Õhuniiskus on võtmeküsimus

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7200
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Õhuniiskus on võtmeküsimus

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
ranel kirjutas: 14 Jaan 2020, 00:27
Macintosh kirjutas: 13 Jaan 2020, 22:45
Spoiler
wicked kirjutas: 13 Jaan 2020, 21:39

oleks ma ka nii tark ja jagaks seda va ehituse värki...elaks ka kaasaegses kile-papi-kipsi-pleki onnis.
võibolla avastaks siis endal veel gluteeni- ja laktoositalumatusegi kõigele muule lisaks

Keegi ei luba sul tänapäeval "hõrdedat" maja ehitada, kõik olgu õhutihe, fresh-klapid on möödanik ning õhk korduvtöödeldud. Kogu selle jama tulemusena läheb hoone sisekliima tuksi ja siis käid mööda foorumeid ja küsid, kuidas õhk uuesti elamisväärseks saada. :bsmile:

Hetkel saab ju alla 220m2 eramuid veel B energiaklassi nõuete järgi teha. .......

Maja ei pea kohe kindlasti hõre olema,aga kui sul on põrandaküte või õhk-õhk soojuspump,avamis võimaluseta aknad ja sundvent siis tahes või tahtmata läheb õhk sellises ruumis kuivaks. Mul on kodus maja aknad(Fenestra),millel on nn tuulutus aknad ehk selline pikk ja 20cm laiune nagu eraldi avatav aken,millel on väljaspool rest ja sees topelt putuka võrk.tegi aknda palju kallimaks,aga on kõige parem mitte hädavajalik kulutus, mis seal majas tehtud. Tegemist on kivimajaga(aeroc 370mm+vill 100m+tellis fassaad). Vill on kõva plaat,millel kohe peal Dupont tuuletõkke paber. Villa põikivuugid teipisin ära,aga pikivuugid jätsin teadlikult teipimata,et ei tekiks 100% kilekotti. Olenemata vendist ja ei tea millest kõigest heast tänapäevasest veel,siis mina magan avatud tuulutusaknaga. Muidugi on parema sisekliima saamiseks mõistlik ka magamistoa temperatuuri alandada ja osta soojem tekk,kui külma kardad. Mul on magamistoas temp +18 ja veel lisaks öösel aken avatud.Paljude juures juures külas olles on ikka ilge piin magada,sest õhk on enamuses talumatult kuiv. Mul on maja ilma igasugu eriliste nõueteta 2005a projektiga,maakütte ja 2klaasiga pakett akendega,kuid soojus kaamerga mõõtmise tulemused on igati tänapäevased.Mõõtsin enda tarbeks,mitte nõuete jaoks. Küttekulu on ka igati OK ehk soodsam kui üldjuhul korterites.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”