Õhuniiskus on võtmeküsimus

Kasutaja avatar

Teema algataja
Alterjor
Postitusi: 226
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: KTM 690
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Õhuniiskus on võtmeküsimus

Lugemata postitus Postitas Alterjor » 13 Jaan 2020, 21:40

Tõin endale ka Stadler Form Oskar (2 filtriga, keskmine mudel) ära ja saab hakata katsetama. Mõlemad mõõdikuid näitasin pidevalt 30+-2 õhuniiskuseks. Kas see oli nende minimaalne mida suutsid mõõta või mitte, ei tea ja ei oma suuresti ka tähtsust. Põhiline probleem on ikka kuiv nina ja nüüd lõpuks ka kurk/silmad.

Sammuti sundvent koos soojustagastusega ja põrandaküte. Tänasest ka kuivatusrest ehk mõni asi jõuab ka nüüd niisama kuivama, muidu kuivati. Ainukene koht kust peale pesemise niikust veel tuleb on nõudekas aga ma usun, et see on ka minimaalne kogus. Peale pesu teeb sundvent ja põrandaküte selle niiskusega üks null seal.

Viskasin keset elutuba, 2h sain 30 pealt 35 peale kuskil. Niisama testiks. Ilmselt sealt ka tema võimekus nii suure ruumi niisutamiseks lõppes või oleks lõppenud. Hetkel magamistoas on olnud tõus märgatav 10+%. Müra oskan hommikul kommenteerida.

M.T. kirjutas:
13 Jaan 2020, 19:27

Endal sundvent ....

Mis su sisse ja välja % on seadmel? Ala või ülerõhk? Oled kuidagi mõõtnud ka ppm ja vastavalt sellele mahte muutnud? Võibolla kui väiksema võimsusega suudaks taga normaalne ppm siis läheks ka vähem niiskust välja?HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Mine “Ajaviiteks...”