Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

urmas66 kirjutas: 28 Nov 2019, 20:11

Meil on AS mitte OÜ ja meil on igas kvartalis audiitorkontroll. Audiitor vastutab ja tegeleb sellega.
Minu puhul on täidetud 2 nendest punktidest ja siiani on seda kõik aktsepteerinud.

Töötajate transport tööle ja koju tulumaksuseaduse § 48 lõikest 5¹ tulenevalt

Töötajate transport

Erisoodustuseks ei loeta kulutusi töötajate transpordile tööle ja koju, kui:

ühistransporti kasutades ei ole võimalik seda teekonda läbida mõistliku aja- või rahakuluga

puudega töötajal ei ole võimalik kasutada ühistransporti või ühistranspordi kasutamine põhjustab liikumis- ja töövõime olulist langust

tööandja korraldab töölepingu alusel töötava töötaja transporti sõidukiga, millel on vähemalt kaheksa istekohta või bussiga liiklusseaduse tähenduses

töölepingu alusel töötava töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast

Kuna maksusoodustus ei laiene automaatselt kõigile tööandja poolt töötajate elu- ja töökoha vahelise transpordi korraldamisele tehtud kuludele, siis on vajalik määratleda tehtud kulutuse vastavus tulumaksuseaduse § 48 lõikes 51 sätestatud põhimõtetele.

Alates 1. jaanuarist 2020. a ei maksustata erisoodustusena töötajate elu- ja töökoha vaheliseks transpordiks kasutatud ühistranspordi piletikulu.

Su audiitor ei maksa su makse ilmselt tagantjärgi kinni, kui tõlgendas emta-st teisiti. See 50 km vist nibin-nabin päästab sind, aga aja ja rahakulu mõistlikkuse osas läheb muidu ilmselt 50-50 vaidluseks. Pluss emta ei taha seisukohti võtta. Olen küsinud muide. Seda ma väidangi, et seaduse lugemine on kõigest pool võitu.



Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”