Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

See on kommuuni see osa, kus saab motovaba juttu ajada.

Moderaator: Moded


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Milline osa raamatupidaja või koristaja tööülesannetest su arust siis firmale raha sisse toob?



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

and kirjutas: 29 Veebr 2020, 19:27
Spoiler
urmas66 kirjutas: 29 Veebr 2020, 09:33

Ma olen juba aastaid kuulutanud tööpakkumisi CV-keskuses ja pole kordagi palka üles pannud.Pole selle pärast ükski töötaja värbamata jäänud. Isegi telefoni teel igale helistajale ei ütle palgast midagi. Palgast räägime siis kui oled välja valitud ja vestlusele kutsustud. Esiteks on õige palganumbri ilmutamisel(meil oma sektoris ilmselt kõrgemas otsas) terve rida tegelasi(potensiaalselt häid töötajaid), kes on valmis tulema. Kui tulevad ja osutuvad valituks,siis minnakse oma endist tööandjat peetima,et see palka tõstaks ja üldjuhul töökoht jääbki vahetamata. Mina olen seega kulutanud mitu päeva asjaga tegelemiseks ja keegi ,kes oleks olnud valmis tulema(aga polnud näiteks piisavat kogemust) on kõrvale heidetud.

Ma usun, et kindlasti on jätnud päris mitu asjalikku kanditaati selle varjamise pärast tulemata.

Ja sa ei leia, et kui nüüd mõni mees käib sinu juures kohtumistel ja raiskab mitu päeva ja siis selgub, et sinu arusaam konkurentsi võimelisest palgast on tema arusaamast väga erinev, ei ole lüpsta saanud?

Kui ta eks tööandja ongi nõus ta ikkagi üle ostma, siis järelikult ju konkurents toimib. See millest sina räägid, on püüd ikka alamaksta.

Ei ole kedagi puudu jäänud ja me üldse väga harva kuulutame. Kaadrid meil ei voola. Kui nüüd minu teksti uuesti läbi loed,siis paned tähele,et meil sektori tipus ,mitte teises otsas palgad :mrgreen:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Mõni mees võiks kiivri kaabu vastu vahetada ja meid viie rikkama sekka viia.

Seda va ettevõtlust tuleb täitsa oma raha eest täitsa ise proovida.
Vata keeruline on kirjeldada ja õpetada sukeldumist vannis istumise kogemuse pealt.

Kõik teavad, kes on asutustes kõige "trgemad" ja valjuhäälsemad.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Sciev kirjutas: 29 Veebr 2020, 23:20

Milline osa raamatupidaja või koristaja tööülesannetest su arust siis firmale raha sisse toob?

Su arvates toovad ettevõttele raha sisse kes, ainult müügimehed-klienditeenindajad-kassapidajad? Siis oled küll natuke piiratud nägemisega. Ka müügimees ei too seda raha sulas ja kilekotiga. Selleks, et see raha saaks ettevõttesse tulla, on vaja finantsosakonda. Seega, kas raamatupidaja toob ettevõttele raha sisse? Ei?
Koristaja, teeme lihtsa näite söögikoha näitel. Asutus räpane, söögisaal-wc-jne., klient teist korda ei tule. Isegi kui toit on hea. Kõik on puhas-korras, jätab kliendile mulje, et ka kõik muu on korras, kui juba wc isegi läigib. Kuigi tegelt köögis äkki on täielik peldik. Kas pole koristajal rolli ettevõttele tulu toomises?

