Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Teema algataja
will111
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 232 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 » 02 Mär 2020, 14:05

Tore, et teil on see ja teil on too. So what? Räägid, et mina toodan palju vahtu...okei, tore on. Näita nüüd, et sina ei tooda vahtu, vaid ainult asjalikku juttu ja konkreetseid fakte.
Pane kirja, mismoodi TÄPSELT teie maailmatasemel grupp arvutab välja näiteks koristaja poolt toodetava rahalise tulu. Kui sa seda ei tee ja meile siia kirja ei pane siis ole kena ja hoia selle koha pealt edaspidi suu kinni ja ära mölise selle üle, mida keegi genereerib või ei genereeri.

Ma võin täitsa ausalt öelda, et mina ei tea kuidas täpselt meie ettevõttes eelarveid tehakse. St. mina ei tegele sellega ja seega mina ei ole nende detailidega kursis. Midagi ma muidugi tean, ja niipalju kui tean siis keegi ei arvuta eelarve tegemise juures iga üksiku töötaja tulusid, kulusid vaadatakse küll, aga osakonna kaupa. Küll aga ma TEAN seda, et näiteks minu töö tulusest ei ole mitte ühelgi ettevõttel mitte ühelgi viisil täpselt ega ka mitte ebatäpselt võimalik rahaliselt välja arvestada. Loomulikult saab teha mingeid oletusi ja nende oletuste kõrvale tõsta mingisuguseid numbreid, mis täiesti juhusliku x tõenäosusega võivad olla või mitte olla tõesed. Eks sa võid siis nimetada seda kohvipaku pealt eelarve tegemiseks kui sa nii kõva äss oled...aga kedagi ei huvita sinu lapsik ja ulmeliselt lühinägelik arvamus selles osas, peaaegu 100000 töötajaga ettevõte näed töötab selle "kohvipaksu pealt tehtud eelarvestusega" väga edukalt. Samamoodi töötavad ilmselt miljonid suuremad ja väiksemad it-ettevõtted eestis ja üle maailma.

Teoreetilist kahju saab tõesti umbkaudu prognoosida, kui mingit teatud tööd mitte teha. Ja selle tulemusel eksisteerivadki mõningad töökohad, nende hulgas ilmselt ka minu oma. Kui aga keegi kuskil finantsosakonnas istuks ja muudkui üritaks arvutada, et kui kasulik või kasutu will nüüd sel kuul firmale oli...no siis ilmselt lastaks minu tööd tegevaid inimesi pidevalt igalt poolt lahti ning samas võiks me ühe kuu tööga teenida sellise varanduse, et rohkem elu jooksul tööd tegema ei pea. Aga näed...ei ole nii. Huvitav miks???

Mine “Vaba teema”