Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Otsustasid endale mootorratta load teha ja mootorratturiks hakata? Räägi siin kõigest, mis on seotud mootorratta lubade, eksamite, koolituse, lihtsalt tsiklisõidu või liikluse ja seadustega. Kindlustusest räägi ka siin.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Henn »

AzA kirjutas: 28 Sept 2019, 12:19
Luxor kirjutas: 27 Sept 2019, 14:08

Mis/ kes on Vana-Rääma tn? Legendaarne paik esmastest sugutunnustest sikutamiseks.

Absoluutselt täpne hinnang olukorrale :bsmile:
Sõidad rahuga ühesuunalisel ja siis täpselt pubi ees põmaki kahene, sealjuures eriti kunn, kui eksamit miski lõuna ajal vms. teha, kui inimesed ületee parklasse saalivad ja liinibuss selja taga müriseb :mrgreen:
Ei imesta, et läbi kukutakse.
Eriti kuum on ka fooriga reguleeritud parklast väljasõit, ehk papiniidu-pae ristmik. Seaduses näpuga järge ajada, siis pole parklast välja minnes parem pöörajal eesõigust (togi)

Siit võiks eraldi teema splittida. Ma sõidan seal ristmikul 1-2 korda nädalas ning juhid teevad nii ja naa. Uus teema siis: Ilma lisasekstsioonita fooriga reguleeritud ristmikul vasakpöördel teeandmise/mitteandmise kohustus vastutulevale sõidukile (teadamata, et vastutulija tuleb parklast.). Ilge kantseliit kukkus välja, keegi võiks seda lauset kohendada.




onfoot
Postitusi: 19
Liitunud: 06 Sept 2019, 13:36
Tsikkel: gsxr 1000
Asukoht: tallinn

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas onfoot »

eks võõras linnas lihtne segadusse ajada.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Siit võiks eraldi teema splittida. Ma sõidan seal ristmikul 1-2 korda nädalas ning juhid teevad nii ja naa. Uus teema siis: Ilma lisasekstsioonita fooriga reguleeritud ristmikul vasakpöördel teeandmise/mitteandmise kohustus vastutulevale sõidukile (teadamata, et vastutulija tuleb parklast.). Ilge kantseliit kukkus välja, keegi võiks seda lauset kohendada.

Kantselliit või mitte, aga fooril poleks sellisel kohal küll mõtet. Ühesuunalist mööda tulles, vahetult enne seda Sassi pubi ristmikku on ju kohe märk paremal pool posti küljes, et ühesuunalise lõpp. Ilmselt jäi lihtsalt eksaminandist juhil tähelepanuta see.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Henn pidas pae-papiniidut silmas.
Absurdne olukord seal neh.

Aga mulle meeldib.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Henn pidas pae-papiniidut silmas.
Absurdne olukord seal neh.

Ahhaaa, see kui tulla Bauhofist ja tahaks silla peale näiteks minna?
Eks ta ole jahh absurdne. Aga inimene harjub kõigega. Ütleme nii, et hulluks läheb tipptunni ajal, eriti õhtul. Ülejäänud aeg... kannatab ära.
Ega seal midagi targemat vist välja ei annakski mõelda.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Hr.Nõel kirjutas: 29 Sept 2019, 18:40

Ahhaaa, see kui tulla Bauhofist ja tahaks silla peale näiteks minna?
Eks ta ole jahh absurdne. Aga inimene harjub kõigega. Ütleme nii, et hulluks läheb tipptunni ajal, eriti õhtul. Ülejäänud aeg... kannatab ära.
Ega seal midagi targemat vist välja ei annakski mõelda.

Eks ta toimib loogikaga, enamik teeb parepöörde ära ja mõtlegi mingile parklale. Mõni ärksam on ette ka keeranud, näiteks politsei veoautole :mrgreen:
Nõel, see bauhofist nö. vahele keeramise võimatus on veel lisaprobleem. Henn pidas silmas seda, et k-rauta poolt tulles on parempööret sillale tehes, peab andma teed paest tulevatele vasakpöörajatele.

Minu arvates on seal imelihtne lahendus ... ringristmik ja jalakäijate foor seal kus ta praegu on.

Aga mulle meeldib.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

et k-rauta poolt tulles on parempööret sillale tehes, peab andma teed paest tulevatele vasakpöörajatele.