Mõtle nüüd natuke out of the box, mitte - müügimees toob raha ja turundus ainult raiskab - stiilis.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Ilmselt üheski ettevõttes pole tööl kedagi, keda absoluutselt poleks vaja. Raamatupidaja oma tööülesannete täitmisega aga ei aita ettevõttel küll kuidagi rohkem raha teenida, teda on lihtsalt vaja kuna on riigi poolt nõutud igasuguste aruannete jms tegemine ja teised töötajad peavad selle võrra rohkem rabama, et raamatupidaja (ja olenevalt ettevõttest veel mitmed kontrolitöötajad) ka oma palga kätte saaks. :bsmile:

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Sa võid neid tugiteenusteks ju oma peas pidada, aga ükski ettevõte ei võta omale tööle inimesi, kes ei aita ettevõttel raha teenida. Ok, erandeid on, omaniku pereliige või sugulane võib küll lihtsalt kulu ettevõttes olla ja mingit asist rolli mitte omada. Kõik ülejäänud on siiski raha teenimise eesmärgil ja mitte niisama. Tihti kipume tavalist kontori koristajat alahindama. Samas räpases kontoris on ülejäänud töötajate motivatsioon madalam ja seeläbi kannatab ka töö ehk müük. Ehk jah, otse ei too see koristaja raha sisse, sest ta ei müü. Samas võib tema panus ettevõtte edusse olla suurem kui kõik teised ette kujutavad.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Sciev kirjutas: 01 Mär 2020, 15:44

...ja teised töötajad peavad selle võrra rohkem rabama, et raamatupidaja (ja olenevalt ettevõttest veel mitmed kontrolitöötajad) ka oma palga kätte saaks. :bsmile:

Sa tule räägi meie ettevõttes sellist juttu, homne päev leiad ennast vaba mehena tööd otsimas :mrgreen:


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

See on hea, et kahepeale rääkisite siin selle raha toomise praktilise poole lahti :D Ainult et M.T. ma nüüd ei mõista, millest oli eelnevalt sinu küsimus? Mulle tundub, et sa tead väga hästi, millised on need töötajad, kes ei too ettevõttele mitte midagi sisse. Ilmselgelt meil ongi ju suurem pilt kui lihtsalt see, et aadu müüs täna 3 porgandit, arvestame sealt kasumi firmale ja voilaa. Ma usun, et vähemalt kuskil nii 70%'le kogu töötavast elanikkonnast tööd andvad firmad on ikka palju suuremad ja palju keerulisema struktuuriga kui lihtsalt x arv mingi x asja müügimehi, üks boss ja üks koristaja. Seega on firmades neid positsioone tohhuijaa, kelle päeva töö pealt sa ei saa mitte mingi valemi abil arvutada välja palju ta nüüd täpselt firmale kasu tõi. Väga paljudel juhtudel ei saa ka ebatäpselt seda välja arvutada. Mõnikord saab arvutada välja (umbmääraselt) kui palju võiks firma saada kahju juhul kui üks või teine tööline oma tööd ei teeks või kui sellist positsiooni ei oleks...

Igatahes kõige selle juures peaks olema suht selge, et igasugused "maksame palka selle järgi, palju sa kuus sisse tood" jutud on otsejoones prügikasti memuaarid ja ei midagi enamat. Kehtib kitsa valiku tööliste puhul ja sealgi pole kaugeltki mitte nii mustvalge nagu mõni siin tundub arvavat.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Oot Will, kui su sõnade kohaselt saab välja arvutada kui palju tööline toob kahju töö mittetegemise puhul, siis mis vastupidist arvutuskäiku takistab?


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Raamatupidajat on vaja riigi poolt loodud bürokraatiaga tegelema. See lihtsalt on selline asi, mis on vaja ära teha, aga ettevõtte rahalist kasu see ei muuda. Ühes harilikus kontoris või (lihtsalt kontor, mitte klienditeenindus) koristaja poolt ruumide koristamine ka kuidagi rahalisi numbreid ei muuda, aga seda lihtsalt on vaja teha.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Sciev kirjutas: 01 Mär 2020, 18:36

Ühes harilikus kontoris või (lihtsalt kontor, mitte klienditeenindus) koristaja poolt ruumide koristamine ka kuidagi rahalisi numbreid ei muuda, aga seda lihtsalt on vaja teha.

