Räägiks mootorratta navidest

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Erci »

Ma siis natuke püüan seletada miks mina sõidu ajal oma kallist gepsu näpin. Ma nimelt ei tee kodus täpset matkamarsruuti valmis ja ei matka selle järgi hotellist hotelli. Sõidu ajal gepsu näpin näiteks järgmistel juhtudel, mis esimesena pähe tulid.

  • sõidupäeva õhtul otsin ööbimist marsruudi ääres, ehk vaatan kas eespool on mõni jõgi, järv kuhu telkima minna või otsin tee äärest kämpingut, vms majutust. Väga raske on hommikul ette planeerida, kuhu õhtul ööbima lähen.
  • sõidu ajal vaatan marsruudil ette, kus tankla on kuhu sisse pöörata. Mõndadel teedel on nendega suht tuuga ja tuleb aegsasti vaadata. Samas tervet paagitäit sõitu ma tankla täpsusega ette ei planeeri.
  • vahest mulle meeldib sõidu ajal muuta navigeerimiseelistusi kiirem aeg vs lühim tee jne. Ehk aeg-ajalt ma vaatan kas sõidan eesolevast linnast läbi või ümber samuti suumin välja, et vaadata üldist pilti ja mis eespool ootab, kas olen õigel teel jne.
  • Vahest meeldib mulle vaadata sõidu ajal statistikat. Palju on matkal või päevas läbitud, kuna on päikeseloojang jne.

Kindlasti on midagi veel kuid minu jaoks iga selle asja pärast peatuda ei ole reaalne. See minu eelistus, ei olegi loogiline, et kõik nii sõidavad. Aga lihtsalt selgituseks.
Lisaks on mul GPS vasaku lenksu küljes, suht nuppude ja käepideme lähedal, ei pea kuhugi keskele armatuuri kohale küünitama ning u 100000 sõidukilomeetri juures pole midagi halba juhtunud. Loogiline, et valin ka teed ja liiklusolusid, kus seda teen.

Edu!



___________________________

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Sa [mention]ranel[/mention] pead ikka eriti rikas olema kui Eesti SIM-ga hakkad Venes webi kasutama. :wack:
Soodsaim asi ilmselt Venes on kohalik MTC. Ostad 300 rutsise paketi, kehtib kuu aega ja sisaldab 10 giga . Ostad 500 rutsi eest kuu ajase ja saad piiramatu mahuga. :bsmile: :bsmile:
Võrk on täitsa kiire. Muidugi kui kuskile metsa ronid, näiteks "TA kokkutulekule", siis seal hakib ikka kõvasti. Aga seal on ka targemat teha kui webis passida. Peaksid ju ise teadma.
MTC esindused kohe Petseris kesklinnas olemas ja Ivangorodis samuti ca 300 m. peale piiri vasakut kätt.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Juhate mind palun Garminile sobivate Eesti kaartides suunas.
Poes olevast Regio kaardist olen teadlik (https://tinyurl.com/yxdwfukr).

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

[mention]Alterjor[/mention] oled sa ise mõnda nendest kasutanud ka või lihtsalt netiotsingu tulemus?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 04 Juun 2019, 09:20

Juhate mind palun Garminile sobivate Eesti kaartides suunas.
Poes olevast Regio kaardist olen teadlik (https://tinyurl.com/yxdwfukr).

mis on Sinu ootused kaardile?

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Alterjor
Postitusi: 280
Liitunud: 29 Okt 2015, 18:32
Tsikkel: T7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Alterjor »

Macintosh kirjutas: 04 Juun 2019, 10:21

@Alterjor oled sa ise mõnda nendest kasutanud ka või lihtsalt netiotsingu tulemus?

Kunagi ammu otsin enda jaoks need juba välja ehk võetud lingikogust. Hetkel on peal http://frikart.no kaart, äkki Topo Summer, reaalselt ise ratta peal kasutanud pole. Enamus vist põhinevad OSM'l ja kujundus erineb. Täpsemalt enam ei mäleta, uurin kunagi sügis-talvel seda eelmine aasta. Siiamaani olen telefoniga navigeerinud. Pigem sai garmin ostetud matkamise jaoks või kui telefon enam kuumusele vastu ei pea. Niipea kui kinnituse kätte saan rattale, et saan garmini mõistlikult kinni panna, siis proovin ilmselt teisi kaarte kah.

Kaarte valides huvitas eelkõige täpsemalt välja joonistatud metsateed või rajad jms.

HRRRRR, click click, tock tock, HHHHHH, ZIIIIIII POK POK POK!

