BMW R1150 reduktori remont.

Kasutaja avatar

tsiklonaut
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: BMW R1150 reduktori remont.

Lugemata postitus Postitas tsiklonaut » 12 Veebr 2020, 21:53

See väike sisendvõlli simmeri õlileke on antud (R850/1100/1150-) reduktori korpuse paratamatu "iseloomuomadus" (loe: pole tehases just kõige paremini läbi mõeldud tihendid/simmerid).

Minu käes olev R1100GS, mis on sisuliselt sama korpusega reduktor on suure supilusikatäie õli sinna lekkinud iga kord kui olen teda avanud. Tegi seda 20Kkm juures, kui ta ostsin ja teeb seda täpselt samamoodi 310Kkm juures, mis hetkel tal kellale sõidetud on, mootor, sh. seesama reduktori sisendvõlli laagripool on kõik siiani puutumata originaal. Ehk ma väga ei muretseks selle osa pärast, kui just sisenvõlli näppude abil keerutades ei tunne sodiks kulunud laagri "krõbinat" (ja siis oleks seal näha kordades rohkem metallisodist-lögast-räpast õli). Pildi järgi on see ilus puhas lekkinud transmissiooniõli, ehk tõenäoliselt on selle laagriga kõik korras.

Pigem see suur väljundvõlli (ja ühtlasi tagaratta-) laager on selle reduktori nõrk koht. Peale esimest sodiks kulunud vahetust on selle laagri eluiga üsnagi täpselt ennustatav (kui paigaldus õige, siis kestab 80-90% eelmisest läbisõidust) ja selle surmast saab kiiresti teada "tagumiku" kaudu. Olen seda 300Kkm läbisõidu juures vahetanud 3 korda ja seda suudan nüüdseks vahetada teeääres priimuse põleti ja suvalise metallist kiiluga, millega saab laagri (kasvõi kiviga) välja taguda. Uue saab õige võttega korralikult kuumutatult peale nagu lupsti (ja sealjuures reduktorit ei pea selle töö jaoks üldse kiige küljest ära võtma). Küll aga see reduktori sisendlaagri vahetus vajab tõepoolest paari eritööriista kui Sa just hirmasti tahad seda tööd ette võtta(?) (Pisikese "loomuliku" lekke vähendamiseks, mis pole üldse garanteeritud, et see antud inseneri lahenduse puhul lõplikult ära kaob, isegi kui uued tihendid paned)

Jõudu!

.::: R1100 boGSer :::.

Mine “Mootorratta remont, tehnika, elekter ...”