?????
No vot siis. K Rautas ei käi ja sealt poolt pole kunagi auoga/tsikliga tulnud. Lähen tsekin ka mõni päev.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Teema algataja
Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Spoiler
AzA kirjutas: 30 Sept 2019, 07:30
Hr.Nõel kirjutas: 29 Sept 2019, 18:40

Ahhaaa, see kui tulla Bauhofist ja tahaks silla peale näiteks minna?
Eks ta ole jahh absurdne. Aga inimene harjub kõigega. Ütleme nii, et hulluks läheb tipptunni ajal, eriti õhtul. Ülejäänud aeg... kannatab ära.
Ega seal midagi targemat vist välja ei annakski mõelda.

Eks ta toimib loogikaga, enamik teeb parepöörde ära ja mõtlegi mingile parklale. Mõni ärksam on ette ka keeranud, näiteks politsei veoautole :mrgreen:
Nõel, see bauhofist nö. vahele keeramise võimatus on veel lisaprobleem. Henn pidas silmas seda, et k-rauta poolt tulles on parempööret sillale tehes, peab andma teed paest tulevatele vasakpöörajatele.

Minu arvates on seal imelihtne lahendus ... ringristmik ja jalakäijate foor seal kus ta praegu on.

Ma pole kirjutanud, et üks või teine peab.... Tekitasin arutelu, et saada teada, kes tegelikult peab teed andma. Samasugune reguleeritud ristmik on järgmine: Kaubamajaka parklast otsesõitev ja paremale pöörav versus Cicle-K parklast vasakule pöörav sõiduk. Mina olen seni juhindunud fooridest (ma ei näe üle ristmiku, kas seal kuskil on parklat tähistav märk (tahan öelda seda, et reguleeritud ristmikul vasakpööret tehes, peaks vist otsetulijale teed andma?) Kas parklast väljasõidul ristmiku ette paigaladatud fooril on erinev tähendus võrreldes nö tavalise fooriga - mul põleb roheline tuli, aga pean kõikidele teed andma, sest tulen parklast?


1matik
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Okt 2016, 17:09
Asukoht: Pärnu

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas 1matik »

Spoiler
Henn kirjutas: 30 Sept 2019, 09:09
AzA kirjutas: 30 Sept 2019, 07:30
Hr.Nõel kirjutas: 29 Sept 2019, 18:40

Ahhaaa, see kui tulla Bauhofist ja tahaks silla peale näiteks minna?
Eks ta ole jahh absurdne. Aga inimene harjub kõigega. Ütleme nii, et hulluks läheb tipptunni ajal, eriti õhtul. Ülejäänud aeg... kannatab ära.
Ega seal midagi targemat vist välja ei annakski mõelda.

Eks ta toimib loogikaga, enamik teeb parepöörde ära ja mõtlegi mingile parklale. Mõni ärksam on ette ka keeranud, näiteks politsei veoautole :mrgreen:
Nõel, see bauhofist nö. vahele keeramise võimatus on veel lisaprobleem. Henn pidas silmas seda, et k-rauta poolt tulles on parempööret sillale tehes, peab andma teed paest tulevatele vasakpöörajatele.

Minu arvates on seal imelihtne lahendus ... ringristmik ja jalakäijate foor seal kus ta praegu on.

Ma pole kirjutanud, et üks või teine peab.... Tekitasin arutelu, et saada teada, kes tegelikult peab teed andma. Samasugune reguleeritud ristmik on järgmine: Kaubamajaka parklast otsesõitev ja paremale pöörav versus Cicle-K parklast vasakule pöörav sõiduk. Mina olen seni juhindunud fooridest (ma ei näe üle ristmiku, kas seal kuskil on parklat tähistav märk (tahan öelda seda, et reguleeritud ristmikul vasakpööret tehes, peaks vist otsetulijale teed andma?) Kas parklast väljasõidul ristmiku ette paigaladatud fooril on erinev tähendus võrreldes nö tavalise fooriga - mul põleb roheline tuli, aga pean kõikidele teed andma, sest tulen parklast?

Kui on reguleeritud ristmik (fooridega), siis ei ole vahet kus kohast välja või sisse sõidad, selleks need foorid sinna pandud ongi. Kaubamajaka puhul sõidab üks välja Kaubamajaka parklast - teine tuleb vastu tanklast - või ei tule tanklast? - kuna tankla tagant läheb see tee edasi...jne.... Krauta juurest võib lubava tulega sõita sama tähtsa näoga kui Pae tänavalt tulles. Varem kui foore ei olnud sõitis üks muidugi "teega külgnevalt alalt" ja teine oli "teel".