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Minuteada on täna looduses liikumiseks Garminiga kasutatavad 2 kaarti. 1-Regio Topo ja veidi vanem EOmapi kaart. Mulle meeldib kohati rohkem isegi EOmapi oma just värvide ja info poolest.
Mida aeg edasi siis olen hakanud mõtlema aero kaartide peale. Mingi mõte oleks väiksem IPad+ rugged ümbris ja mingi rakendus mis aerot näitab. Ipad just kiiruse poolest...sest minu kogemus ütleb ,et ainus töötav tahvel on IPad

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ain kirjutas: 04 Juun 2019, 10:58

...veidi vanem EOmapi kaart...

Kuskohalt seda EOmapi kaarti saab?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Macintosh kirjutas: 04 Juun 2019, 11:20
Ain kirjutas: 04 Juun 2019, 10:58

...veidi vanem EOmapi kaart...

Kuskohalt seda EOmapi kaarti saab?

Mul see varasemast juba ostetud.. äkki 2010 vms. Täna ei oska ütelda mis võimalused on.. Sest üks mees kes sellega seal tegeles sai mõni aasta tagasi tsikliga surma vist..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Macintosh kirjutas: 04 Juun 2019, 11:20
Ain kirjutas: 04 Juun 2019, 10:58

...veidi vanem EOmapi kaart...

Kuskohalt seda EOmapi kaarti saab?

EOMap lõpetas kaardi arendamine/väljaandmise 2014a., selle saad ainult kellegi käest.
Garmini jaoks reaalselt on olemas (uuendatakse regulaarselt) ainult Regio toodang: Eesti Teed ja Eesi Topo.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas randel »

Alterjor kirjutas: 04 Juun 2019, 09:36

Ma ei tea kas just seda mõtlesid aga siit saad igasugu kaarte garminile koos Eesti pildiga.

http://garmin.opentopomap.org/
http://garmin.openstreetmap.nl/

Neid kahte olen ma kasutanud, OpenStreetMapi kaartide abil on ka kahe viimase aasta TETi rajad tehtud ja Kesk-Aasia reis navigeeritud.
Kohati on väikeseid metsateid puudu, aga üldjoontes olen rahul.


elar.vengerfeldt
Postitusi: 22
Liitunud: 28 Dets 2017, 22:54
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas elar.vengerfeldt »

Tere
Oman Garmin Zümo 550 navi. Aga kuidas saan panna otsingusse näiteks Palo järv, Taevaskoja, Kõlakojad jne. St et kui aadressi ei tea, kas üldse saabki vaid asukoha järgi otsida?

Vabandan juba ette kui liiga tobe küsimus 🙃


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas morse »

elar.vengerfeldt kirjutas: 25 Veebr 2020, 07:37

Tere
Oman Garmin Zümo 550 navi. Aga kuidas saan panna otsingusse näiteks Palo järv, Taevaskoja, Kõlakojad jne. St et kui aadressi ei tea, kas üldse saabki vaid asukoha järgi otsida?

Vabandan juba ette kui liiga tobe küsimus 🙃

Kui Zumo tehti, ei osanud sellist otsingut eriti ükski GPS (550 valmistamise ajal polnud sisuliselt nutitelefonegi veel).

Nüüd 15 aastat hiljem, Zumo 550 ikka veel töötab, aga teistele seadmetele on kõvasti funktsionaalsusi juurde tulnud - näiteks see, et Taevaskotta sõitmiseks ei pea sa trükkimist alustama “Estoonia” “Põõlva...”.

Kahjuks jah, minu kogemuses ei saanud sellest kuidagi mööda. Ma tegin nii, et otsisin telefonis aadressi ja trükkisin Zumosse sisse. Kui vahepeal pidid mingeid kõrvalepõikeid tegema, siis viimatistes otsingutes oli aadress alles.

Zumol on teised plussid...

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

elar.vengerfeldt kirjutas: 25 Veebr 2020, 07:37

Tere
Oman Garmin Zümo 550 navi. Aga kuidas saan panna otsingusse näiteks Palo järv, Taevaskoja, Kõlakojad jne. St et kui aadressi ei tea, kas üldse saabki vaid asukoha järgi otsida?

Vabandan juba ette kui liiga tobe küsimus 🙃

Osadel vanadel garminitel sai otsida märksõna alusel.

Gepsu osas, kui just väga odavalt ei saanud, siis eriti mõistlik ost see polnud. See ei toeta suuremaid, kui 2GB kaarte. Eesti topo saad peale ära panna, aga pikemaks sõiduks pead hakkama kaarte lõikuma, et vajalikud piirkonnad peale saada. Mul omale vedeleb ka sahtlis üks vana garmin, aga lõpuks oli nii siiber kaartidega majandamisest(2GB limiit) ja võtsin uuema.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Minu vanale garminile pakuti tarkvara uuendust ja pärast seda sõi edukalt 4GB kaarte.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

Siin on natuke õpetusi kuidas kasutada kaarti: http://regio.ee/?op=body&id=203
Mis suurusesse puutub siis kiiruse mõttes on mõistlik kasutada väiksema piirkonna ja mahuga kaarte. Töötab kiiremini. Kaartide mahud suurenevad meeletu kiirusega.. Zümo 550 on vanadest gpsidest väga ok. See on ainus tsiklinavi omalajal mis põhines käsigpsil. Ise kasutan seda täna edukalt Saani peal.
Kindlasti uued seadmed on kiiremad ja paremad...