Ma ei tea palju sa erinevates ettevõtetes töötand oled. Ma olen päris paljudes erinevates müügi- ja distribuutor ettevõtetes töötand ehk räägin elust enesest, mitte “ma arvan” stiilis. Konkreetselt on kogemus, kus koristuse kvaliteet jättis soovida - tolm, põrandad mustad, lapijäljed su töölaual, kohvitassid kehvalt pestud jne. Sa ei kujuta ette kuidas see kontori üldisele õhkkonnale mõjus ning töötulemusi mõjutas. Mitte ainult müügitiimi omi, vaid kõiki ja ettevõte on tervik. Kui kusagil on mingi error sees, siis kannatab ka ettevõtte üldine tulemus.
Kui sulle meeldib sitases (ülepingutatud võrdlus) tööl käia ja endast ikka 100% anda, siis (w) Aga enamus inimesi pole sellised ja piisab paarist sellises ühes kontoris ning tulemused ei lase end kaua oodata.
A tegelt oleme me siin Willi teemapüstitusest hoopis mujale jõudnud.


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Koristamine ongi selline nö. tugiteenus, mida lihtsalt on vaja, et töö saaks toimuda.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Krl »

koristamine koristamiseks, aga kui raamatupidaja ei kanna õigel ajal palkasid üle, või hooldetüüp ei paranda õigel ajal katkist sahtlit ära, või kui sekretär teritab pliiatsid alles hommikuks ära, või..... siis see kõik keerab töömoraali samamoodi ptsi, nagu koristamata toad.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Sciev kirjutas: 01 Mär 2020, 19:56

Koristamine ongi selline nö. tugiteenus, mida lihtsalt on vaja, et töö saaks toimuda.

Seega, ei too endiselt raha? Raha toovad ainult müügimehed? Või siis need kes tegelikult kliendi käest kauba või teenuste eest päris raha ära toovad? Inkassaatorid siis näiteks? (togi)


Sciev
Postitusi: 424
Liitunud: 26 Nov 2018, 23:05
Tsikkel: Voshod 3M
Tänanud: 18 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Sciev »

Jah, koristaja ega raamatupidaja ei ole sellised töötajad, kes ettevõttele raha tooks. Välja arvatud spetsiifilises ettevõttes, kes näiteks osutavad raamatupidamis- või koristusteenust. :D Kes ettevõttele raha sisse toovad ja kes mitte, sõltub ettevõttest.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

M.T miks sa siis oma küsimust/sõnastust ümber ei nimeta kui tahad nii hirmsasti oma "pointi" selles osas läbi suruda? Vaidlete ju tegelikult lihtsalt sõnastuse üle siin, mitte reaalselt asju sisu üle. Üks räägib sellest, milline töö või teenus või panus on firmale kasulik, kuid sisuliselt mõõtmatu. Teine räägib enamvähem reaalselt ja enamvähem täpselt mõõdetavast kasumi genereerimisest. Mõlemad on olulised, kuid ikka natuke erinevad asjad.

Minu jutust sa vist ka keeldud aru saamast lihtsalt selle tõttu, et sulle ei jõua kohale...iga isiku "panus" või töö ei ole lihtsalt selgelt ja otseselt arvutatav ümber firmale sisse tulevaks rahaks. Ja küsid minu käest, et miks ei ole? No sellepärast ei ole, et puudub valem selle arvutuse jaoks. Tihtipeale puuduvad ka ühesed ja piisavalt konkreetsed sisendandmed, mida valemisse panna (kui selline valem ka eksisteeriks). Aga by all means, kui sina arvad, et sa suudad ja oskad arvutada välja ÜKSKÕIK millise ametikoha puhul, ükskõik millises firmas, et palju just tema firmale raha sisse toob...siis eks tee seda. Mina sind ei takista! Ma arvan, et kui nii tubli oled siis võiksid ka luua oma firma ja hakata vastavat teenust pakkuma.

