VOSHOD 3M 1989, Sciev


Teema algataja
Sciev
Postitusi: 422
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: VOSHOD 3M 1989, Sciev

Lugemata postitus Postitas Sciev » 06 Aug 2019, 16:51

Räägime veidi Voshodi ja Jupiteri kolbide erinevustest.
Kas keegi võiks kinnitada, et vasak peaks olema õige Voshodi kolb ja parem ilmselt IŽ Jupiteri oma? Või on Voshodi erinevatel mudelitel ja Kovrovetsil (ei oma kogemust sellega) juba sellised erinevused?

Märgatavad erinevused:
* parempoolsel on kahe kolvirõnga vaheline osa kitsam
* parempoolsel rõnga lukustustiftid asuvad soone all ääres, vaskpoolsel soone üleval
* parempoolsel on seeliku alumised pooled laiemad (väljalõigatud kohad kitsamad). See on ilmselt kõige suurem põhjus miks see kolb Voshodile ei sobi kuna väljalõigete laius ei ole vastavuses silindri allosas ja karteris olevate kanalite laiusega.
* parempoolsel kolvisilmade servad kepsu pool teravad, vasakpoolsel ümarad. Kokkuvõttes paksus võibolla on isegi sama, aga parempoolsel on silmaosa paksem ja kolvi osa õhem.
* parempoolsel seeliku allosas sees pool on osa seelikust õhem (nö. randiga), parempoolsel ühesugune.
* antud piltidelt ei paista, aga kui kolvid panna lauale püsti seisma, siis vasakpoolse kolvi alumine serv on sirge, parempoolsel kumer (keskelt toetub vastu lauda, ääred on õhus).
* mõningad erinevused on ka kolvipõhja sisemisel osal (parempoolsel keskelt sile, vasakpoolsel keskel on väike kühm)

Samas kui seda videot vaadata, siis seal Voshodi kolb ei ole ka täpselt selline nagu mu vasakpoolsel pildil, näiteks kolvirõngaste tihvtid soone allosas. Või ongi Voshodide (erinevate mudelite?) kolbe siis erinevate tihvtide asetusega. :roll:

Lisa: piltidel olevatel on rõngaste tiftide asetused ka natuke erinevad. Kui parempoolne Voshodile panna, siis 1 rõngas on akna äärele väga lähedal, kui mitte kohe uuena, siis veidikese kuludes jookseb rõnga ots akna serva.
On olemas veel 1 Voshodi kolb, mis kindlasti on Voshodi oma. Kõik muu on täpselt sama nagu pildil vasakpoolsel rõnga stoppertihvtid ka üleval, ainuke nähtav erinevus on see, et kolvisilma ümbrus väljastpoolt ei ole neljakandilise süvendiga piiratud (nagu siin: https://images.zakupka.com/i3/firms/27/ ... 00x600.jpg ) nagu praegusel vanal kolvil on.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
Siin räägib ka kolbide ja rõngaste erinevusest, kõigest küll aru ei saa, aga nii palju küll, et isegi Jupiteri rõngad on veidi erinevad Voshodi omadest. Ja see rõngaste stoppertiftide asetus ka.


Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”