Õnnetused mootorratastega 2019

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Õnnetused mootorratastega 2019

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sciev kirjutas: 02 Okt 2019, 19:51
will111 kirjutas: 02 Okt 2019, 17:40

ilmselt seda, et sa raudselt näed ikka 200 kraadi ära :D aga koolis oled muidu käinud? sellist imeasja nagu mall oled kunagi näinud, kraadidest midagi kuulnud? kui vastus on ei siis sa ei ammuta sealt midagi, kui vastus on jah siis valetad...

Vabalt 200°, võibolla üle sellegi. :bsmile: Silmade liigutamine selles mõttes mõjutab, et kui ikka pingsalt otse midagi vaadata, siis ma üle 180° (isegi veidi alla 180°) asuvaid asju ei märka (näiteks oma kätt liigutan seal), aga kui silmad sinna suunas keerata, siis näeb.

mx77 kirjutas: 02 Okt 2019, 19:47

Jänes oled või? :mrgreen:

Ei, jänes ei pidavat nii laialt nägema. Ehk siis olen midagi rohkemat kui jänes. (lol)
Tegelikult peaks üsna hästi vastama sellele ja ei usu, et ma mingi väga suur erand olen:

See joonis on ikkagi paigal seisva inimese nägemise ulatusest ,mitte 150km/h lendava inimese nägemine.Kui oled sellise kiirusega sõitnud,siis ju oled ka täheldanud,et kuskil just seal 150-le lähendedes algab silm hoomama ikka palju vähem. Mul vähemalt on nii,mõnel võib olla ka natuke varem.

Samas mis see silma nägemise nurk siia üldse puutub? Autoga mehel oli vaja ainult otse ette näha ja ta ei näinud udust välja lendavat tsiklit. Tsiklil oli vaja näha ka otse ette,et takistust nähes jõuda pidurdada. Ilmselgelt ka nägi,aga pidurdamiseks enam aega ei jäänud,sest kiirus oli liiga suur. Võta mis nurga või vaatevälja laiust tahes,aga kõik taandub ikka liiga kiirele sõidule ja ei enamat.



Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mine “Vaba teema”