krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 1717
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 64 korda
Kontakt:

Re: krossikaitsmed tavariiete all, toimib siis ka?

Lugemata postitus Postitas bitter » 25 Mai 2020, 17:03

reinuvader kirjutas:
24 Mai 2020, 19:55

kukkusin ennast 1,5a tagasi korralikult motokrossi trennis puru ja käisin õlaliigese opil(puru oli ka jalaluu 2-osas)
...
tavalise kivikaitsme asemele nüüd enduro kaitsmevest,millel on õlad-küünarnukid kinni ja selline mis sobib Leatt/Scott kaelakaitsmega? Kuna varem kasutasin ainult kivikaitset ja olin sellega harjunud st keha liikumine igati vaba,just käed-küünarnukid..siis kas see täisvest väga piirama ei jää

Tookord Väike-Maarjas sa panid ka korralikult hullu kohati! Kaitsmevest - minu arvates on see mugavam ja paaalju asjalikum kui kivikaitse (mul oli Thor Sentinel, see oli küll väga umbne võrreldes enduro turvisega.) Vahetasin Thori kiiresti klassikalise enduro turvise/kaitsmevesti vastu ja see oli hea otsus! Neid on palju analooge. Mul Sinisalo https://www.osta.ee/laste-krossi-ulaker ... 76485.html , uuena vist 100€. Absoluutselt ei piira, ei ahista. Võrk venib nagu vaja. Pigem on hea kindel tunne - seljakaitse korralikult paigas, samuti õlad ja küünarnukid. Tuul ei käi alaselja peale. Venivatest rihmadest igaüks sätib kompromissi kus midagi ei lotenda aga ka liigselt ei ahista. Ventileerib väga hästi. Enne pesumasinasse panemist saab seljakaitse küljest ära võtta.

Leatt on kindlasti hea aga siis kui ma selle turvise ostsin ... ma ei tea kas Leatt peale kaelakaitsete midagi muud üldse tegi juba? :) Kui praegu peaks uut valima, vaataks kindlasti moodsamad variandid ka üle. Aga klassikaline, venival võrgul turvis on üsna kindla peale minek. Sõiduajal ei märka seda absoluutselt. Natuke plastikut seljal, õlgadel ja küünarnukkidel - on ainult abiks. Plastiku all on vähemalt Sinisalol väga hea, augustatud eva vaht, pluss seesama veniv võrk, mõlemad hingavad hästi. Ehk siis liigse niiskuse juhivad mõnusalt ära. See on väga oluline! Thoril oli plasti all umbne vaht näiteks. Hiinlased kopeerivad/plagieerivad ju kõike ja asendavad materjale kehvematega. Tasub kriitilise pilguga üle vaadata.Mine “Sõidu- ja lisavarustus”