Kasutaja avatar

Teema algataja
Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Spoiler
1matik kirjutas: 03 Okt 2019, 12:35
Henn kirjutas: 30 Sept 2019, 09:09
AzA kirjutas: 30 Sept 2019, 07:30
Hr.Nõel kirjutas: 29 Sept 2019, 18:40

Ahhaaa, see kui tulla Bauhofist ja tahaks silla peale näiteks minna?
Eks ta ole jahh absurdne. Aga inimene harjub kõigega. Ütleme nii, et hulluks läheb tipptunni ajal, eriti õhtul. Ülejäänud aeg... kannatab ära.
Ega seal midagi targemat vist välja ei annakski mõelda.

Eks ta toimib loogikaga, enamik teeb parepöörde ära ja mõtlegi mingile parklale. Mõni ärksam on ette ka keeranud, näiteks politsei veoautole :mrgreen:
Nõel, see bauhofist nö. vahele keeramise võimatus on veel lisaprobleem. Henn pidas silmas seda, et k-rauta poolt tulles on parempööret sillale tehes, peab andma teed paest tulevatele vasakpöörajatele.

Minu arvates on seal imelihtne lahendus ... ringristmik ja jalakäijate foor seal kus ta praegu on.

Ma pole kirjutanud, et üks või teine peab.... Tekitasin arutelu, et saada teada, kes tegelikult peab teed andma. Samasugune reguleeritud ristmik on järgmine: Kaubamajaka parklast otsesõitev ja paremale pöörav versus Cicle-K parklast vasakule pöörav sõiduk. Mina olen seni juhindunud fooridest (ma ei näe üle ristmiku, kas seal kuskil on parklat tähistav märk (tahan öelda seda, et reguleeritud ristmikul vasakpööret tehes, peaks vist otsetulijale teed andma?) Kas parklast väljasõidul ristmiku ette paigaladatud fooril on erinev tähendus võrreldes nö tavalise fooriga - mul põleb roheline tuli, aga pean kõikidele teed andma, sest tulen parklast?

Kui on reguleeritud ristmik (fooridega), siis ei ole vahet kus kohast välja või sisse sõidad, selleks need foorid sinna pandud ongi. Kaubamajaka puhul sõidab üks välja Kaubamajaka parklast - teine tuleb vastu tanklast - või ei tule tanklast? - kuna tankla tagant läheb see tee edasi...jne.... Krauta juurest võib lubava tulega sõita sama tähtsa näoga kui Pae tänavalt tulles. Varem kui foore ei olnud sõitis üks muidugi "teega külgnevalt alalt" ja teine oli "teel".

Ma olen samamoodi arvanud siiani. Aga eelpool keegi justkui väitis midagi muud.


motikus
Postitusi: 74
Liitunud: 25 Juul 2018, 15:23
Tsikkel: Vulcan S
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas motikus »

(42) Ristmiku all mõistetakse samal tasandil ristuvatest teedest moodustuvat ala. Ristmikku ei moodusta parkla, puhkekoha ega teega külgneva ala teega piirnemise koht, samuti nende juurdesõidutee teega lõikumise koht ning põllu- või metsatee ristumine teega ja põllu- või metsateede omavahelised ristumised. Ristmik on reguleeritav, kui liikumise järjekorra määravad reguleerija märguanded või foorituled. Muul juhul on ristmik reguleerimata. Kui reguleerimata ristmikku läbib peatee, on see eriliigiliste teedega.

Ma arvan oluline on siin see osa, et hoovist väljasõit ei ole tee. Järelikult ei ole Hoovist väljasõidu koha ja tee ristumise koht ristmik. Foorid reguleerivad aga liikumise järjekorda ristmikul.

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

motikus kirjutas: 03 Okt 2019, 16:05

Ma arvan oluline on siin see osa, et hoovist väljasõit ei ole tee. Järelikult ei ole Hoovist väljasõidu koha ja tee ristumise koht ristmik. Foorid reguleerivad aga liikumise järjekorda ristmikul.

Väga segane. Kuna foorid pannakse ikkagi ristmikule, siis ikkagi nagu on tegemist ristmikuga? :D
Ehk siis päris vastuoluline lahendus on seal.


1matik
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Okt 2016, 17:09
Asukoht: Pärnu

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas 1matik »

ElectroMoto kirjutas: 03 Okt 2019, 17:23
motikus kirjutas: 03 Okt 2019, 16:05

Ma arvan oluline on siin see osa, et hoovist väljasõit ei ole tee. Järelikult ei ole Hoovist väljasõidu koha ja tee ristumise koht ristmik. Foorid reguleerivad aga liikumise järjekorda ristmikul.

