chopper/cruiser tüüpi ratta valimine

Kasutaja avatar

pühak
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 77 korda

Re: chopper/cruiser tüüpi ratta valimine

Lugemata postitus Postitas pühak » 12 Sept 2019, 19:56

Olen kardaaniga Kawasaki VN 1500-ga kuskil paarkümmend tuhat km sõitnud. Kuna sõidan aastas suhteliselt vähe, siis kilomeetrid kogunevad aeglaselt. Minu käes on see tsikkel juba 7 aastat olnud. Täpsustuseks olgu öeldud, et kõik VN 1500 ja 1600 on kardaaniga, 1700 ja 2000 on rihmaga.
Lõppülekandes olen õli üle aasta vahetanud, samuti ka jahutus- ja pidurivedelikke. Mootoriõli vahetan reeglina igal aastal. Kui meeldib jalad tavalises isteasendis või ette sirutatult sõita, on chopper vist ainuvõimalik variant. Kui tahad, et jalad oleks kõhu all, siis pead teist tüüpi tsikleid vaatama. Proovi veel järgi, kas sulle meeldivad pulgad või tallaplaadid jala all, esimese peale on veidi ebamugavam toetada, aga samas on käiguvahetuseks ja pidurdamiseks vaja jalga vähem liigutada. Kui on plaadid, kuluks ära ka käiguvahetuse lisahoob, et kannaga üles vahetada, pulga puhul see pigem segab.
Remondi koha pealt on asjad vist teiste tsiklitega laias laastus samamoodi. Kuna chopperitel on reeglina suur töömaht ja madal forsseering, siis peaks vastupidavus parem olema, kui mõnel liitrisel bikel, millest kilovatte sadades on välja pigistatud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Mine “Mootorratastest üldiselt”