõua mulle kohale, miks suurem ekraan kuidagi halvem on. Detailsus on ikka kõvasti tableti kasuks:

DSC_9978.jpg
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Jesper kirjutas: 05 Aug 2019, 14:37

... aga Androidi turg vist pole nii suur, et keegi viitsiks teistele mudelitele ka neid toota...

Vastupidi, turg on hiiglaslik aga häda on selles, et kui iPade on vaid üksainus siis erinevaid Android tableteid on must miljon.
EDIT: kõik väljendasid ühekorraga sama mõtet.

Jesper kirjutas: 02 Aug 2019, 23:01

...minu Androidi-kasutus liigub tavaliselt hetkega sinna punkti, kus rootimine ja Lineage on hädavajalikud...

Kordan küsimust: Miks nad sulle hädavajalikud on?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2190
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No Fire puhul oli see originaalne kasutajaliides sisuliselt kasutamatu, lisaks reklaamid igal sammul jne. Eelmise telefoni puhul mul sai mõõt täis siis, kui Google Maps hakkas iga natukese aja tagant notificationeid saatma, stiilis "Vaatame siin, et oled Kristiine Prismas. Äkki tahad teha mõne foto ja seda oma Googlesõpradega jagada?". Praeguse telefoni kohta ma juba kirjutasin eespool, tahaks Osmandi sisse-välja zoomimiseks lenksule nuppe, kuna ilmselt ma ei viitsi iga kord pärast telefoni restarti hakata sinna adb-ga külge ronima, siis ilmselgelt on ka sinna kallale minek ainult aja küsimus.

Ehk siis ei ole ühte põhjust, küll aga statistika :)

Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Ronk »

TET-i ja AJP teemast tuli välja selline huvitav asi

https://play.google.com/store/apps/deta ... pdashboard

Ehk AJP PR7 ekraani jaoks tehtud dashboard millega saad palju asju omale kohe silme ette kuvada.

image.png
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sattus ette selline android tahvel.Kui tahaks tahvlit tsiklipeale,siis kaaluks küll seda. 8" ,Veekindel,põrutuskindel,dokitav, aku kestab 25h, jne.Laadijat pole navigeerimiseks isegi vaja,aga allpool oleval lingil ka laadijaga hoidja olemas.

https://pood.telia.ee/productInfo/166/t ... 395NZKASEB

Pilt

Sellel ka saada hunnik erinevaid hoidjaid sellelt tootjalt

https://www.brodit.com/productList.html ... 95&pn=prod

Isegi võtmega lukustatv hoidja on olemas.No seda käega hoidjast ära ei tõmba ja ilmselt ka sõiduajal välja ei tule.

https://www.brodit.com/product.html?id= ... %2fSM-T395
Pilt

Manused
image.png
image.png (96.35 KiB) Vaadatud 2339 korda
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7341
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
urmas66 kirjutas: 05 Aug 2019, 20:51

Sattus ette selline android tahvel.Kui tahaks tahvlit tsiklipeale,siis kaaluks küll seda. 8" ,Veekindel,põrutuskindel,dokitav, aku kestab 25h, jne.Laadijat pole navigeerimiseks isegi vaja,aga allpool oleval lingil ka laadijaga hoidja olemas.

https://pood.telia.ee/productInfo/166/t ... 395NZKASEB

Pilt

Sellel ka saada hunnik erinevaid hoidjaid sellelt tootjalt

https://www.brodit.com/productList.html ... 95&pn=prod

Isegi võtmega lukustatv hoidja on olemas.No seda käega hoidjast ära ei tõmba ja ilmselt ka sõiduajal välja ei tule.

https://www.brodit.com/product.html?id= ... %2fSM-T395
Pilt

Muidu on tundub igati sobiv olevat aga kaal on 0.41 kg. Päris suur mass lenksule upitamiseks.
Aku kestvuse väidet 25h peab navigeerimise kontektsis võtma kerge skepsisega: kui sul ekraan täiseheleduse peal põleb siis 4450mAh jaksab seda mitte rohkem, kui 8h navigeerimiseks töös hoida (mul telefon 5000mAh, ekraani suurus 5.5". Kokku saab 7-8h navigeerimist ilma laadimiseta).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7195
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1857 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Eks see vee ja põrutuskindlus teeb selle raskemaks ja ilmselt üks keskmine kinnitus tõesti jääks väheks ehk hakkaks vibreerima. Aga kel huvi ja tahmist,siis olemas ka laadijaga hoidja ja lisakinnitusi seal ka kümneid,mis just lenksule sobilikud. Need muideks on alumiiniumist,mitte plastikust.Kui avalehelt minna moto alla ,siis seal kuvab neid igasuguseid.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Ain kirjutas: 31 Juul 2019, 16:46
Jesper kirjutas: 31 Juul 2019, 16:17

Ma tean, et Ain ilmselt ei küsinud bemmi kohta, aga muidu on nutikad inimesed leiutanud sellise vidina nagu WunderLINQ - ühendab selle bemmi nupukese Androidiga, logib, laeb, koob, küpsetab ja teeb ilmselt sadat asja veel.

See BMW lahendus on äge. Aga ootan jah, et keegi teeks sarnase ratta näiteks Androidile ... Saan siis aru ,et kui oleks olemas see BMW ratas koos hoidjaga ostad juurde selle wunderlinq jubina ja ongi sarnane asi olemas.

Kõige lähedasem asi, mida mina turul näinud olen, on see: https://daytona-global.com/products/?pa ... ctID=87352


morse
Postitusi: 1383
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Spoiler
Rasmusk kirjutas: 12 Aug 2019, 00:11
Ain kirjutas: 31 Juul 2019, 16:46
Jesper kirjutas: 31 Juul 2019, 16:17

Ma tean, et Ain ilmselt ei küsinud bemmi kohta, aga muidu on nutikad inimesed leiutanud sellise vidina nagu WunderLINQ - ühendab selle bemmi nupukese Androidiga, logib, laeb, koob, küpsetab ja teeb ilmselt sadat asja veel.

See BMW lahendus on äge. Aga ootan jah, et keegi teeks sarnase ratta näiteks Androidile ... Saan siis aru ,et kui oleks olemas see BMW ratas koos hoidjaga ostad juurde selle wunderlinq jubina ja ongi sarnane asi olemas.

Kõige lähedasem asi, mida mina turul näinud olen, on see: https://daytona-global.com/products/?pa ... ctID=87352

Väga lahe leid!
Saan aru, et Osmandiga see võiks isegi toimida, sest zoom käib noolte abil - antud kontrolleril + ja - nuppu vist polegi.

daytona.jpg
daytona.jpg (13.73 KiB) Vaadatud 3542 korda
daytona 2.jpg
daytona 2.jpg (10.53 KiB) Vaadatud 3540 korda

Paar müügilinki:

Daytona Smart Controller for Smart Phone or Tablet
https://www.ebay.de/itm/Daytona-Smart-C ... SwE8dcnFo8
https://www.ebay.de/itm/DAYTONA-INTERRU ... SwCrtcyyzD

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”