Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Jah, aga enam ei peaks kuna suurem biolisandi % 95-s peaks 95 hinda tõstma 98 suhtes.



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 27 Nov 2019, 16:58

Tore on see, et kui ajakirjanduses mõni teatud transpordiettevõtja sõna võtab, siis on jutu järgi nuga nii kõril, et oi-oi-oi. Iga väikseimgi maksutõus või hinnavahe on hiigelhüpe kuristiku suunas!

A samal ajal Bikeri foorumist selgub, et hinnad on nii head ja firma kaardid sedavõrd lõdvalt käes, et kannatab lausa vaeste ees regulaarselt praalimaks käia (lol)

Postituse point see,et äriklientidele ei kõigutata seda hinda nii tihti sest ega müüjate sisendhinnad ka ei kõigu nii tihti,kui posti hindasid kõigutatatkse.
See lingitud jutt konkurentsi teemaga seotud, sest naabritel on riigi makse vähem selle sama ühe maksu võrra. Aga selle maksame me tegelikult kõik ühiselt kinni,et see nii on.
Öeldakse,et põllumees põline rikas,aga seal on seda kiunu nii et anna olla. Teisalt pole neist keegi näljapaistetuses virelemas.
Meil on asjad kontrolli all ja töö käib. Firma kaarte pole isiklikuks kasutuseks kellelgi. Naine tangib oma autot ikka ise,oma palgast. Kusjuures isegi teises tanklaketis ja sõiduauto on ikka bensukas mitte disla. Bensul pole meil vist isegi ettevõttel mingit erilist soodust, äkki 5-10 senti on.

Muideks täna oli soomes Neste posti hind dislal odavam,kui eestis. 2-3 senti olevat vahe olnud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas and »

urmas66 kirjutas: 19 Nov 2019, 20:01

Kuna minu auto on ettevõtte nimel,siis sellel soodustus on palju suurem ehk kogu pere sääst, soodusega ostes versus suvalise hetke letihind, oleks ilmselt ligi 200l kütet.

Kerge vasturääkivus? :)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 27 Nov 2019, 22:47

Öeldakse,et põllumees põline rikas,aga seal on seda kiunu nii et anna olla. Teisalt pole neist keegi näljapaistetuses virelemas.

Miks sa võtad sõna asjade osas, millest sa midagi ei tea? See hind, mis kusagil poes näed, ei ole hind, mis põllumees oma toodete eest saab.
Veel mõni aasta tagasi piimakarja kasvatajal kas kallas maha ja suurem kahjum või müüs maha ja jäi väiksem kahjum. Toetused on need, mis ei lase pankrotti minna.

Me oleme ka oma lambakarja kokku ära tõmmanud, sest töö ja vaev, mis sinna taod, ei ole mitte kusagilt rahaliselt mõistlik. Kari peaks olema vähemalt umbes 1000 pealine ja liha peaks saama otse tarbijani maha müüa. Siis jääks 1300 bruto endale igakuiseks maksmiseks 1 inimene ning umbes 20k igaastaseks investeeringuks/üllatuseks. Kui mitu inimest, siis hakka sealt 20k maha lahutama koos tööjõumaksudega.

Kuidas üldse on võimalik poes müüa kanafileed 6 eur/kg, kartulit 0.2eur/kg ja piima 0.5 eur/1l on minu jaoks tõsine müsteerium. Nt piima omahind jääb kuskil 0.25-0.4 eur/l kanti sõltuvalt, kui suures mahus toodetakse. Kokkuostu hind ~ 0.3 eur/l.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ranel kirjutas: 28 Nov 2019, 09:02

