Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 5676
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1250 korda
Tänatud: 280 korda

Re: Kas palganumbrid peaksid olema avalikud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 » 02 Mär 2020, 21:24

softail84 kirjutas:
02 Mär 2020, 21:04

Ja siiani ei ole keegi pihta saabunud, et hea raamatupidaja hoiab raha kokku ja see = kasum

Ilmselt ikka raamatupidaja ei saa midagi kokku hoida,kui tal pole just juhatuse liikme volitusi. Tegevjuht on see kes haldab rahavoogusid ja kui see nii pole,siis pole ka raamtaupidajal midagi teha ehk ta peab tegema,mida tal kästakse teha. Kui raamatupidaja hakkab juhatama tegevjuhti,siis üldjuhul selline ettevõte kõrgele ei lenda. Heas ettevõttes peab olema kõiges mõistlik balanss, sest alati on kulusid,mida rammatupidaja ei peaks mõistlikuks,aga ettevõtte maine või ükskõik mille puhul iganes, on vahel vaja teha ka nn "mõttetuid" kulutusi. Ja peamine mille vastu ei tohi eksida on see,et firma rahakott ja isiklik rahakott, võiks olla eri taskutes.
Mis koristajatesse puutub,siis täna ei võta keegi lihtsalt koristajat palgale(isegi koju tellitakse firmast koristaja). See teenus on mõistlik ja kui on probleemid aru saamisega,siis saab alati ka teenuseosutajat vahetada.

Kui konkreetselt teemasse ,siis meie ühiskond pole palkade avalikuks tegemiseks veel valmis. Liiga palju on erisusi ja meelevaldset palgaarvestuse loogikat. Alguse peaks tegema riigisektor ja algus tuleb teha sellega,et töötaja sissetulek ongi palk,mis laekub ühe summana pangaarvele,aga mitte kümme erinevat soodustust või kompenseerimist.Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Mine “Vaba teema”