Bike suuremale mehele

Soovid osta mootorratast, nägid tänaval vinget tsiklit ja tahaks arutleda, nõu pidada ... koht, kus erinevate mootorrataste kohta arvamust avaldada ja infot otsida...kogu üldine jutt mootorratastest

Moderaator: Moded


Teema algataja
Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

Tere

Varsti saabuva keskeakriisi puhul jube soov soetada bike. :D

Tegelikult mõte on olnud ammu aga kuna see oleks teiseks rattaks siis varem pole lihtsalt finantsiliselt olnud võimalik soetada. Tänaval kulgen vaikses rütmis vana kruiseriga.
Kuna kihutada meeldib aga mitte tänaval siis vaatan biket selleks, et oleks millega käia koolitusel ja rajapäeval.
Kogemus varasemalt bikega cbr600 f4ga ca 1 suvi. Oli hea ratas aga väikseks jäi natuke. (188cm, 105kg) Muidugi oleks hea kõike ise proovida aga ikkagi võiks ette teada soovitusi ja kogemusi mis teistel samas suuruses sõitjatel oleks jagada. Kuna ma nkn ei kasuta 600 jõudu ära siis neid ma ei välista aga kui tonnine mugavam on siis valiks pigem selle.
Hind võiks jääda 4000 kanti.



Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Suuri bike polegi pmst olemas sest need on tehtud sellise arvestusega et WSBK-s nendega võistelda ja seal on raam oem ja mehed just kasvuga ei hiilga.Suuremaks lähevad asjad sport-touringu klassis.Vaadates Marko Rohtlaane kasvu siis ei peaks ju probleemi tekkima mitte ühegi baigilisega.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

cossie
Postitusi: 808
Liitunud: 04 Mai 2008, 17:58
Tsikkel: B-12T
Asukoht: Kadrina / Tallinn Airport
Tänanud: 123 korda
Tänatud: 70 korda
Kontakt:

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas cossie »

Mul sõber on 2 meetrit pikk ja 170kg. Sõidab zx9 ninjaga....


KLR
Postitusi: 30
Liitunud: 16 Mai 2012, 18:00
Tsikkel: XJ600S>XV750>RC36/1>RC53+SC48
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas KLR »

Kui muud asjad väikseks kipuvad jääma, siis Aprilia RSV Mille/Tuono on n-ö tänapäevastest bikedest üks suuremaid. Mine proovi ära, kui võimalus tekib. Bikepointis nt üks Tuono Factory paistab just sees olevat - edevate kaigastega mudel, jääb täpselt eelarvesse ja ei pea päris käpuli ratta otsas olema ka. :bsmile:

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas Maaks »

https://www.motorcyclespecs.co.za/index.htm saab rataste mõõte võrrelda, aga RVS nüüd küll mingi suur ratas ei ole :-)
2010a mudel näiteks on 2,035m pikk ainult, võrdluseks gsx650f on 2,130m

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Telgede vahe pole kah nüüd alati see näitaja kuidas suur inimene sinna vahele mahub.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas randel »

Ma olen küll baigimaailmas täielik võhik, aga kui ikkagi puhtalt rajapill plaanis, kas siis ei peaks esimeses järjekorras lihtsa juhitavuse, rinkagondlite olemasolu, varuosade saadavuse ja hindade ja muu taolisega alustama, miks seda mugavust taga ajada kui enamus ajast nagunii vaja ratta ühelt küljelt teisele ronida ja sadulas istuda polegi aega?


Teema algataja
Jalamees
Postitusi: 183
Liitunud: 01 Veebr 2015, 13:07
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 26 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas Jalamees »

randel kirjutas: 27 Dets 2019, 15:11

Ma olen küll baigimaailmas täielik võhik, aga kui ikkagi puhtalt rajapill plaanis, kas siis ei peaks esimeses järjekorras lihtsa juhitavuse, rinkagondlite olemasolu, varuosade saadavuse ja hindade ja muu taolisega alustama, miks seda mugavust taga ajada kui enamus ajast nagunii vaja ratta ühelt küljelt teisele ronida ja sadulas istuda polegi aega?