Loomulikult koristaja ei too ettevõttele otseses mõttes raha sisse sest tema töö mõju ei ole kuidagi otseselt arvutatav ümber firma kasumiks. Võibolla ühes ettevõttes tehakse tööd ilma koristajata, võibolla töötajad koristavad enda järelt ise? Teises ostetakse kord kuus sisse ja kolmandas on firma enda koristaja, kes laseb iga päev ringi. Sa ei saa kuidagi kindlalt ja lõplikult öelda, et üks variant neist kolmest "toob raudselt rohkem raha sisse".
Ütled, et oled ise näinud seda ja toda? Well, kena on...mina olen reaalselt ise näinud ja kuulnud seda kuidas teatud inimesed kontoris kaebasid, et mingi imelik koristaja tõstab nende asja laua peal ümber ja viskab ära mingeid asju, mida nad ei taha, et ära visataks või viib laualt ära nõusid, mida nad ei taha, et sealt ära viidaks. NIi et mine võta nüüd kinni...kas ikka mõjub alati ja kõigi "moraalile" üks ja sama asi täpselt ühtmoodi hästi? Jube naiivne oled kui arvad, et kõik asjad on alati nii mustvalged.
Selge see, et ka koristamine ja vastav teenus on enamasti vajalik (või pigem mõistlik, et mitte uppuda sita sisse) aga väita, et see toob firmale raha sisse on sama hea kui väita, et firmale toob raha sisse see kui õues on ilus ilm. Sest noh...ilus ilm teeb inimesed rõõmsamaks ja neil on parem tuju, rohkem motivatsiooni tööd teha jne.

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Sciev kirjutas: 01 Mär 2020, 18:36

Raamatupidajat on vaja riigi poolt loodud bürokraatiaga tegelema. See lihtsalt on selline asi, mis on vaja ära teha, aga ettevõtte rahalist kasu see ei muuda.

TLDR - raamatupidaja ei too küll raha sisse aga tal on väga suur vastutus, et VÄLJA läheksid täpselt reeglitega kokku lepitud summad.

Tüüpiline finantsalast kaugel seisva inimese jutt. See, mida sa bürokraatiaks nimetad, on sisuliselt mängureeglid. Vajalikud riigile, firma juhtkonnale, töövõtjale... Kas reegliteta anarhia oleks parem? Las igaüks vaatab ise - kas ja kuidas makse arvutab, kuidas kulusid kajastab... Sinu suhtumisega inimesed ei oska uneski näha millised summad sõltuvad raamatupidaja pädevusest. Või kuritahtlikkusest :(. Meenub mammi, kes teleprodutsendile 6-kohalise summaga külma tegi. Sellest rahast saaks "harju keskmises" ettevõttes kogu müügipersonalile aasta palga maksta! Kui raamatupidaja paneb, rumalusest või lohakusest, mingid kulud valele reale ja jätab sealt maksud arvutamata, siis sitemal juhul on oodata nii trahvi kui ka rasvaseid(!) viiviseid. Või siis vastupidi, "raamatupidaja" ei saa lõpuni aru käibemaksu olemusest ja tulemusena koguneb pikkade aastatega maksuameti kontole selline ettemaks, et üks alla keskmise müügimees ei suuda kogu oma karjääri jooksul niipalju kasumit (mitte käivet!) toota. Kõik näited on elust! Näen kõrvalt kuidas teenusepakkuja korrastab erinevate ettevõttete raamatupidamisi ja milliseid pirne ja pärle sealt välja kaevatakse. Tulles tagasi peateema juurde - nii mõnigi "raamatupidaja" võiks tubli osa oma aastate jooksul vastu võetud palgast tööandjale tagasi maksta, hüvitamaks oma hooletust ja ebapädevust.