Kuidas üldse on võimalik poes müüa kanafileed 6 eur/kg,

Ega eriti ei olegi, see tuleb muude toodete ja tegevuste arvelt. Samas hinda tõsta ei kannata, sest odav liha lõunapoolt surub hinnad alla. Kainelt kaalutledes oleks mõtekas see filee Eestist välja müüa, samas ei saa kohalikku tarbijat ja ka jaeketti kuivale jätta, sest muid tooteid soovid ju ikka siin edasi müüa. Ja nii istudki selle portsu otsas ning plussis püsimiseks pead müüma kogu linnu maha, jalgadeni ja varvasteni välja. Need siis Aasia turgudele. Järgmine samm on arvatavasti Fred Jüssi mikrofoni ja makiga kanalas-tapamajas erinevaid “loodushääli” salvestamas, et saaks ka kisa maha müüa. Erinevad singlid-kogumikud: tibu sünnihetk, kana argipäev, kana pühapäev, kana viimnepäev, igavene vaikus, jne.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 28 Nov 2019, 09:02
urmas66 kirjutas: 27 Nov 2019, 22:47

Öeldakse,et põllumees põline rikas,aga seal on seda kiunu nii et anna olla. Teisalt pole neist keegi näljapaistetuses virelemas.

Miks sa võtad sõna asjade osas, millest sa midagi ei tea? See hind, mis kusagil poes näed, ei ole hind, mis põllumees oma toodete eest saab.

See minu lause on sõnakõlks,mida vanarahvas kasutas ja peab tegelikult ka tänapäeval paika. Ma tean väga hästi selle teema kohta, sest elan ka ise maal ehk linnast väljas külas. Olen kohaliku arengu ja arendusega igati kursis ja kaasategev. MTÜ-d,PRIA,LEADER,kohalik areng jne, on mul igapäevased teemad, aga seda küll ühiskondlikus korras.See ei too sisse mitte midagi.
See,et keegi ei suuda teisega konkureerida, on omaette teema ja see ei tähenda seda,et selle äriga(põllumajandus on ammu juba suur globaalne äri) ei saa head tulemus saavutada. Saab küll ja seda on paljud teinud ja teevad ka praegu. Mul üsna mitu tuttavat on nö põllumajanduse suurettevõtjad ja neil ei lähe kehvasti. See sama kütuse teemagi on seal suur argument,sest suur saab ka suure sooduse(tuuakse tasuta tankur õuele ntks või mida iganes) kasutatvale kütusele,aga väiketalunik ostab tanklast ja saab max 3,5senti liitrilt kliendikaardiga.
Kui meenutada enne sõjaaegset aega,siis kui väikepõllumajandusega sai väga hästi hakkama. Aga kahjuks oli ka siis neid ,kes heal järjel oli ikkagi võibolla 1/3 mitte kõik,sest nagu igas ettevõtluses on ka vaist ja tegutsemisosavus oluline.
Kes tahab maale elama minna elustiili pärast peab omama muud sissetulekut,sest maal on hea, aga kulukas elada. Väikeloomapidamine-aiapidamine on elustiil,mitte äri ja selle äri ajad on meil tänaseks läbi.
Kõige suurem nuhtlus selle põllumajanduse juures on muidugi need igasugu toetused.Kui neid poleks oleks asi veel parem ja lihtsam ning kõigile võrdne.
Ükskõik mis muud ettevõtlus ala ei toetata otsetoetustega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

and kirjutas: 28 Nov 2019, 08:36
urmas66 kirjutas: 19 Nov 2019, 20:01

Kuna minu auto on ettevõtte nimel,siis sellel soodustus on palju suurem ehk kogu pere sääst, soodusega ostes versus suvalise hetke letihind, oleks ilmselt ligi 200l kütet.

