Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Teema algataja
will111
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 232 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 » 02 Mär 2020, 11:58

M.T miks sa siis oma küsimust/sõnastust ümber ei nimeta kui tahad nii hirmsasti oma "pointi" selles osas läbi suruda? Vaidlete ju tegelikult lihtsalt sõnastuse üle siin, mitte reaalselt asju sisu üle. Üks räägib sellest, milline töö või teenus või panus on firmale kasulik, kuid sisuliselt mõõtmatu. Teine räägib enamvähem reaalselt ja enamvähem täpselt mõõdetavast kasumi genereerimisest. Mõlemad on olulised, kuid ikka natuke erinevad asjad.

Minu jutust sa vist ka keeldud aru saamast lihtsalt selle tõttu, et sulle ei jõua kohale...iga isiku "panus" või töö ei ole lihtsalt selgelt ja otseselt arvutatav ümber firmale sisse tulevaks rahaks. Ja küsid minu käest, et miks ei ole? No sellepärast ei ole, et puudub valem selle arvutuse jaoks. Tihtipeale puuduvad ka ühesed ja piisavalt konkreetsed sisendandmed, mida valemisse panna (kui selline valem ka eksisteeriks). Aga by all means, kui sina arvad, et sa suudad ja oskad arvutada välja ÜKSKÕIK millise ametikoha puhul, ükskõik millises firmas, et palju just tema firmale raha sisse toob...siis eks tee seda. Mina sind ei takista! Ma arvan, et kui nii tubli oled siis võiksid ka luua oma firma ja hakata vastavat teenust pakkuma.

Loomulikult koristaja ei too ettevõttele otseses mõttes raha sisse sest tema töö mõju ei ole kuidagi otseselt arvutatav ümber firma kasumiks. Võibolla ühes ettevõttes tehakse tööd ilma koristajata, võibolla töötajad koristavad enda järelt ise? Teises ostetakse kord kuus sisse ja kolmandas on firma enda koristaja, kes laseb iga päev ringi. Sa ei saa kuidagi kindlalt ja lõplikult öelda, et üks variant neist kolmest "toob raudselt rohkem raha sisse".
Ütled, et oled ise näinud seda ja toda? Well, kena on...mina olen reaalselt ise näinud ja kuulnud seda kuidas teatud inimesed kontoris kaebasid, et mingi imelik koristaja tõstab nende asja laua peal ümber ja viskab ära mingeid asju, mida nad ei taha, et ära visataks või viib laualt ära nõusid, mida nad ei taha, et sealt ära viidaks. NIi et mine võta nüüd kinni...kas ikka mõjub alati ja kõigi "moraalile" üks ja sama asi täpselt ühtmoodi hästi? Jube naiivne oled kui arvad, et kõik asjad on alati nii mustvalged.
Selge see, et ka koristamine ja vastav teenus on enamasti vajalik (või pigem mõistlik, et mitte uppuda sita sisse) aga väita, et see toob firmale raha sisse on sama hea kui väita, et firmale toob raha sisse see kui õues on ilus ilm. Sest noh...ilus ilm teeb inimesed rõõmsamaks ja neil on parem tuju, rohkem motivatsiooni tööd teha jne.

Mine “Vaba teema”