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas morse »

Tulemas on uus Zumo. Nagu ikka paberil on kõik super. Lõpuks ometi on ka reso normaalne (1024x768 VS senini parim 800x480).
Mul on 2 minu jaoks hiiglaslikult olulist küsimust:

  1. kas ta suudab GPXi järgi normaalselt häälkäskusid anda ja navida (nii et ta ei lähe keset teed lolliks)
  2. kas prose on lõpuks ometi võrreldav tavalise telefoniga (saad kaarti normaalselt zoomida ja kerida).

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/679804

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

morse kirjutas: 09 Mär 2020, 14:24

Tulemas on uus Zumo. Nagu ikka paberil on kõik super. Lõpuks ometi on ka reso normaalne (1024x768 VS senini parim 800x480).
Mul on 2 minu jaoks hiiglaslikult olulist küsimust:

  1. kas ta suudab GPXi järgi normaalselt häälkäskusid anda ja navida (nii et ta ei lähe keset teed lolliks)
  2. kas prose on lõpuks ometi võrreldav tavalise telefoniga (saad kaarti normaalselt zoomida ja kerida).

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/679804

Kaasaegsed teenused on üle telefoni ehk "smart". Mul üks auto "smart" on,andsin tasuta sõbrale kasutada,no ei ole see ei kala ega liha lahendus.
Ammu oleks neil aeg kas Androidi või ios põhine lahendus võtta ja saaks nagu ka päriselt smart asja. Minu oma igal juhul kiiruskaameraid ei näita,kui tel ühendatud pole. Mul on see paar aastat vana,aga see tundub suht sarnane olevat va spetsiifilised moto lisad.
Ei leia küll ühtegi head põhjust seda endale osta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas ranel »

urmas66 kirjutas: 09 Mär 2020, 21:57
morse kirjutas: 09 Mär 2020, 14:24

Tulemas on uus Zumo. Nagu ikka paberil on kõik super. Lõpuks ometi on ka reso normaalne (1024x768 VS senini parim 800x480).
Mul on 2 minu jaoks hiiglaslikult olulist küsimust:

  1. kas ta suudab GPXi järgi normaalselt häälkäskusid anda ja navida (nii et ta ei lähe keset teed lolliks)
  2. kas prose on lõpuks ometi võrreldav tavalise telefoniga (saad kaarti normaalselt zoomida ja kerida).

https://buy.garmin.com/en-US/US/p/679804

Kaasaegsed teenused on üle telefoni ehk "smart". Mul üks auto "smart" on,andsin tasuta sõbrale kasutada,no ei ole see ei kala ega liha lahendus.
Ammu oleks neil aeg kas Androidi või ios põhine lahendus võtta ja saaks nagu ka päriselt smart asja. Minu oma igal juhul kiiruskaameraid ei näita,kui tel ühendatud pole. Mul on see paar aastat vana,aga see tundub suht sarnane olevat va spetsiifilised moto lisad.
Ei leia küll ühtegi head põhjust seda endale osta.

Seda on siin varemgi öeldud, et kui tahad lollikindlalt töötavat asja, siis võta päris motonavi aka garmin vms. Kui tahad edevamaid lahendusi, siis tuleb moblaga kombineerida. Kes hindab töökindlust, kes tahab ise pusida lahenduseni välja.

Nagu sa koguaeg autot siin välja tood, siis autos ma pole ka ise enam aastaid tavagepsu kasutanud, sest seal ei näe lihtsalt vajadust. Loodetavasti kunagi garmin jõuab ka selleni, et paneb lihtsalt androidi oma süsteemi jooskma.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ranel kirjutas: 09 Mär 2020, 23:03

Nagu sa koguaeg autot siin välja tood, siis autos ma pole ka ise enam aastaid tavagepsu kasutanud, sest seal ei näe lihtsalt vajadust. Loodetavasti kunagi garmin jõuab ka selleni, et paneb lihtsalt androidi oma süsteemi jooskma.

Ma ei too autot välja ja kasutasin seda seal ühe korra,kodust kuni Poolani ja ei kordagi rohkem. Lihtsalt selle morse viidatuga on seal tehnilised asjad sarnased. Teoreetiliselt on ju kõik Grmini asjad sama laadsed,va et motonavil on veekindel korpus.
Kui Garmin ja android kunagi kokku saavad,siis olen kindlasti käpp selle soetamisele just moto versioonis. Über kõva,kui oleks no online sim kaardiga ja offline kaart eraldi ja need oleks veel ka kiired.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Mida see android Garmini kaartidele/navigeerimisele juurde annab?