Kerge vasturääkivus? :)

Eraauto on ikka ka ja sellega see vahe tulebki,kui neid samas mahus kasutada. Tööle-koju sõit seadusega lubatud kulu ,kui tööandja seda lubab. Mul lubab,sest pean olema kättesaadav ja pääsema liikuma ka väljaspool tööaega. Ma arvan,et selliseid on palju. lisaks on mul meie parneri poolt ka eraisiku sooduskaart natuke teise numbriga kui muidu saaks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Mul paar tuttavat rekkameest on ka rääkinud, et neile on see kütuseteema kuidagi lihtsam ja odavam(pm tasuta). Et kogu kulu pidi olema osta aegajalt Krautast 2m kummivoolikut, kui vana on ära kadunud. Whatever that means.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas: 28 Nov 2019, 12:09

Mul paar tuttavat rekkameest on ka rääkinud, et neile on see kütuseteema kuidagi lihtsam ja odavam(pm tasuta). Et kogu kulu pidi olema osta aegajalt Krautast 2m kummivoolikut, kui vana on ära kadunud. Whatever that means.

Saab ka nii :D ,aga mitte meil

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Krl kirjutas: 28 Nov 2019, 12:09

Mul paar tuttavat rekkameest on ka rääkinud, et neile on see kütuseteema kuidagi lihtsam ja odavam(pm tasuta). Et kogu kulu pidi olema osta aegajalt Krautast 2m kummivoolikut, kui vana on ära kadunud. Whatever that means.

Päris nii ei tööta, vähemasti pikas perspektiivis mitte. Täna vist kõikidel juba gps jälgimine peal ja nivoo muutus "jääb silma", misjärel tuleb kiire käik personaliosakonda ette võtta.
"Nutikamad" ühendavad pumba tagasivoolust mingi osa kolmikuga eraldi nõusse - palju ei saa korraga võtta, aga raskel ajal abikx ikka :mrgreen:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 28 Nov 2019, 11:39
Spoiler
ranel kirjutas: 28 Nov 2019, 09:02
urmas66 kirjutas: 27 Nov 2019, 22:47

Öeldakse,et põllumees põline rikas,aga seal on seda kiunu nii et anna olla. Teisalt pole neist keegi näljapaistetuses virelemas.

Miks sa võtad sõna asjade osas, millest sa midagi ei tea? See hind, mis kusagil poes näed, ei ole hind, mis põllumees oma toodete eest saab.

See minu lause on sõnakõlks,mida vanarahvas kasutas ja peab tegelikult ka tänapäeval paika. Ma tean väga hästi selle teema kohta, sest elan ka ise maal ehk linnast väljas külas. Olen kohaliku arengu ja arendusega igati kursis ja kaasategev. MTÜ-d,PRIA,LEADER,kohalik areng jne, on mul igapäevased teemad, aga seda küll ühiskondlikus korras.See ei too sisse mitte midagi.
See,et keegi ei suuda teisega konkureerida, on omaette teema ja see ei tähenda seda,et selle äriga(põllumajandus on ammu juba suur globaalne äri) ei saa head tulemus saavutada. Saab küll ja seda on paljud teinud ja teevad ka praegu. Mul üsna mitu tuttavat on nö põllumajanduse suurettevõtjad ja neil ei lähe kehvasti. See sama kütuse teemagi on seal suur argument,sest suur saab ka suure sooduse(tuuakse tasuta tankur õuele ntks või mida iganes) kasutatvale kütusele,aga väiketalunik ostab tanklast ja saab max 3,5senti liitrilt kliendikaardiga.
Kui meenutada enne sõjaaegset aega,siis kui väikepõllumajandusega sai väga hästi hakkama. Aga kahjuks oli ka siis neid ,kes heal järjel oli ikkagi võibolla 1/3 mitte kõik,sest nagu igas ettevõtluses on ka vaist ja tegutsemisosavus oluline.
Kes tahab maale elama minna elustiili pärast peab omama muud sissetulekut,sest maal on hea, aga kulukas elada. Väikeloomapidamine-aiapidamine on elustiil,mitte äri ja selle äri ajad on meil tänaseks läbi.
Kõige suurem nuhtlus selle põllumajanduse juures on muidugi need igasugu toetused.Kui neid poleks oleks asi veel parem ja lihtsam ning kõigile võrdne.
Ükskõik mis muud ettevõtlus ala ei toetata otsetoetustega.