Ma olen ka võhik. Kogemus ainult 600 f3 hondaga. Sellega häiris see, et tunne oli peal nagu täismees sõidaks ereliukasega. Ja kiirendades ei mahtunud klaasitaha ära. Võibolla peabki see nii olema ja võibolla tegelengi pseudoprobleemiga.... Mõtlesin et uurin teiste kogemusi.
Olen vaadanud et läänes sõidetakse ka naked ratastega rajapäevadel ja funi kui palju. Võistlemine pole mu eesmärk.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Need rattad ongi väikesed.Oem klaas on madal mis peaks töötama mingil leaalsel kiirusel nii et nö.keskmine inimene saab tuult ära kasutada kere ja pea hoidmiseks.Rinka baikidele pannakse tükkmaad suurem klaas(kõrgem) ette.Võrreldes VTR1000f-i ja VTR1000SP1 siis viimane on peale istudes nagu mopeed-väike,kerge,hea liigutada.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

arsool
Postitusi: 50
Liitunud: 06 Apr 2011, 23:31
Tsikkel: TDM 850 3vd
Asukoht: Põltsamaa
Tänatud: 5 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas arsool »

OldHorseNewTricks kirjutas: 21 Dets 2019, 14:23

Tere

Varsti saabuva keskeakriisi puhul jube soov soetada bike. :D

Tegelikult mõte on olnud ammu aga kuna see oleks teiseks rattaks siis varem pole lihtsalt finantsiliselt olnud võimalik soetada. Tänaval kulgen vaikses rütmis vana kruiseriga.
Kuna kihutada meeldib aga mitte tänaval siis vaatan biket selleks, et oleks millega käia koolitusel ja rajapäeval.
Kogemus varasemalt bikega cbr600 f4ga ca 1 suvi. Oli hea ratas aga väikseks jäi natuke. (188cm, 105kg) Muidugi oleks hea kõike ise proovida aga ikkagi võiks ette teada soovitusi ja kogemusi mis teistel samas suuruses sõitjatel oleks jagada. Kuna ma nkn ei kasuta 600 jõudu ära siis neid ma ei välista aga kui tonnine mugavam on siis valiks pigem selle.
Hind võiks jääda 4000 kanti.

Tere. Proovi mõne vanema Hayabusa peal olek ära. See suur bike, väga võimas ka. Suure mehega proportsioonid paigas. Parimat.

Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Hayabusa ja blackbird suht madalad. kui suurel mehel ikka pikkust ka on, siis seal otsas nikerdamine on paras kunsttükk.
ise lisaks nimekirja 1200 banditi ja xjr1300

フーリガン
Kasutaja avatar

ural
Postitusi: 418
Liitunud: 05 Aug 2003, 15:17
Tsikkel: Bläku
Asukoht: Tallinn

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas ural »

Mees otsib rinkale ratast ja soovitate busa ja blackut :)

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas Forumist »

No ta ei taha (esialgu) minna karikaid koju tooma, vaid midagi oma cruiseri kõrvale, kuhu mugavalt ära mahuks. K1200S nt sobib hinnapiiri ja kui midagi teistsugust proovida tahad, siis R1100S on u 2000-2500€ ja mahutab pikema sõitja ka ära. Sõideti rinkat ka sellega omal ajal.
SV1000F?
Vaata cycle-ergo.com


jäme kobra
Postitusi: 133
Liitunud: 11 Sept 2008, 17:51
Tsikkel: Kawasaki KLE
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 3 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas jäme kobra »

Ma olen teemaalgatajast mõned cm lühem ja mõned kilod kergem,sõidan Hayabusaga ja julgen küll soovitada .
Ratas ei jää väikseks,juhitavus on hea ja altotsast on mootor mõnusalt sujuva tõmbega-ei lähe kurvis võimlemiseks kui gaasiga natukene eksid.Pöördesse ajades muidugi hullumaja puhvet.
Samas ise rajal ei käi.Trassil ja linnas igati chill.
Aga kui tekib soov ikkagi rajal võidu sõita,siis kilone R baik.Tonnine Gixxer,R1 jne,mis endale rohkem meeldib ja paremini sõidetav tundub.

Alkohol pole minu jaoks mingi probleem!

Ennukas
Postitusi: 20
Liitunud: 27 Jaan 2012, 23:25
Tsikkel: GSXR 750 k7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas Ennukas »

Rinkale sattusin kunagi kogematta ...Varaderoga...
Järgnes sama eesmärgiga otsing, nagu teema algatajal...
Järgmine suvi möödus Suzu Bandit1200S-il.
Jah, mugav, võimas, kiire ja mahub Sinu eelarvesse.

