Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 5400
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1152 korda
Tänatud: 255 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 07 Okt 2019, 10:54

Maanteel ja linnades navigeerimisel on ka Grmini Smart seadmed nö onlines,kui seda üle oma telefoni teed. Garmin i kõige suurem miinus tänases kiires maailmas on just kaartide kehv uuendamine. Täna ehitatakse uusi teid kogu euroopas ja ka Venemaal kuid Garminile jõuavad need heal juhul paari aasta pärast peale liiklusele avamist.4-5 uuendust tuleb iga aasta,aga kaardi uuendusi täna tehes on meil siin palju juba üle aasta valmis teid ikka puudu.
GPX faile pole peale Osmand+-i millegagi kasutanud ja siis ka tegelikult ainult TET-i. Mul see siiani laitmatult töötanud.Eestis sõitmiseks ei viitsi üldse mingeid jutte maha panna,sõidan sinna kuhu mõistus viib ja GPS on pigem ainult oma asukoha ja teede olemasolu näitamiseks. Tean enamvähem kui kaugele soovin minna ja kui palju kuskilt koju sõiduks aega kulub.
Olen täheldanud,et Waze kaardi peal on, suht kohe peale valmimist, olemas RMK uued metsa(hooldus-väljaveo)teed. Näiteks seigeldes Endla LK alal mõned suved tagasi oli Waze kõige täpsem juhendaja. Garmini topo(Regio ? võibolla) kaart ei näidanud sõbral ka tookord seal midagi,kuigi mujal me selle järgi just liikusimegi.
Aga igati Morsega nõus,et mõni asi on kuskil parem kui teine ja pead oma valiku tegemagi just oma kasutusest, mitte sellest,et mis kõige vingem navi just praegu müügil on.
Kui telefoni äppe veel mainida,siis Sygic on ka täna täitsa mugav ja natuke kiiremini uuenevate kaartidega kui ntks Garmin. On ka online liiklusinfo olemas ehk suunab ummikutest mööda. Ilmselt kasutab google(waze) abi,aga pole täpsemalt uurinud. Meeldib just navigeerimise pilt,mis on konkreetne ja näitab ära teele jäävaid tanklaid ning parklaid.On tasuline(13-15€ ei mäleta täpselt),aga selle eest saad poole maailma kaardid alla laadida.


Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”