Nipukate teema

Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 147
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Honda CB500X
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 44 korda

Re: Nipukate teema

Lugemata postitus Postitas Stinger » 26 Sept 2019, 21:02

Spoiler
Näita
Spoiler
Näita
ranel kirjutas:
26 Sept 2019, 19:12
Palju see ratas sul matkalastis kaalub?
Vaatan, et oled ka vana alpimees. Kui võrrelda vana alpiga, siis kuidas uus tundub? Mis eelised, mis miinused?

Kogu oma nipukamajandus kaota küll ära. Päike ja kuumus tapab nipukad ära. Mul endal ei pidanud see aasta Ukrainas isegi nipukas keskharki paigal hoides vastu(keskhark nipukaga kinni, kuna aukudes käiks paugaga vast asfalti olenemata vedrust). Eriti kui plaan itta reisida.

Teine asi, käi võimalikult palju asju keermeliimiga üle. Näiteks seesama ketiratas on Transalpi manuaalis ette nähtud keermeliimiga. Rumeenias on head teed. Ida pool põhitrassist eemal leiab ikka päris koledaid teid ja ma pole isegi päris itta veel jõudnudki.

Mina ise loobusin samasugustest givi raamidest. Lihtsalt jääb slaavi maades lahjaks ja keevitasin endale ise. Mul omal on kohvri raamid põhimõttel, et toetab ka sabaraami.

Kuumade heitgaaside osas tehti juba õige märkus, et eemale suunata, mitte kuumakindlate materjalidega mängida.
Matkalastis ei ole kaalunud, aga peale ümberehitust võttis algselt 197kg ratas kaalus juurde ~10kg. Velgede ja amortide vahetus kaalu praktiliselt ei lisanud, summuti vahetus lahutas ka kilo maha, aga kaalu lisasid kukkumisrauad ja kohvriraamid, mis tuleb igale rattale panna nii või naa.
Vanal alpil oma V mootoriga oli jõumomenti rohkem ja pikematel möödasõitudel annab see tunda, kuna CB-ga pead möödasõidu tegemiseks rohkem õiges pööretevahemikus olema. Alpi vahetasin välja puhtalt sellepärast et igav hakkas, raibe ei lagunenud ka kusagilt otsast ja kahju oli müüa, aga eks ta juba vanaks jääma hakkas ja meelerahu see pikematele sõitudele otseselt ei anna. Alp oli ka väga universaalne aga kaalu oli natuke palju ja pehmel pinnasel andis see ruttu tunda, cb-ga ei põe sellistesse kohtadesse minnes kus alpiga oleks pika mõttepausi teinud. Alp võttis imelikult palju kütust oma töömahu kohta. CB peamised eelised lisaks sellele et ta uus on ongi parem maastikuvõimekus ja suht väike kütusekulu ilma oluliselt maanteeomadustes kaotamata. Kui osta cb 2019 mudel siis kuna sellel on juba ees 19" velg siis piisaks ainult veldede vahetusest et hea komplekt kokku saada. Alpi 21" esirattast ma puudust ei ole tundma hakanud.

Ah jaa üks imelik asi ka CB-ga mille ma unustasin, enne reisi läksid käivitused pikaks, käia 5s. kaupa ja käima ei lähe. Viisin esindusse ülevaatamiseks ja siis see loomulikult ei avaldunud, paar korda tuli reisi käigus seda ka ette. Siis meenus foorumi tarkus et vajutada starterit sidur all. Seda tehes käib iga jumala kord poolest sekundist ja sellest jäi harjumus sisse sidurit all hoida ja see läks juba meelest et selline probleem oli.
Ma ei tea mis nipukamajandust mõtled, koogivormid panin reisil viimases hädas nipukatega ja selle porno viskasin juba loetud tunnid hiljem välja kui põlema kippus minema. Uus kuumakate on esmalt kinnitatud kuumakindla silikooniga ja pärast servadest üle õmmeldud. Nipukatega ainult mõned kaablid raamikülge pandud et ei laperdaks ja kui katki läheb siis ilmub tööriistatorust sama kiiresti uus asemele.

Spoiler
Näita
Keermeliimi tuleb jah siia-sinna panna.

Arvan et need givi raamid peavad pehmete küljekottidega vastu, aga kõvade kohvritega jah raputab palju rohkem ja siis jah ei oleks mul nendesse usku. Ega nad mulle ka ei istu, näevad nõrgad välja ja ei ole kohvrite suhtes ka päris õiges kohas, lisaks saaks nad kitsamad teha kui täna on. Mul on kaalumise koht kas keevitan need ümber või teen uued, ilmselt pikaks ajaks nii ei jää.


Honda CB500X Rally-Raid L2 2018; Honda CB650R 2020; Honda Dominator NX650 1994.
Ajalugu:
Bmw GS1150A 2002 - 2 hooaega; Honda Transalp XL650V 2001 - 7 hooaega

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”