Kui kullaauk, siis pane praktikas üks hästi teeniv talu püsti ja jaga siis majandusaasta aruandeid. :bsmile: Ju siis lõunas ikka lollemad inimesed, kui see rikkus ei taha kudagi tulla. Saaksid lolle elava näite põhjal harida. :bsmile: Mina näen aga klassikalisi 400 pealist lehmakarja pidavat talu sellises stiilis ning näen, kuidas lõpetatakse ära ja minnakse linna muu ameti peale.
https://www.e-krediidiinfo.ee/10149007-LOYDE%20O%C3%9C

Võrdlus enne 1939. aastaga on muidugi omaette tase. :bsmile:

Viimati muutis ranel, 28 Nov 2019, 16:23, muudetud 3 korda kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Maaks kirjutas: 28 Nov 2019, 13:47
Spoiler
Krl kirjutas: 28 Nov 2019, 12:09

Mul paar tuttavat rekkameest on ka rääkinud, et neile on see kütuseteema kuidagi lihtsam ja odavam(pm tasuta). Et kogu kulu pidi olema osta aegajalt Krautast 2m kummivoolikut, kui vana on ära kadunud. Whatever that means.

Päris nii ei tööta, vähemasti pikas perspektiivis mitte. Täna vist kõikidel juba gps jälgimine peal ja nivoo muutus "jääb silma", misjärel tuleb kiire käik personaliosakonda ette võtta.
"Nutikamad" ühendavad pumba tagasivoolust mingi osa kolmikuga eraldi nõusse - palju ei saa korraga võtta, aga raskel ajal abikx ikka :mrgreen:

Tuleb lihtsalt samal ajal teisest nurgast vett asemele lasta, nagu BreakingBad`is.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

ranel kirjutas: 28 Nov 2019, 16:20

Kui kullaauk, siis pane praktikas üks hästi teeniv talu püsti ja jaga siis majandusaasta aruandeid. :bsmile: Ju siis lõunas ikka lollemad inimesed, kui see rikkus ei taha kudagi tulla. Saaksid lolle elava näite põhjal harida. :bsmile: Mina näen aga klassikalisi 400 pealist lehmakarja pidavat talu sellises stiilis ning näen, kuidas lõpetatakse ära ja minnakse linna muu ameti peale.
https://www.e-krediidiinfo.ee/10149007-LOYDE%20O%C3%9C

Võrdlus enne 1939. aastaga on muidugi omaette tase. :bsmile:

Kuskohast sa selle kullaauk välja lugesid? (togi)


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

urmas66 kirjutas: 28 Nov 2019, 11:58

Tööle-koju sõit seadusega lubatud kulu ,kui tööandja seda lubab. Mul lubab,sest pean olema kättesaadav ja pääsema liikuma ka väljaspool tööaega.

See on teoorias hea, aga kui erasõite ei deklareeri ja maksu ei maksa, M1 puhul pool km lisaks jne, siis vähemalt 1 2-st, et saad emta-lt sugeda. Ei ole see nii lihtne, et iga mees peab valves olema. Seal päris lollid ei ole need inimesed ikka. Paljusid aitab madal profiil, aga kui ukse taha tullakse, siis jutt muutub.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas: 28 Nov 2019, 19:21
urmas66 kirjutas: 28 Nov 2019, 11:58

Tööle-koju sõit seadusega lubatud kulu ,kui tööandja seda lubab. Mul lubab,sest pean olema kättesaadav ja pääsema liikuma ka väljaspool tööaega.

See on teoorias hea, aga kui erasõite ei deklareeri ja maksu ei maksa, M1 puhul pool km lisaks jne, siis vähemalt 1 2-st, et saad emta-lt sugeda. Ei ole see nii lihtne, et iga mees peab valves olema. Seal päris lollid ei ole need inimesed ikka. Paljusid aitab madal profiil, aga kui ukse taha tullakse, siis jutt muutub.

