Õhuniiskus on võtmeküsimus


Sciev
Postitusi: 422
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Õhuniiskus on võtmeküsimus

Lugemata postitus Postitas Sciev » 16 Jaan 2020, 01:39

will111 kirjutas:
16 Jaan 2020, 01:07

vot seda mõtlen minagi, et misasju sa omale ette kujutad. või mis point on lisada, et õuest sisse lastud külm õhk toas soojeneb? on ikka avastus..

loe, mis vahe on sellel, millega ja KUIDAS oma eluruume köetakse https://www.electricradiatorsdirect.co. ... -the-home/ suht hästi on ära seletatud. ja ära palun rohkem oma huinjaa udu aja siia. muidu on jälle nii, et mõni võibolla usubki :S

Miks? Loe eestpoolt ka. Kui ma ütlesin, et
"avamisvõimaluseta aknad ka kuidagi õhku kuivemaks ei muuda, õhk muutub kuivemaks ikka siis kui on hea õhuvahetus ehk akente kaudu palju värsket õhku sisse lased"
ja selle peale oli öeldud:
"õhk muutub kuivemaks (väheneb õhu suhteline niiskus, RH%) ainult tema temperatuuri tõstmisel - õhuvahetus samal temperatuuril teeb "mitte midagi"".

Ei toimu ju mingit õhuvahetust samal temperatuuril, mis "mitte midagi" ei tee, vaid õuest tulnud külm õhk soojeneb ja sellega niiskus langeb.

Mul ei ole vaja sel teemal mingeid suvalisi inglisekeelseid jutte hakata otsima ega lugema, see teema on niigi selge. :bsmile: Arvatavasti sul ka sellise diagrammi kasutamisel ajusse erroreid ei viska? http://www.eau.ee/mhovi/soojus/Picture%20047.jpg ;) Kui toas hoida samat õhutemperatuuri, siis on ka nii radiaatorite kui põrandakütte korral niiskus sama. Kui sooja põranda korral arvad, et pea võib natuke jahedamas olla ja õhu temperatuuri madalamana hoida, siis muidugi see natuke mõjutab niiskust, aga erinevate kütteallikate võrdlemisel eeldasin ikkagi, et temperatuur hoitakse sama (ühes eelnevas postituses "Ja siin ei ole vahet milline küttekeha selle (õhu) soojaks küttis"). Kui hakata juba kõikvõimalikke muid tegureid mängu tooma, siis räägime ka reaalsest olukorrast, kus hästi soojustatud eramajas on põranda temperatuur praeguse ilmaga nii madal, et selle kohta ei saa kuidagi öelda SOE, lihtsalt ei tunne mingit soojust. Ja siis keeratakse kütet juurde, hoitakse toas 25 C, et põrand oleks soe, sest PÕRANDAKÜTTEGA ju "PEAB" põrand soe olema. Ja kokkuvõttes siis on ruumis õhk kuivem kui radiaatorküttega paneelmajas kus on 21...22 C ja keegi ei kurda külma põranda üle kuna all elavad naabrid või on all kelder, mis keskküttega majades on tihti sama soe nagu korterid kuna keldris jooksevad vanad olematu isolatsiooniga küttetorud.Mine “Ajaviiteks...”