Viimati muutis bitter, 02 Mär 2020, 13:14, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Will, sa oled jube meister hirmpikki poste genereerima, a ei muud. Palju vahtu ja vähe sisu.
Ma ei väida ega ole väitnud, et mina suudan kõigi panust välja arvutada. Loe teksti nii, et sellest aru ka saad.
Meil on finantsosakond nii Baltikumis, erinevates riikides üle maailma ja ka grupi tasemel. Kusagil ei võeta inimesi tööle niisama, enne nendepoolt toodetava panuse hindamist. Ehk hinnatakse konkreetselt inimesega kaasnevaid kulusid vs tulusid. Tulu aga mõõdetakse rahas, omanik tahab kasumit. Lisanduv inimene ei pruugi teha müügi- või analoogset tööd. Teeb siis n.ö. tugiteenust, nagu Sciev seda nimetab. Aga kui tema töö vähendab müügimehe koormust ja annab talle lisaaega oma põhitööks, siis kuidas ei saa inimese panust rahasse ümber arvutada? Mis siin keerulist on?
Ei oska öelda kuidas teie ettevõttes eelarveid tehakse, äkki kohvipaksu pealt. Meil mitte, iga töötaja kohta on nii kulu kui tulu eelarvestatud. Ilma selleta ei kinnita keegi eelarvet, kui ametipositsioonist tulenev kasu pole rahaliselt kuidagi hinnatav, siis selline koht ka kaob.
Endiselt küsin sult, et kui sinu väitel saab hinnata kahju töö mittetegemisest, siis miks seda arvutuskäiku vastupidi ei saa teha? Vastad või kirjutad taas pika demagoogiaga?


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Tore, et teil on see ja teil on too. So what? Räägid, et mina toodan palju vahtu...okei, tore on. Näita nüüd, et sina ei tooda vahtu, vaid ainult asjalikku juttu ja konkreetseid fakte.
Pane kirja, mismoodi TÄPSELT teie maailmatasemel grupp arvutab välja näiteks koristaja poolt toodetava rahalise tulu. Kui sa seda ei tee ja meile siia kirja ei pane siis ole kena ja hoia selle koha pealt edaspidi suu kinni ja ära mölise selle üle, mida keegi genereerib või ei genereeri.

Ma võin täitsa ausalt öelda, et mina ei tea kuidas täpselt meie ettevõttes eelarveid tehakse. St. mina ei tegele sellega ja seega mina ei ole nende detailidega kursis. Midagi ma muidugi tean, ja niipalju kui tean siis keegi ei arvuta eelarve tegemise juures iga üksiku töötaja tulusid, kulusid vaadatakse küll, aga osakonna kaupa. Küll aga ma TEAN seda, et näiteks minu töö tulusest ei ole mitte ühelgi ettevõttel mitte ühelgi viisil täpselt ega ka mitte ebatäpselt võimalik rahaliselt välja arvestada. Loomulikult saab teha mingeid oletusi ja nende oletuste kõrvale tõsta mingisuguseid numbreid, mis täiesti juhusliku x tõenäosusega võivad olla või mitte olla tõesed. Eks sa võid siis nimetada seda kohvipaku pealt eelarve tegemiseks kui sa nii kõva äss oled...aga kedagi ei huvita sinu lapsik ja ulmeliselt lühinägelik arvamus selles osas, peaaegu 100000 töötajaga ettevõte näed töötab selle "kohvipaksu pealt tehtud eelarvestusega" väga edukalt. Samamoodi töötavad ilmselt miljonid suuremad ja väiksemad it-ettevõtted eestis ja üle maailma.

Teoreetilist kahju saab tõesti umbkaudu prognoosida, kui mingit teatud tööd mitte teha. Ja selle tulemusel eksisteerivadki mõningad töökohad, nende hulgas ilmselt ka minu oma. Kui aga keegi kuskil finantsosakonnas istuks ja muudkui üritaks arvutada, et kui kasulik või kasutu will nüüd sel kuul firmale oli...no siis ilmselt lastaks minu tööd tegevaid inimesi pidevalt igalt poolt lahti ning samas võiks me ühe kuu tööga teenida sellise varanduse, et rohkem elu jooksul tööd tegema ei pea. Aga näed...ei ole nii. Huvitav miks???