Tööle ja koju sõit ei ole teatud juhtudel erasõit.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Saan aru ja ütlen sulle, et kui emta uksetaga on, siis nende tõlgendus erineb 50-50 sinu omast. Sul on sisuliselt õigus, aga kas sinu puhul see kohaldub, selgub hiljem. Kui sa pole just seisukohta küsinud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 28 Nov 2019, 16:20

Kui kullaauk, siis pane praktikas üks hästi teeniv talu püsti ja jaga siis majandusaasta aruandeid. :bsmile: Ju siis lõunas ikka lollemad inimesed, kui see rikkus ei taha kudagi tulla. Saaksid lolle elava näite põhjal harida. :bsmile: Mina näen aga klassikalisi 400 pealist lehmakarja pidavat talu sellises stiilis ning näen, kuidas lõpetatakse ära ja minnakse linna muu ameti peale.
https://www.e-krediidiinfo.ee/10149007-LOYDE%20O%C3%9C

Võrdlus enne 1939. aastaga on muidugi omaette tase. :bsmile:

Ma ei tea ega tunne neid inimesi kellele viitad,aga vaadates käibenumbreid,siis pole tegemist suurettevõttega ja neil ongi raske erti kui käibekapitali ka veel napib. Teisalt meil on väga palju inimesi(maasektroris just eriti) kes tahavad teha,mis neile meledib ja mida nad õigeks peavad. Kahjuks see ei too alati piisavalt sisse või kohati tuleb isegi peale maksta. Majandamis oskused on ka omaette teema. Üsna tihti on talupidamisel ka piiravaks teguriks tootmis maa vähesus.
Mul on naaber talupidaja(metsamajandus-vili-lihaveised ja oma lõbuks lambad) nüüd tulid noored ka Austraaliast tagasi ja võtsid asja veistega tõsiselt kätte.
Kõrvalkülas on selline väiksemat tüüpi piimakarjaga(100+) talu,kes ehitas aastat 6-7 tagasi omale kaasaegse lauda. Inimesed on seal peamiselt oma perega ametis.
Siis on meil suure agrofirma nö filiaal kelle üks laut asub mitte kaugel,annab tööd mingi 26-30 inimesele.See on sisuliselt endine kohalik kolhoos,kus töötas kunagi 300+ inimest.loomi on neil rohkem,kui kolhoosis oli ja põllumaid on ka ümberringi renditud rohkem,kui kolhoosil oli.
Veel on meil üks viljakasvatus talu,kes saab ka hästi hakkama,ehitasid just omale uue kuivati ja elevaatori,et ei peaks vilja kohe olematu raha eest müüma, vaid saab natuke ka sättida,et müüa siis kui on mõistlik. ostsid ka omale uue ülivinge kombaini.
Veel on meil üks eesti suurimaid ratsaspordi keskuseid,mis on ju ka sisuliselt põllumajandus ettevõte.
Nö näed terve rida ainult positiivseid emotsioone ja ei midagi negatiivset :bsmile:
Samas neid põllumajandusega tegelejaid on külade elanikonnast max paar protsenti ja ülejäänud teenivad elatist kes linnas,kes kohapeal muud tööd tehes.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 503
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 78 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas claw »

Mina tean hästi elavaid põllumajandusinimesi ainult selliseid, kes toetuste peal elavad. 100 erinevat skeemi, legaalsed ikka, aga süsteemitamine, et raha saada ja asi toimib. Jagatakse talusid mitmeks, et igale toetust saada ja käiakse reisil kuni tuleb "rendi talunik" asendama jne. Elavad hästi. Tublid inimesed. Osakavad elada hästi. Ilma toetuste või eurorahadeta vms, not so much, ma usun. Vähemalt mitte nii hästi.

Viimati muutis claw, 28 Nov 2019, 20:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas: 28 Nov 2019, 19:55

Saan aru ja ütlen sulle, et kui emta uksetaga on, siis nende tõlgendus erineb 50-50 sinu omast. Sul on sisuliselt õigus, aga kas sinu puhul see kohaldub, selgub hiljem. Kui sa pole just seisukohta küsinud.

