Kaasaegsed, alla 200 kg matkaendurod?

Kasutaja avatar

Teema algataja
ranel
Tsikkel: Suzuki 600 GSXF, Transalp 600
Tänanud: 42 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kaasaegsed, alla 200 kg matkaendurod?

Lugemata postitus Postitas ranel » 10 Sept 2019, 21:25

urmas66 kirjutas:
10 Sept 2019, 16:01
Võibolla on see minu arvamus,aga ratas 150kg või 200kg on kõval maastikul sõitmiseks ilmselt täpselt sama. Vahe tuleb sisse kui lähed mudaauku või pehme liiva sisse. Tõenäoliselt on koos pagasiga(50kg) mõlemad seal sõitmiseks ikkagi veel rasked. Ehk läbimatutele teedele peaks ratas olema max 100kg tuuri ja ilma pagasita, siis saad sellega seal ukerdada ja teda mudast või liivast välja tõsta. Samas ma ei kujuta ette sellise rattaga maanteel sõitmist. Meelde tuleb kohe Riga punnvõrriaeg,kui möödasõitnud linnaliini Ikarussist tekkinud tuul tahtis sind teelt ära puhuda.
Samas minnes kuskile matkale peab ju ka maanteid sõitma. Kui tahta väga kerge rattaga minna,siis tuleb ilmselt võtta kastikas ja sellega kuskile lähemale ennast matkata ja sealt siis oma krossikaga jätkata. 190-210kg ratas on pikemaks matkaks ikkagi paras ja kergemaga saab siin kodu ümber 300km raadiuses hullata.
Sa oled nüüd natuke valesti aru saanud. Küsisin matkaenduro kohta, mis oleks tänapäevane, aga poleks kaalus juurde võtnud. Vanad transalpid on märg kaal 195-202kg(mul 202kg mudel). Tulevikuks ei tahaks raskemat ratast, samas tahaks vähemalt sama suutliku ratast. Nagu enne kirjutasin, siis eelkõige on selle üle mõtlema pannud see, et teatud varuosasid hakka pea kulla hinnaga ostma või pole üldse saada(karpale teist nõela ma ei saanudki varuks oem). Hardenduro jutt on siinne teemaarendus. Minu küsimus oli siiski poest valmis kujul võrdväärne või parem asendus. Tegelikult üldse poleks neil lisakilodel vahet, aga tahaks, et saaks asfaltilt/kruusateelt maha ka keerata.
KTM 690 oleks äge ratas küll paari päevaseks tripiks, aga ma ei kujuta ette sellega pikamaasõite nädal+ asfaltil.

Igasugu hiinakatele isegi ei mõtle. Ei taha olla olukorras, kus ala 5a masin ja varuosasid lase spets tellimusena teha. Suvaliste hiina atv-dega näinud küll, kuidas otsitakse, kes sarniire teeks, sest pole varuosasid saada.
Viimati muutis ranel, 10 Sept 2019, 21:43, muudetud 1 kord kokku.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 10 EUR päev. 55684121

Mine “Mootorratastest üldiselt”