Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 1896
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 115 korda
Tänatud: 202 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. » 02 Mär 2020, 12:53

Will, sa oled jube meister hirmpikki poste genereerima, a ei muud. Palju vahtu ja vähe sisu.
Ma ei väida ega ole väitnud, et mina suudan kõigi panust välja arvutada. Loe teksti nii, et sellest aru ka saad.
Meil on finantsosakond nii Baltikumis, erinevates riikides üle maailma ja ka grupi tasemel. Kusagil ei võeta inimesi tööle niisama, enne nendepoolt toodetava panuse hindamist. Ehk hinnatakse konkreetselt inimesega kaasnevaid kulusid vs tulusid. Tulu aga mõõdetakse rahas, omanik tahab kasumit. Lisanduv inimene ei pruugi teha müügi- või analoogset tööd. Teeb siis n.ö. tugiteenust, nagu Sciev seda nimetab. Aga kui tema töö vähendab müügimehe koormust ja annab talle lisaaega oma põhitööks, siis kuidas ei saa inimese panust rahasse ümber arvutada? Mis siin keerulist on?
Ei oska öelda kuidas teie ettevõttes eelarveid tehakse, äkki kohvipaksu pealt. Meil mitte, iga töötaja kohta on nii kulu kui tulu eelarvestatud. Ilma selleta ei kinnita keegi eelarvet, kui ametipositsioonist tulenev kasu pole rahaliselt kuidagi hinnatav, siis selline koht ka kaob.
Endiselt küsin sult, et kui sinu väitel saab hinnata kahju töö mittetegemisest, siis miks seda arvutuskäiku vastupidi ei saa teha? Vastad või kirjutad taas pika demagoogiaga?Mine “Vaba teema”