Õhuniiskus on võtmeküsimus

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 2489
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: GSXF 600cc, XL600V, DT125R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 54 korda
Tänatud: 206 korda

Re: Õhuniiskus on võtmeküsimus

Lugemata postitus Postitas ranel » 14 Jaan 2020, 00:27

Macintosh kirjutas:
13 Jaan 2020, 22:45
Spoiler
Näita
wicked kirjutas:
13 Jaan 2020, 21:39

oleks ma ka nii tark ja jagaks seda va ehituse värki...elaks ka kaasaegses kile-papi-kipsi-pleki onnis.
võibolla avastaks siis endal veel gluteeni- ja laktoositalumatusegi kõigele muule lisaks

Keegi ei luba sul tänapäeval "hõrdedat" maja ehitada, kõik olgu õhutihe, fresh-klapid on möödanik ning õhk korduvtöödeldud. Kogu selle jama tulemusena läheb hoone sisekliima tuksi ja siis käid mööda foorumeid ja küsid, kuidas õhk uuesti elamisväärseks saada. :bsmile:

Hetkel saab ju alla 220m2 eramuid veel B energiaklassi nõuete järgi teha. Kui raatsid katusele terve hulga päikesepaneele toppida, siis on sul täitsa lootust fresh klappidega hakkama saada. Samas minu arust soojustagastusega ventilatsioon on küll kuldaväärt asi. Saad kenasti reguleerida õhu vahetust ruumis ja filtreerib väljast tuleva jama ära (ala õietolm). Kevadel ei saa ju aknaid ka lahti teha, kui tuba mingit rohelist ollust täis. Lisaks veel sääst küttekuludelt. Ise vähemalt tahaks enda elamises kunagi selle välja ehitada, aga ei ole veel sellist vaba finantsi, et korralik asi saada, mitte lihtsalt linnuke kirja. See, miks soojustagastusega ruumides talvel õhk ära kuivab, on lihtsalt sellest et hoones on hea ventilatsiooni seade ja kehvasti reguleeritud/puuduvad andurid nt co2 õhu kvaliteedi jaoks. Ala uhab ruumis õhku nii ringi nagu oleks pidevalt keegi olemas. Lisaks on tänapäeval olemas ka juba niiskustagastusega ventilatsiooniseadmed.

Hõredat maja võib ju odav ehitada olla, aga kes seda üleval pidama hakkab? Terve Tartu neid nõuka lõpuaegseid "losse" täis, kui küte ei maksnud veel midagi. Sooja garaaži pärast üks selline sai ostetud, aga paras peavalu on ikka nõuka aegsete lahenduste parandamine. Numbrid muutusid viiekohaliseks juba esimene aasta ja ma pole fassaadi soojustamise juurde veel jõudnudki. Targem oleks korraga alguses õigesti teha, sest soojustus ise ei maksa ikka suht mitte midagi võrreldes muude kuludega.

Korduvtöödeldud õhk on ka ilmselt USA kirjanduse põhjal sul loetud. Põhjamaades Euroopas käib asi ikka teistmoodi.http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 10 EUR päev. 55684121

Mine “Ajaviiteks...”