Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 1717
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 63 korda
Kontakt:

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas bitter » 02 Mär 2020, 12:34

Sciev kirjutas:
01 Mär 2020, 18:36

Raamatupidajat on vaja riigi poolt loodud bürokraatiaga tegelema. See lihtsalt on selline asi, mis on vaja ära teha, aga ettevõtte rahalist kasu see ei muuda.

TLDR - raamatupidaja ei too küll raha sisse aga tal on väga suur vastutus, et VÄLJA läheksid täpselt reeglitega kokku lepitud summad.

Tüüpiline finantsalast kaugel seisva inimese jutt. See, mida sa bürokraatiaks nimetad, on sisuliselt mängureeglid. Vajalikud riigile, firma juhtkonnale, töövõtjale... Kas reegliteta anarhia oleks parem? Las igaüks vaatab ise - kas ja kuidas makse arvutab, kuidas kulusid kajastab... Sinu suhtumisega inimesed ei oska uneski näha millised summad sõltuvad raamatupidaja pädevusest. Või kuritahtlikkusest :(. Meenub mammi, kes teleprodutsendile 6-kohalise summaga külma tegi. Sellest rahast saaks "harju keskmises" ettevõttes kogu müügipersonalile aasta palga maksta! Kui raamatupidaja paneb, rumalusest või lohakusest, mingid kulud valele reale ja jätab sealt maksud arvutamata, siis sitemal juhul on oodata nii trahvi kui ka rasvaseid(!) viiviseid. Või siis vastupidi, "raamatupidaja" ei saa lõpuni aru käibemaksu olemusest ja tulemusena koguneb pikkade aastatega maksuameti kontole selline ettemaks, et üks alla keskmise müügimees ei suuda kogu oma karjääri jooksul niipalju kasumit (mitte käivet!) toota. Kõik näited on elust! Näen kõrvalt kuidas teenusepakkuja korrastab erinevate ettevõttete raamatupidamisi ja milliseid pirne ja pärle sealt välja kaevatakse. Tulles tagasi peateema juurde - nii mõnigi "raamatupidaja" võiks tubli osa oma aastate jooksul vastu võetud palgast tööandjale tagasi maksta, hüvitamaks oma hooletust ja ebapädevust.

Viimati muutis bitter, 02 Mär 2020, 13:14, muudetud 2 korda kokku.


Mine “Vaba teema”