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

M.T. kirjutas: 02 Mär 2020, 12:53

Ei oska öelda kuidas teie ettevõttes eelarveid tehakse, äkki kohvipaksu pealt.

Enda hingerahu säilitamiseks on tihti targem selliseid asju mitte uurida. Hakkad lihtsalt huvi pärast otsast nokkima ning numbreid tabelisse panema ja hetke pärast tekib vastupandamatu tahtmine piiksudes horisondile täpiks kaduda nagu roadrunner, et mitte sel hetkel ruumis olla, kui lagi pähe kukub.

A muidu üldiselt on selle va rahavärgi seletamine teatud tüüpi inimestele umbes sama mõttekas tegevus, nagu elevandile bemmi esivedrustuse tööpõhimõtte seletamine - raiskab aega ja ajab elevandi närvi. Keda huvitab, saab seda õppida, kas koolis väikse raha eest või läbi praktika mõnevõrra suurema raha eest :)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

will111 kirjutas: 02 Mär 2020, 14:05

Pane kirja, mismoodi TÄPSELT teie maailmatasemel grupp arvutab välja näiteks koristaja poolt toodetava rahalise tulu. Kui sa seda ei tee ja meile siia kirja ei pane siis ole kena ja hoia selle koha pealt edaspidi suu kinni ja ära mölise selle üle, mida keegi genereerib või ei genereeri.

Oot nüüd poisike, no minu kõrval oled vanuselt lihtsalt, valime ikka sõnu ka. Sa võid teispool ekraani ja netis kõva mees olla, aga näost-näkku tuled ka mulle nii ütlema? Kui midagi tarka pole öelda, siis solvangute pildumine ülbes stiilis ei aita küll kaasa end targemana näidata. Oma arvamuse avaldamises jääme ikka viisakaks, eksju.
Ma küsisin sult lihtsa ja otsese küsimuse lähtudes sinu enda öeldust. Ehk kui arvutuskäiku saab teha ühtpidi, siis mis takistab seda teha vastupidi? Vastuseks tuli taas palju ebamäärast.
Toon sulle siia konkreetse näite kuidas meie ettevõttes töötaja panust arvutatakse? Nalja teed või?
Esiteks rõhutan veelkord, mina neid arvutusi ei tee. Pole minu töö, seega ei tea ka konkreetset valemit kuidas seda mu kolleeg teeb. Tema on see, kes võtab eelarved kokku, vaatab kas seal on loogika, tulud katavad kulusid nii ettevõtte, osakondade kui ka isiku baasil. Kogu tulemi koos omapoolsete kommentaaridega esitab tegevjuhile, kes teeb omad järeldused ja otsused. Uute inimeste lisandumisel eelarvestatakse kõik samuti läbi ning selle paikapidavust hiljem ka jälgitakse ja analüüsitakse. Kui tulemused ei vasta ootustele, siis tehakse vajalikud muudatused. On positsioone kes on jäänud ja ka neid mis uuesti ära kaotatud, kas siis valearvestuse tõttu või on muud tegurid muutunud ja oma panuse sinna andnud. Müügijuht tahtis omale abilist, selleks pandi numbrid kokku, et näha mis selle tulemusena muutub.
Teiseks, sellist arvutust ei näita sulle keegi, vastasel korral olen homme töötu.
Kolmandaks, isegi kui tooks sulle siia konkreetse arvutusmudeli, siis selle tulemus on 0. Sinu arvamust pole siin foorumis keegi seni muutnud ja ei tee seda ka edaspidi. Seda on elu siin foorumis näidanud.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas: 02 Mär 2020, 14:50
M.T. kirjutas: 02 Mär 2020, 12:53

Ei oska öelda kuidas teie ettevõttes eelarveid tehakse, äkki kohvipaksu pealt.