Meil on AS mitte OÜ ja meil on igas kvartalis audiitorkontroll. Audiitor vastutab ja tegeleb sellega.
Minu puhul on täidetud 2 nendest punktidest ja siiani on seda kõik aktsepteerinud.

Töötajate transport tööle ja koju tulumaksuseaduse § 48 lõikest 5¹ tulenevalt

Töötajate transport

Erisoodustuseks ei loeta kulutusi töötajate transpordile tööle ja koju, kui:

ühistransporti kasutades ei ole võimalik seda teekonda läbida mõistliku aja- või rahakuluga

puudega töötajal ei ole võimalik kasutada ühistransporti või ühistranspordi kasutamine põhjustab liikumis- ja töövõime olulist langust

tööandja korraldab töölepingu alusel töötava töötaja transporti sõidukiga, millel on vähemalt kaheksa istekohta või bussiga liiklusseaduse tähenduses

töölepingu alusel töötava töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast

Kuna maksusoodustus ei laiene automaatselt kõigile tööandja poolt töötajate elu- ja töökoha vahelise transpordi korraldamisele tehtud kuludele, siis on vajalik määratleda tehtud kulutuse vastavus tulumaksuseaduse § 48 lõikes 51 sätestatud põhimõtetele.

Alates 1. jaanuarist 2020. a ei maksustata erisoodustusena töötajate elu- ja töökoha vaheliseks transpordiks kasutatud ühistranspordi piletikulu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

claw kirjutas: 28 Nov 2019, 20:10

Mina tean hästi elavaid põllumajandusinimesi ainult selliseid, kes toetuste peal elavad. 100 erinevat skeemi, legaalsed ikka, aga süsteemitamine, et raha saada ja asi toimib. Jagatakse talusid mitmeks, et igale toetust saada ja käiakse reisil kuni tuleb "rendi talunik" asendama jne. Elavad hästi. Tublid inimesed. Osakavad elada hästi. Ilma toetuste või eurorahadeta vms, not so much, ma usun. Vähemalt mitte nii hästi.

Ilma toetusteta saaks paljud ja ilmselt ka need sinu tuttavad hakkama igati hästi,aga siis peaks kõik ilma toetusteta majandama.Eks needki keda mina eelpool mainisin kirjutavad projekte ja sebivad siit sealt. Aga kui elu on selline,siis tuleb nii elada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Tort kirjutas: 28 Nov 2019, 19:55

Saan aru ja ütlen sulle, et kui emta uksetaga on, siis nende tõlgendus erineb 50-50 sinu omast. Sul on sisuliselt õigus, aga kas sinu puhul see kohaldub, selgub hiljem. Kui sa pole just seisukohta küsinud.

Me, täpsemalt siis eelmise tööandjaga, küsisime nende arvamust ja vastus oli “mök-mök, me ei tea”. Ehk siis nad ei oskand öelda kuskohast jookseb tööle-koju sõidu puhul maksustamise piir. Kui sõidan kodust kontorisse, siis erasõit. Sõidan kodust otse Tallinnas asuva kliendi harukontorisse, jälle erasõit ja sealt edasi töösõit. A kui klient asub Tartus? Kas siis on 180 km erasõit ja JOKK skeemi jaoks peaksin läbi oma kontori sõitma? Selle peale jooksis neil juhe kokku.
See oli muidugi 4 aastat tagasi, äkki täna oskavad täpsemalt vastata.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

urmas66 kirjutas: 28 Nov 2019, 20:11

Meil on AS mitte OÜ ja meil on igas kvartalis audiitorkontroll. Audiitor vastutab ja tegeleb sellega.
Minu puhul on täidetud 2 nendest punktidest ja siiani on seda kõik aktsepteerinud.

