ratas ja varustus välismaale minekuks


motoreis
Postitusi: 243
Liitunud: 26 Nov 2020, 18:55
Tsikkel: Honda CB500X 2019, 48000km ls
Tänanud: 138 korda
Tänatud: 47 korda

Re: ratas ja varustus välismaale minekuks

Lugemata postitus Postitas motoreis »

hmm kirjutas: 07 Apr 2021, 11:02
  1. Ülim kriitilised asjad, et ratas liikumisvõimelisena hoida:
    • rehiparanduse komplekt + rehvi maha/peale, täispumpamise asjad - täitsa üllatuslikel kohtadel võid mõne poldi või asjanduse saada.. nt kiirteel...
    • Elementaarsed võtmekomplektid, millega olulised poldid/mutrid jne saaksid korrastada - ei räägi mootoriremondiks vajalike asju... + keermeliim, traat/nipukad, teip, mõned üldlevinud poldid/mutrid, kummikindad/ilma veeta kätepesuvahend.
    • Igaks juhuks ketilukk + mõni lüli (kuid see on nüüd isiklik hinnang, sest suure tõenäosusega ei juhtu ketiga midagi, kui oled selle korras hoidnud)
    • Elektripirnid + oleneb rattast, siis ka küünal/küünlad, mõni el.juhe võiks ka igaks juhuks olla.
    • Kui mahub, sii miinimum kogus kriitilisi vedelike, mida läheb kohe vaja või üldlevinumates tanklates pole võtta (Brakecleaner on soovitav, tihendisilikoon nt reinozil), et masin saaks 50km sõitu jätkata.

Mul pole sellest nimistust midagi kaasas, pole ka vaja läinud.

Nagu ülevalpool mõni mainis, pole neid tarvis, kui ei oska kasutada, või ratas hooldatud. Seni olen ligi 30 000km ilma igasugu tööriistadeta hakkama saanud. Sõitnud olen mõned aastad Skandinaaviat, Baltikumi ja Poolat, asfalt ja kruusateed.

Tavaliselt kaasas vihmariided, joogivesi, natuke süüa, telefon, raha, vahetusriided ja tennised.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”