Enda hingerahu säilitamiseks on tihti targem selliseid asju mitte uurida. Hakkad lihtsalt huvi pärast otsast nokkima ning numbreid tabelisse panema ja hetke pärast tekib vastupandamatu tahtmine piiksudes horisondile täpiks kaduda nagu roadrunner, et mitte sel hetkel ruumis olla, kui lagi pähe kukub.

A muidu üldiselt on selle va rahavärgi seletamine teatud tüüpi inimestele umbes sama mõttekas tegevus, nagu elevandile bemmi esivedrustuse tööpõhimõtte seletamine - raiskab aega ja ajab elevandi närvi. Keda huvitab, saab seda õppida, kas koolis väikse raha eest või läbi praktika mõnevõrra suurema raha eest :)

Nii on. Ma eluaeg müügipoolel töötand, aga kuna endine elukaaslane oli finantsjuht ja hetke töökohas on Baltikumi osakond piisavalt väike ning koosolekul saab finantsjuhi kõrval istuda, siis on pidevalt olnud huvi natuke sinna n.ö. kaadri taha piiluda ja saab lisa küsida. Samas mingi hetk jookseb paratamatult kõvaketas kokku ja asi läheb raketiteaduseks :wack:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kõige "targemad" ja valjuhäälsemad tegelased asutustes ei ole ametilt tavaliselt kõige kõrgemal pulgal.
Seda vastuolu nad ise kahjuks põhjendada ei oska. Aga see ei sega neid ka edasi pröökamast.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

M.T. kirjutas: 02 Mär 2020, 15:15

asi läheb raketiteaduseks :wack:

Jah noh, ma pigem mõtlesin niipidi, et paljudes firmades tehaksegi kohvipaksu pealt - pmst umbes stiilis "aga nii on ju alati tehtud, siiani on ju kõik korras" jne. Eks finantsjuht ole ka ju kulu :D Niikaua ongi korras, kuni järsku enam pole korras. Ja siis inimesed imestatavad, et heldene aeg, nii pikka aega tegutsenud, nii tubli, nii hea teenindusega, ilusate silmadega jne, ja järsku - makseraskused. Näiteid leiab sellesama foorumi sellesamast alajaotusest kasvõi...

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Madlobster kirjutas: 02 Mär 2020, 15:29

Kõige "targemad" ja valjuhäälsemad tegelased asutustes ei ole ametilt tavaliselt kõige kõrgemal pulgal.
Seda vastuolu nad ise kahjuks põhjendada ei oska. Aga see ei sega neid ka edasi pröökamast.

A nad on nii targad ja saavad aru, et see kõrgem koht pole seda väärt. Raudpolt :wack:

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

M.T. kirjutas: 02 Mär 2020, 15:41

A nad on nii targad ja saavad aru, et see kõrgem koht pole seda väärt. Raudpolt :wack:

Vat sellepeale ei tulnudki :idea: :D

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

will111 kirjutas: 02 Mär 2020, 11:58

...mina olen reaalselt ise näinud ja kuulnud seda kuidas teatud inimesed kontoris kaebasid, et mingi imelik koristaja tõstab nende asja laua peal ümber ja viskab ära mingeid asju, mida nad ei taha, et ära visataks või viib laualt ära nõusid, mida nad ei taha, et sealt ära viidaks. NIi et mine võta nüüd kinni...kas ikka mõjub alati ja kõigi "moraalile" üks ja sama asi täpselt ühtmoodi hästi? Jube naiivne oled kui arvad, et kõik asjad on alati nii mustvalged.
Selge see, et ka koristamine ja vastav teenus on enamasti vajalik (või pigem mõistlik, et mitte uppuda sita sisse) aga väita, et see toob firmale raha sisse on sama hea kui väita, et firmale toob raha sisse see kui õues on ilus ilm.

Elementaarsed asjad kokku leppimata?