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas: 10 Mär 2020, 12:14
ranel kirjutas: 09 Mär 2020, 23:03

Nagu sa koguaeg autot siin välja tood, siis autos ma pole ka ise enam aastaid tavagepsu kasutanud, sest seal ei näe lihtsalt vajadust. Loodetavasti kunagi garmin jõuab ka selleni, et paneb lihtsalt androidi oma süsteemi jooskma.

Ma ei too autot välja ja kasutasin seda seal ühe korra,kodust kuni Poolani ja ei kordagi rohkem. Lihtsalt selle morse viidatuga on seal tehnilised asjad sarnased. Teoreetiliselt on ju kõik Grmini asjad sama laadsed,va et motonavil on veekindel korpus.
Kui Garmin ja android kunagi kokku saavad,siis olen kindlasti käpp selle soetamisele just moto versioonis. Über kõva,kui oleks no online sim kaardiga ja offline kaart eraldi ja need oleks veel ka kiired.

Garminil on minu mäletamistmööda juba mitu aega vähemalt üks käsigps mis jookseb androidi peal. Samuti kasutasin Samsung S7 peal pikalt Garmini Streetpiloti tarkvara. Tegi telost ssisuliselt Garmini GPSi. Uuema androidi peal see enam ei tööta

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

softail84
Postitusi: 36
Liitunud: 17 Dets 2017, 10:57
Tsikkel: Softail
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 9 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas softail84 »

Monterra on jah Androidi peal, kasutuskogemus puudub

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kui keegi tunneb, et 350€ võiks olla selline paras summa, millega katsetada, siis leidsin sellise huvitava toote: http://navigattor.com/shop/en/yak-5/133-yak-5.html . Opsüsteem on Android ja kaardirakendus on Ozi, aga Google Play Store olemasolu kohta ei leidnud infot...

Täiendus: noh nagu karta oli, katalaanid on lihtsalt hiinlase ära kodustanud: https://wholesaler.alibaba.com/product- ... 39960.html

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

eelnev jutt
Jesper kirjutas: 17 Mär 2020, 18:56

Kui keegi tunneb, et 350€ võiks olla selline paras summa, millega katsetada, siis leidsin sellise huvitava toote: http://navigattor.com/shop/en/yak-5/133-yak-5.html . Opsüsteem on Android ja kaardirakendus on Ozi, aga Google Play Store olemasolu kohta ei leidnud infot...

See meenutab väljanägemise poolest kangesti neid Hiinas toodetud noname navisid, mis maksavad umbes 3,5x vähem, kui Yak 5.
Tõenäoliselt on tootja ja arendaja põhiliseks saavutuseks mõne kohandatud Andoidi launcheri ja Ozi Exploreri install ning pakendi disain.

Algse seadme saab allolevalt lingilt. Ozi Exploreri litsents maksab $25.
https://www.aliexpress.com/item/4000083200053.html

image.png
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See sinu viidatu on vanem mudel, vt ma jõudsin oma posti juba täiendada. Android 4 on ikka täisuunikum, 6 võiks veel enam vähem kõike toetada, mida me sinna toppida tahame, sest sellel on u 10% market share: https://gs.statcounter.com/android-vers ... /worldwide

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma eelmisel kevadel uurisin neid hiina android navisid ja eelkõige vene saitidel on nende kasutuskogemust palju,kuid rahulolevaid kasutajaid peaaegu,et pole. Minu valikust jäid need välja, sest telefoni baasil on võimalik ikkagi kordades laiemate võimalustega ja kindlamini töötava lahenduse tegemine.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mis ma oskan öelda, tubli poiss! (lol)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Räägiks mootorratta navidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas: 18 Mär 2020, 10:30

Mis ma oskan öelda, tubli poiss! (lol)

On midagi positiivset ka kuskil? Pane siia ka siis midagi. Aliexpressist saab tagasisidest juba küllaga infot. Yuotubest saab ka kui otsida. Peamised probleemid mida mina kohtasin on korpusega ja kinnitusjalaga,mis väidetavalt nõrk ja ebastabiilne. Siis veel Android on vana ja aeglane ning tootjatuge tegelikult neil ei ole. Ehk pole uuendusi ja pole ka google plays midagi sellega teha. Kuidagi saab,läbi ussi emmi, aga miks peaks. RAM on väga aeglane ja osad,mis SIM toega ei toimeta ka kohe kuidagi. Venelaste suurim kiitus on tavaliselt see,et pakk jõudis tervelt kohale ja on hästi pakendatud :) muus osas positiivset peale selle,et pilt on ees eriti ei kohta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”