Väga segane. Kuna foorid pannakse ikkagi ristmikule, siis ikkagi nagu on tegemist ristmikuga? :D
Ehk siis päris vastuoluline lahendus on seal.

Seal on hoovist väljasõidu tee ristumine ristmikuga :mrgreen: Lihtsamalt öeldes saavad neli otsa kokku ja moodustavad ristmiku, üks neljast on hoovist väljasõit. Kui enne oli reguleeritud märkidega, siis hoovist väljasõitja pidi andma teistele teed. Nüüd on ilma lisasektsioonideta foorid. Kui hoovist väljasõitjal on roheline tuli, siis võib otse igal juhul sõita.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Seal ongi ristmik ja kenasti reguleeritud. Asjaolu, et üks pool on parkla ei oma ju tähtsust. See on teega piirnev ala. Selliseid kohti on sadu, lihtsalt enamjaolt ei lähe üks tee üle ilusaks parklaks, vaid kõnnumaaks, majade vahele sõiduks vms.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Henn »

AzA kirjutas: 28 Sept 2019, 12:19
Luxor kirjutas: 27 Sept 2019, 14:08

Mis/ kes on Vana-Rääma tn? Legendaarne paik esmastest sugutunnustest sikutamiseks.

Absoluutselt täpne hinnang olukorrale :bsmile:
Sõidad rahuga ühesuunalisel ja siis täpselt pubi ees põmaki kahene, sealjuures eriti kunn, kui eksamit miski lõuna ajal vms. teha, kui inimesed ületee parklasse saalivad ja liinibuss selja taga müriseb :mrgreen:
Ei imesta, et läbi kukutakse.
Eriti kuum on ka fooriga reguleeritud parklast väljasõit, ehk papiniidu-pae ristmik. Seaduses näpuga järge ajada, siis pole parklast välja minnes parem pöörajal eesõigust (togi)

Viitsid viidata sellele seadusele?


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Mida muud kui ikka liiklusseadus.

3) Parklast, õuealalt, puhkekohast, teega külgnevalt alalt või nende juurdesõiduteelt teele sõites peab juht andma teed igale teel liiklejale, kui teeandmise kohustus pole liikluskorraldusvahenditega reguleeritud teisiti.

Esimene pool on vast kõigile arusaadav. Küsimust võib tekitada see, kas ja kui palju see lause teine osa antud juhul olukorda muudab kui seal foor on.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Krt, ma ei saa üldse aru, kuidas peaks mingi ristmikule jõudnud juht aru saama, et mõne teise ristuva tee otsas on parkla, või t*** teab mis "teegakülgnevala". Eriti kui seal on foor. Ja kui foori pole, siis ootaks tee otsa märki, mis näitab, et sul on peatee vasakpöördeks vastutulija suhtes.

Muidu pidurdavad kõik selle ristmiku umbe, nagu mingid naised, kes ei saa aru, kas ja kuhu keegi sõita võib.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Henn
Postitusi: 370
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas Henn »

Sciev kirjutas: 04 Okt 2019, 09:50

Mida muud kui ikka liiklusseadus.

3) Parklast, õuealalt, puhkekohast, teega külgnevalt alalt või nende juurdesõiduteelt teele sõites peab juht andma teed igale teel liiklejale, kui teeandmise kohustus pole liikluskorraldusvahenditega reguleeritud teisiti.

Esimene pool on vast kõigile arusaadav. Küsimust võib tekitada see, kas ja kui palju see lause teine osa antud juhul olukorda muudab kui seal foor on.

Antud juhul on liikluskorraldusvahenditega reguleeritud.

AzA kirjutas: Eriti kuum on ka fooriga reguleeritud parklast väljasõit, ehk papiniidu-pae ristmik. Seaduses näpuga järge ajada, siis pole parklast välja minnes parem pöörajal eesõigust (togi)
Võibolla ma olen ainus, kes pani kaks lauset ühte konteksti, et fooriga reguleeritud parklast väljasõidul on mingisuguse seadusega sätestatud teeandmise kohustus.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Lisasekstsioonita, reguleeritud ristmikul teeandmise/mitteandmise kohustus?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Siis on nad parkla nurgale ka foori toonud?
Tõsi, pole kaua sedapidi sealt pööranud.

Aga mulle meeldib.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratta load, liiklus, motokoolitus ja sõit”