  • koristaja tuleku hetkeks teeb igaüks ISE oma töökoha võimalikult tühjaks;
  • koristaja ei puutu laual ühtki asja (peale mustade nõude, riknenud toidu jne) ja kulgeb oma lapiga vaid vabal pinnal;
  • õrnhingedel, keda lemmikkohvitassi kadumine (viidi pesumasinasse ja pesti PUHTAKS) mitmeks päevaks rivist välja lööb, ei ole keelatud oma tass sahtlisse panna
    jne

Koristamine on ettevõttele kulu aga pikas plaanis on see rahaliselt kasulik. Vastasel korral ei võtaks ükski ettevõtja seda lisakulu kaela.

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Jesper kirjutas: 02 Mär 2020, 15:33
M.T. kirjutas: 02 Mär 2020, 15:15

asi läheb raketiteaduseks :wack:

Jah noh, ma pigem mõtlesin niipidi, et paljudes firmades tehaksegi kohvipaksu pealt - pmst umbes stiilis "aga nii on ju alati tehtud, siiani on ju kõik korras" jne. Eks finantsjuht ole ka ju kulu :D Niikaua ongi korras, kuni järsku enam pole korras. Ja siis inimesed imestatavad, et heldene aeg, nii pikka aega tegutsenud, nii tubli, nii hea teenindusega, ilusate silmadega jne, ja järsku - makseraskused. Näiteid leiab sellesama foorumi sellesamast alajaotusest kasvõi...

Absoluutselt nõus. Kas ja kuidas kusagil tehakse oleneb oskustest, ressursist ja vajadusest. Mitte, et ei saa. Kui juht ei küsi, siis tihti ei tehtagi, sest eks inimeseloom on ju natuke laisk ja mugav kah.


Teema algataja
will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

bitter,

piisavalt suurtes firmades pole kellelgi aimugi, mis hetkel see koristaja tuleb või ei tule. vähemalt tavalisel töötajal pole sellest aimugi.
kes täpselt neid asju koristajaga kokku siis lepib? kui firmas töötab näiteks 500 inimest ja igaühel on omad preferentsid, et kas tuleks asju katsuda või mitte? kui koristaja vahetub iga kuu aja tagant sest üks otsustas enam mitte koristaja olla või teine puutus kuskil vale asja?
kes läheb ja otsib üles kõik "õrnhinged" ning selgitab neile, et nüüd peate hakkama oma kohvitassi sahtlisse peitma? kes selgitab neile ära miks nad oma laua pealt midagi peitma peavad?

koristamine võib ju pikemas plaanis ja kellegi "väga vägeva arvutuse kohaselt" olla pikas plaanis rahaliselt kasulik ning ma ei ole kuskil vaielnud, et ta seda olla ei võiks. aga kuidas seda täpset tulu välja arvutatakse, vot seda tahaks küll oma silmaga näha! selle asemel, et siin foorumis mingite isehakanud isade sisutut heietamist kuulata kuidas see on raudselt võimalik sest kellegi elukaaslane on kunagi mingil koosolekul ühe finantsjuhi kõrval istunud :D :D :D


softail84
Postitusi: 36
Liitunud: 17 Dets 2017, 10:57
Tsikkel: Softail
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas softail84 »

10-15 aastat tagasi oli sellel foorumil point olemas, nüüd on hullem kui perekool.ee
Mis iganes teema õhku lükatakse, siis mingi seltskond teab kõigest absull kõike - mõni üksik,M.T. ja veel mõni on ajud säilitanud, suurem osa on krdi netimootorratturid, mõni veel õnneks sõidab ka, enamus ainult mölisevad.
Loe ja nuta ausalt, üks teab kogu elu Soomest ilma, et seal kunagi elanud oleks ja teine teab kõike ettevõtlusest ilma, et kunagi ühtegi omanud oleks, kolmas jagab veinist rohkem kui Parker ja neljas teab täpselt millega keegi sõitma peaks.
Ajuvabaduse sisse postitab vahel mõni nagu Rasmus tsiklifoorumile kohaseid asju ka, aga järgmiseks hakake arutama, millised tampoonid kõige paremad on nt

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”