Õhuniiskus on võtmeküsimus

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Tänanud: 1082 korda
Tänatud: 239 korda

Re: Õhuniiskus on võtmeküsimus

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 17 Jaan 2020, 09:34

Sa võid selle vendi asja udupeeneks arvutada,aga peamine selle asja juures on ikka see,et kuidas see sulle endale on tajutav. Mõõtetulemuse järgi võib sul olla kõik ideaalne,aga soojendamata värske õhu juurdepääs elamisse on ikkagi midagi muud, kui ükskõik kui udupeenete aparaatide abil saadud inkubaatori laadsed ideaalsed tingimused.
Mina pidasin silmas eelsoojendamata õhu juurdepääsu tuppa. Kui seda tuppa ei saa(avamisvõimaluseta-tuulutusklappideta aknad,sundvent) siis minu jaoks seal head olemist ei ole, ega tule. Niisuta ja ventileeri seda õhku palju tahad.
Mul endal on kodus saunaahi,pliit ilma siibrita ja kaminal siiber avatud koguaeg. Ma peale saunaahju ei küta neid põhimõtteliselt üldse(paar korda aastas kui sedagi). Niisketest ruumidest ja köögist on väljatõmbe vent(reguleeritav) koguaeg sees ja kõigil magamistubadel,raamatukogul-töötoal ja köögis on tuulutus aknaga aknad. Magamistubade laed on kipsiga ehk siis võiks öelda ,et hermeetilised,aga muud ruumid on puit-vineer lagedega ja need ka hingavad mingil määral. Siiani pole keegi kurtnud,et oleks liiga kuiv või poleks hingata midagi. Küttekulule see põhimõtteliselt rahaliselt ei mõju. Umbes 80€ kuus on küttekulu praeguste ilmadega, -10-15 kandis tuleb 50-70€ juurde ja kui on tõesti alla -20 siis on ka +100 olnud. Maaküte ja 213 ruumeetrit köetavat pinda. Ma olen rahul,sest minu endises elamises Õismäel on 69 ruutmeetri kulu suurem,kui minu kogukulu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mine “Ajaviiteks...”