Töötajate transport tööle ja koju tulumaksuseaduse § 48 lõikest 5¹ tulenevalt

Töötajate transport

Erisoodustuseks ei loeta kulutusi töötajate transpordile tööle ja koju, kui:

ühistransporti kasutades ei ole võimalik seda teekonda läbida mõistliku aja- või rahakuluga

puudega töötajal ei ole võimalik kasutada ühistransporti või ühistranspordi kasutamine põhjustab liikumis- ja töövõime olulist langust

tööandja korraldab töölepingu alusel töötava töötaja transporti sõidukiga, millel on vähemalt kaheksa istekohta või bussiga liiklusseaduse tähenduses

töölepingu alusel töötava töötaja elukoht asub vähemalt 50 kilomeetri kaugusel töökohast

Kuna maksusoodustus ei laiene automaatselt kõigile tööandja poolt töötajate elu- ja töökoha vahelise transpordi korraldamisele tehtud kuludele, siis on vajalik määratleda tehtud kulutuse vastavus tulumaksuseaduse § 48 lõikes 51 sätestatud põhimõtetele.

Alates 1. jaanuarist 2020. a ei maksustata erisoodustusena töötajate elu- ja töökoha vaheliseks transpordiks kasutatud ühistranspordi piletikulu.

Su audiitor ei maksa su makse ilmselt tagantjärgi kinni, kui tõlgendas emta-st teisiti. See 50 km vist nibin-nabin päästab sind, aga aja ja rahakulu mõistlikkuse osas läheb muidu ilmselt 50-50 vaidluseks. Pluss emta ei taha seisukohti võtta. Olen küsinud muide. Seda ma väidangi, et seaduse lugemine on kõigest pool võitu.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

M.T. kirjutas: 28 Nov 2019, 20:46

Me, täpsemalt siis eelmise tööandjaga, küsisime nende arvamust ja vastus oli “mök-mök, me ei tea”. Ehk siis nad ei oskand öelda kuskohast jookseb tööle-koju sõidu puhul maksustamise piir. Kui sõidan kodust kontorisse, siis erasõit. Sõidan kodust otse Tallinnas asuva kliendi harukontorisse, jälle erasõit ja sealt edasi töösõit. A kui klient asub Tartus? Kas siis on 180 km erasõit ja JOKK skeemi jaoks peaksin läbi oma kontori sõitma? Selle peale jooksis neil juhe kokku.
See oli muidugi 4 aastat tagasi, äkki täna oskavad täpsemalt vastata.

Vot nad väldivadki minu kogemusel seisukohti võimalusel või tõlgendavad sinu kahjuks igaks juhuks, et päras poleks viidata. Kui ma õigesti mäletan, siis on palju tõlgendamisruumi ja nö mõistlikkuse põhimõtet. Kodust kliendi juurde pole alati erasõit, näiteks siis kui kodu on trajektooril ja neid variante oli veel. Samuti poest võib läbi käia, kui see pole OLULISELT eemal vms, täpselt ei mäleta sõnastust. Kuigi kui maksu ei maksa ja huviorbiiti satud erasõiduga, siis ilmselt on sellegipoolest kellad.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tort kirjutas: 28 Nov 2019, 20:57

See 50 km vist nibin-nabin päästab sind, aga aja ja rahakulu mõistlikkuse osas läheb muidu ilmselt 50-50 vaidluseks. Pluss emta ei taha seisukohti võtta. Olen küsinud muide. Seda ma väidangi, et seaduse lugemine on kõigest pool võitu.

