Moto-GPS mobiiltelefoni baasil


morse
Postitusi: 1387
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 215 korda

Re: Moto-GPS mobiiltelefoni baasil

Lugemata postitus Postitas morse »

Kuigi olen originaalis Zumo kasutaja (kasutasin Zumo550t alates 2008), olen siiski üritanud leida mobiilil baseeruvat lahendust, mis oleks ligilähedaseltki sama mugav kui Zumo (kuid omaks ilmselgeid eeliseid seoses netiühenduse, kiire prose, hea reso jmt-ga).

IMG_4758.JPG

Kahe aasta jooksul olen testinud soodsaid alternatiivseid lahendusi seadmetega, mis olid parasjagu olemas või lihtsalt odavad.

Telefonidest ei ole piisavalt head tulemust andnud:

  • Samsung Active S5
  • Samsung A5 (toimis vee käes paremini kui S5)
  • Iphone 6
  • Iphone 7

Juhtmega laadijad on täielik ikaldus ja võrreldes Zumoga alla igasugu arvestust lahendus. No ei ole tõsiseltvõetav selline olukord, kus sa seda pisikest juhtmekest oma mudaste kinnastega sinna tagasi toppida üritad. Lisaks pole see kõik seal ju veekindel. Ma ei usu, et magnetiga palju parem saab - kuigi ma toda ei proovinud.

Hoidjatest olen kasutanud ainult RAM X-Gripi. Telefonid on alles aga Garmini enda ja Touratechi Zumo hoidjatega ei saa absoluutselt võrrelda (just mugavuse ja stabiilsuse osas).

Tarkvaraliselt vajan kahte asja:

  • A Igapäevane kiire navimine.
    TomTom Go on täitsa hea ja Waze ka.

  • B Enduurosõidud.
    Proge peab suutma GPXi järgi juhendada ning kaardid peavad olema offlines (TomTomi kaart on ka offlines - kuid gpxi import sinna ajas mind hulluks).

Ühesõnaga. Kaks aastat katsetamist ja minu hinnang mobiiliga navigeerimisele on üks: s**t.

Zumot mul enam pole ja uut ka osta ei taha, sest nad pole vahepealse kümne aasta jooksul piisavalt vaeva näinud, et ennast tõestada. 550 oli omal ajal räige tegija. Uued seadmed on omas ajas natuke Dinosaurused.

Niisiis otsustasin asjale täiesti uue nurga alt läheneda. Võibolla telefon ei saagi Zumost parem olla, kui komplekti eelarve on sisuliselt 100 euri (telefonid on olnud vanad kasutusest maas seadmed - nende hinda ei arvesta). Lugesin Maci jutte, surfasin ADVrideris, otsisin kasutajate arvustusi ja kammisin tootjate kodulehti. Valisin välja seadmed, mis teoreetiliselt võiks Enduuromehe jaoks olla Maailma Kõige Paremad. See, mida Zumo lubab aga päris hästi ei tee...

Hind tuli Zumost kallim... :)
Tellisin ära. Jaanuaris pakid tulevad.

1 Hoidja: kallis aga tundub Parim - Hondo Perfect Squeeze (võimaldab telefoni ka action kaamerana kasutada, sest ei varja objektiivi ära - lisaks tellisin vibrasummuti).
Lenksule läheb RAM jalaga.
https://shop-hondogarage.com/collection ... motorcycle

IMG_1182.JPG

2 Laadija: 10W juhtmevaba, mille saab Hondole juurde tellida nende poest. Hondo Juice. Lubavad, et toidab gepsu täisheledusel ära. Peaks olema ülimugav.
Siin kasutaja tehtud fotod samast komplektist (ADVrider kasutaja Covert):

IMG_1177.JPG
IMG_1178.JPG
IMG_1179.JPG

3 Telefon: Kyocera DuraForce Pro.
Natuke lahjem ja vanem mudel kui Hiinakad, mida siin peamiselt soovitatakse, kuid tegemist on AINUKESE telefoniga, mille kohta kasutajad ütlevad, et seda on REAALSELT võimalik tsiklikinda ja märja ilmaga opereerida...

IMG_1181.JPG

Telefon ise on odav. Aga läbi müüdud ja saadaval ainult USAs. Ma leidsin mingi variandi, mis on sisuliselt tutikas ja jõuab minuni rahuldava hinnaga.
https://www.kyoceramobile.com/duraforce-pro/verizon/

4 Boonusena otsustasin katsetada Daytona Smartphone Controllerit.
Tundub väga kahtlane asi. Aga kui ta tegelt ka teeb midagi kasulikku, siis oleks ju jube lahe lenksult asja juhtida.

5 Tarkvara jääb ilmselt Waze või TomTom igapäevaseks aga GPXi asja plaanin OSMandi pealt Locusele viia. Vaatame kas on parem. Vingeimad funktsioonid lisaks headele kaartidele ja heale GPX/KMLindusele on asukoha jagamaine (näed kus kaaslased on, kui laiali olete läinud) ning radade salvestamine.
https://www.locusmap.eu

Lisaks plaanin mingeid macrosid kasutada, et tel käituks tsikli käivitamisel/seiskamisel nagu Zumo.

Lisaks on plaanis mõelda välja mingi lahendus, mis paneks telo magama, kui teda 24h kasutatud ei ole (siis on lootust, et süsteem käivitub peale pausi kiiremini kuna aku ei ole päris töss).

Annan siis teada kui jupid saabuvad.
Soovitused teretulnud (eriti seoses lihtsa ja töökindla macrolahenduse kohta).

Tsikkel 690 Enduro R

Head vana aasta lõppu kõigile!
edit: lisasin pildid ja lingid

Viimati muutis morse, 01 Jaan 2020, 16:01, muudetud 5 korda kokku.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”