Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Kasutaja avatar

M.T.
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 182 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas M.T. » 02 Mär 2020, 21:18

Kuigi vahepeal on tunne nagu k.seks vastu tuult, siis:

1. Ei väidagi, et minu toodud kõige lihtsamat näidet saaks kasutada igas ettevõttes või tegevusvaldkonnas. NASA-s kindlasti mitte. Samas on ka seal see võimalik, iseasi kad otstarbekas.
  2. Pole arvanudki, et ma tean kõike ja nõus, et on palju valdkondi kus nii mitmedki tegelased teavad minust rohkem. Ja mõnes asjas ei tea ma üldse miskit. Või olen ma kusagil vastupidist väitnud? Osutad ehk sellele?
  3. Mina oskan täpselt välja arvutada sinu panuse? Ma hakkan vaikselt juba su mõistuses kahtlema, tõsiselt. Viitad siia äkki konkreetselt kus ma seda väitsin või lõpetad lõpuks faktide väänamise? Tegelt kah.
  4. Mina tean palju keegi peaks IT sektoris palka saama? Taaskord sama :shock: mis eelmises punktis. Mus probleem sind vaevab, et sellist väljamõeldist trükid siia.
  5. Miks mul su õe konsultatsiooni vaja on? Ma puutun oma tööga seoses piisavalt kokku erinevate värbajatega ja meie kontserni HR-osakonnaga. Sa võid seda muidugi taaskord mitte uskuda. Your choice.

Btw, kui su õel on värbamisfirma ja ta sellega tegeleb, siis peaks tal ka olema ettekujutus mille alusel hindab tööandja töötaja väärtust ja kuidas töövõtja peaks ka enda väärtust ehk temast tekkivat kasu teadma, et ennast võimalikult kallilt müüa. Kui sul pole enda panusest aimugi, siis see selleks. See ei tähenda, et sinu tööandja poolt pole seda keegi teinud. See, et keegi pole sulle seda näidanud, võib tähendada seda, et tööandja on su odavalt kätte saanud ja ei tahagi, et sa oma tegelikust väärtusest teada saaksid. Konsulteeri äkki õega;)

Mine “Vaba teema”