Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 1717
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 64 korda
Kontakt:

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas bitter » 02 Mär 2020, 15:59

will111 kirjutas:
02 Mär 2020, 11:58

...mina olen reaalselt ise näinud ja kuulnud seda kuidas teatud inimesed kontoris kaebasid, et mingi imelik koristaja tõstab nende asja laua peal ümber ja viskab ära mingeid asju, mida nad ei taha, et ära visataks või viib laualt ära nõusid, mida nad ei taha, et sealt ära viidaks. NIi et mine võta nüüd kinni...kas ikka mõjub alati ja kõigi "moraalile" üks ja sama asi täpselt ühtmoodi hästi? Jube naiivne oled kui arvad, et kõik asjad on alati nii mustvalged.
Selge see, et ka koristamine ja vastav teenus on enamasti vajalik (või pigem mõistlik, et mitte uppuda sita sisse) aga väita, et see toob firmale raha sisse on sama hea kui väita, et firmale toob raha sisse see kui õues on ilus ilm.

Elementaarsed asjad kokku leppimata?

  • koristaja tuleku hetkeks teeb igaüks ISE oma töökoha võimalikult tühjaks;
  • koristaja ei puutu laual ühtki asja (peale mustade nõude, riknenud toidu jne) ja kulgeb oma lapiga vaid vabal pinnal;
  • õrnhingedel, keda lemmikkohvitassi kadumine (viidi pesumasinasse ja pesti PUHTAKS) mitmeks päevaks rivist välja lööb, ei ole keelatud oma tass sahtlisse panna
    jne

Koristamine on ettevõttele kulu aga pikas plaanis on see rahaliselt kasulik. Vastasel korral ei võtaks ükski ettevõtja seda lisakulu kaela.Mine “Vaba teema”