Siiski, kui eesmärk ringrada põhiliselt, siis nõustun Randeliga.
Vaata rajapill, kus kohe korralik vedrustus ja kus tulevikuks olemas varu...

Olen 196cm ja 120kg. Kolm suve GSXR750 ja neljas algamas. Seni veel käib ratas mehest üle ning kui oleksin neid õppetunde saanud tonnisega, oleksin vist korduvalt väga katki olnud...

Ei ole lihtsamat asja, kui sirgel lahti keerata. Ringrajal aga on ka mõned kurvid...muide ;)

Banditi piiriks tuli vedel ja reguleerimatu vedrustus, Blakud ja Busad on tavasõiduks head, algajale rinkale aga pisut liig.

Suurtel meestel on võimalused:

  • Osta Bemm, S1000RR, hind aga out-of-range
  • Osta KTM RC8, suurele/pikale mugav. Miinuseks aga kallid osad ja B-juppide puudus..
  • Osta laialt levinud rajakondlis bike. Yamu ja Honda levinuimad, Gixxereid samuti piisavalt.. Kawale juppe vähem aga Kawa ise väga hea dünaamikaga.
    Kui plaan rohkem rada sõita kui tänavat, läheb esimesed aastad kogu raha rehvidele ja gondlitele.

Ja peamine- keda kotib, milline sa seal peal välja näed? Tahad olla kiire või ilus?
Mina oma 196cm näen iga ratta otsas koomiline välja, pole see mind takistanud...
Jah, gondli taha peitu ei mahu.. seni aga on minu sekundid kinni kurvi kiiruses, mitte sirgelõpu kiiruses.

Kasutaja avatar

Forumist
Postitusi: 136
Liitunud: 16 Apr 2015, 18:28
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas Forumist »

RC8 ka ikka väga hinnapiirist väljas.

Kasutaja avatar

simo5555
Postitusi: 55
Liitunud: 22 Apr 2010, 11:57
Tsikkel: Honda vfr800

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas simo5555 »

cycle-ergo.com on päris hea leht kus suurusi võrrelda. Ise 191cm ja 105kg ning väga palju oli ratta valikul sellest abi.


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Baigiline rajal ja mugav ei mahu hästi ühte lausesse.
Busaga sõideti Vihur Rahvaliigas kriips alla 1.30 Pärnus aga sõitja ise arvas, et natuke liiga raske ratas rajale ja liikus ZX10 peale.
Sõidab suuri mehi ka MotoGP-s, Loris Baz on 191cm ja 80kg.
Ühel koolitusel sõitis Marko Rohtlaan (samuti 190cm) RC390-ga ja suutis täitsa edukalt klaasi taha peitu minna sirgetel.
Jalaasendi jaoks tõstad sadula natuke kõrgemaks. Kui jalaraudu ei saa üles ja taha tõsta siis selle võrra kallutad kurvis ennast rohkem välja ja ratas on natuke rohkem püsti (nagu vihmasõidus).

Kui kardad, et 600cc jääb lahjaks ja 1000 liiga äkiline siis võta vahepealne - minu soovitus on 750 gixxer, võimalusel alates 2011. Eestis neid ainult väga ei liigu.

Edit: kipub sinu hinnapiirist ikkagi välja jääma :| mobile.de otsing

Edit2: Siin on üks artikkel 600vs750vs1000 võrdlusest tänaseks selles hinnaklassis ratastest. Sind huvitab tõenäoliselt kõige rohkem "At The Track" peatükk.

Kasutaja avatar

westel
Postitusi: 559
Liitunud: 02 Juun 2004, 09:49
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas westel »

Mõni aasta tagasi sõitis rinkat üks suuremat kasvu ca 205cm pikk või mai tea kui pikk UMMI täpselt on. Ei olnud rajal sugugi aeglane ja sõitis zx10 ga. 188 cm ei ole rinkal mingi eriline haruldus, jalaraudu ja istmekõrgust võimalik regulleerida

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bike suuremale mehele

Lugemata postitus Postitas Krl »

Hajabusa peamine probleem seisneb ikkagi selles, milline see välja näeb.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorratastest üldiselt”