Ma olen vastutav tegelikult kogu kompleksi tuleohutuse ja valve eest ehk pole rohkem vajagi. Lisaks on veel asendaja juhuks ,kui mind pole,kes elab lähemal,sisuliselt linnas.
On tulnud ka mõnel korral öösel kell 2-3 tööle sõita.Kui G4S saab päti kätte,siis nad kutsuvad politsei ja ettevõtte esindaja kes hakkab edasi tegelema.Või läheb hoone ATS tule häiresse,aga tuld-suitsu välisel vaatlusel ei tuvastata. Tuleb jälle kohale minna või organiseerida pääs hoonesse.
Ühistranspordiga sõidan tööle üle 2h läbi Tallinna kesklinna mis on veel pikem ring,aga ma ei jõuaks esimese bussiga tööpäeva alguseks ikkagi kohale.Kui kõik on aus ja kontrollitav,siis pole mingit probleemi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Paistab üsna vettpidav, et äkki juhtub ime ja isegi ei virisetaks :lol:

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas simp »

Tort kirjutas: 28 Nov 2019, 21:29

Vot nad väldivadki minu kogemusel seisukohti võimalusel või tõlgendavad sinu kahjuks igaks juhuks, et päras poleks viidata. Kui ma õigesti mäletan, siis on palju tõlgendamisruumi ja nö mõistlikkuse põhimõtet. Kodust kliendi juurde pole alati erasõit, näiteks siis kui kodu on trajektooril ja neid variante oli veel. Samuti poest võib läbi käia, kui see pole OLULISELT eemal vms, täpselt ei mäleta sõnastust. Kuigi kui maksu ei maksa ja huviorbiiti satud erasõiduga, siis ilmselt on sellegipoolest kellad.

Kui ametnik selges küsimuses konkreetset seisukohta ei võta, siis tuleb edasi pressida. Viimati oli mul EMTA'ga 5-6 edasi-tagasi kirja, enne kui sain neilt konkreetse jah/ei vastuse väga lihtsale küsimusele.

Kui ei tule, ega tule, siis võiks neile hea halduse tava (artikkel 12) tutvustada, vajadusel õiguskantsleri kaudu. Üldiselt on asi viimasel ajal paremaks läinud ja, vähemalt mina, olen järjest vähem kantseliiti ja ümaraid vastuseid saanud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

simp kirjutas: 28 Nov 2019, 22:34

Kui ametnik selges küsimuses konkreetset seisukohta ei võta, siis tuleb edasi pressida.

Minu viimane kogemus riigiametnikuga oli ühel päeval 14 edasi tagasi e-maili enne lõunat. Kui saatsin neile väljavõtte määrusest,millele tuginedes nad justkui keeldusid mulle ühest asjast. Peale selle väljavõtte ja täidetud halduskohtu avalduse, tutvumiseks saatmist, toimus 180 kraadi pööre ja asjaga nõustuti paugupealt. Vabandati,et me oleks justkui erinevatest asjadest rääkinud jne blaa-blaa-blaa. Ehk tegelane ei viitsinud teha oma tööd ja mina sisuliselt viisin asja lihtsalt selleni,et ta pidi tööle hakkama ja asja ära tegema.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas simp »

urmas66 kirjutas: 29 Nov 2019, 09:06

Minu viimane kogemus riigiametnikuga oli ühel päeval 14 edasi tagasi e-maili enne lõunat.

Vähemalt ei olnud 14x30p, teinekord on ka selliseid kogemusi :wack:

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Tort kirjutas: 21 Nov 2019, 10:24
zorten22 kirjutas: 21 Nov 2019, 09:29

Kohati isegi kuni 25 senti erinevust.

Konkreetseid näiteid palun. Eelmisel aastal polnud Viljandi, Valga ja Valka hindadel mingit olulist vahet. Kui sügavale Lätti on vaja sõita 25 sendi jaoks?

N sõber just tuli Valga kaudu ja ütles, et postide hind oli Eesti kahjuks 22senti. Sõita oli vaja alla kilomeetri.

Pilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas kütusemüüjad lihtsalt huijavad, või milleks seda kütuse hinda päevas mitu korda muuta?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Täna vist jah enam ükski tanklakett isegi ei viitsi hämada midagi mingist maailmaturu hinnast. Igaüks tõstab seda hinda kuidas tahab.
Mis on muidugi ka kapitalistlikus ühiskonnas iseenesest täiesti ok tegevus kahjuks.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”