Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Kasutaja avatar

M.T.
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 115 korda
Tänatud: 202 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. » 02 Mär 2020, 15:09

will111 kirjutas:
02 Mär 2020, 14:05

Pane kirja, mismoodi TÄPSELT teie maailmatasemel grupp arvutab välja näiteks koristaja poolt toodetava rahalise tulu. Kui sa seda ei tee ja meile siia kirja ei pane siis ole kena ja hoia selle koha pealt edaspidi suu kinni ja ära mölise selle üle, mida keegi genereerib või ei genereeri.

Oot nüüd poisike, no minu kõrval oled vanuselt lihtsalt, valime ikka sõnu ka. Sa võid teispool ekraani ja netis kõva mees olla, aga näost-näkku tuled ka mulle nii ütlema? Kui midagi tarka pole öelda, siis solvangute pildumine ülbes stiilis ei aita küll kaasa end targemana näidata. Oma arvamuse avaldamises jääme ikka viisakaks, eksju.
Ma küsisin sult lihtsa ja otsese küsimuse lähtudes sinu enda öeldust. Ehk kui arvutuskäiku saab teha ühtpidi, siis mis takistab seda teha vastupidi? Vastuseks tuli taas palju ebamäärast.
Toon sulle siia konkreetse näite kuidas meie ettevõttes töötaja panust arvutatakse? Nalja teed või?
Esiteks rõhutan veelkord, mina neid arvutusi ei tee. Pole minu töö, seega ei tea ka konkreetset valemit kuidas seda mu kolleeg teeb. Tema on see, kes võtab eelarved kokku, vaatab kas seal on loogika, tulud katavad kulusid nii ettevõtte, osakondade kui ka isiku baasil. Kogu tulemi koos omapoolsete kommentaaridega esitab tegevjuhile, kes teeb omad järeldused ja otsused. Uute inimeste lisandumisel eelarvestatakse kõik samuti läbi ning selle paikapidavust hiljem ka jälgitakse ja analüüsitakse. Kui tulemused ei vasta ootustele, siis tehakse vajalikud muudatused. On positsioone kes on jäänud ja ka neid mis uuesti ära kaotatud, kas siis valearvestuse tõttu või on muud tegurid muutunud ja oma panuse sinna andnud. Müügijuht tahtis omale abilist, selleks pandi numbrid kokku, et näha mis selle tulemusena muutub.
Teiseks, sellist arvutust ei näita sulle keegi, vastasel korral olen homme töötu.
Kolmandaks, isegi kui tooks sulle siia konkreetse arvutusmudeli, siis selle tulemus on 0. Sinu arvamust pole siin foorumis keegi seni muutnud ja ei tee seda ka edaspidi. Seda on elu siin foorumis näidanud.

Mine “Vaba teema”