'87 Honda CB350S

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
peetersell
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

'87 Honda CB350S

Lugemata postitus Postitas peetersell » 04 Mai 2021, 00:23

Tere tsiklipere,
tekkis mõte ja kirjutamisetuhin ratta elukäik minu käes jäädvustada ja mis platvorm selleks parem saab olla, kui bikeri foorum.

Kaherattaliste vastu alati huvi olnud, tatikana sai põllu peal hiina rollerite väntvõlle vahetatud ja kokkujooksnud kolvirõngaid viiliga lihvitud, et kolbi peal jälle liikuma hakkaks ja mingigi kompressiooni saaks. Kusjuures läks käima. 100ks meetriks.

2020 suvel sai load ära tehtud, aga finants ei kannatanud tol hetkel veel ratast vaatama hakata.
Muidugi huvist vahepeal piilusin müügikuulutusi ja torkas silma üks päris edevaks löödud, küll aga mitte veel päris lõpuni viidud 87 aasta Honda. Käisin vaatamas - esmamulje oli hea, värske värv peal ja läikis kenasti. Käivitus natuke kehvasti, aga lõpuks jäi käima ja sai 2-3 kraadi juures kiire tiir majade vahel tehtud. Sõitis, pidurdas, sidurdas. Mootor suitsu välja ei ajanud ja kahtlaseid helisid kõrv ei tuvastanud. Tuledest oli küljes ainult tagatuli, aga omanik tõestas kaablite ühendamisel kõikide tulede toimimise ära.

Sõitsin siis kodupoole tagasi ja näpud hakasid sügelema. Just paras nokitsemine talveks - liialt tööd ei tundu justkui olevat, et kevadeks võiks esimest hooaega nautima hakata, pisut erilisema rattaga. Omanik saatis ka ratta ehitusjärgust palju pilte, mis aina süvendas mõtet, et äkki ei oleks üldse paha diil. Kogu pill laiali käinud - saba ilusaks keevitatud, normaalne summuti keevitatud, kõikjal uued laagrid ja palju muud. Muidugi ka üle tuisatud - ratas ise punases toonis ja veljed kuldsed. Täitsa öö ja päev, võrreldes sellega, mis ta enne oli. Ratta ajalugu on võrdlemisi huvitav - Rootsis alustati siis pilli cafe raceriks ehitamist, mis oli ikka äärmiselt lohakalt tehtud. Mingi hetk jõudis ratas Tartusse ja sealt edasi siis eelmise omaniku kätte, kes siis asja põhjalikult ette võttis. Loodan, et nüüd faktivigu ei tulnud. Igatahes suured kiidusõnad eelmisele omanikule suure töö eest (w)

Esimesed pildid, mis vaatamas käies tehtud:

vaatamas1.jpg
vaatamas2.jpg
vaatamas3.jpg

Mõtlesin natuke ja otsustasin varajase jõulukingi iseenesele ära teha.

toomas.jpg

Ja nii ta ema korteri keldris (jah, ausalt :D) maandus.

keldris2.jpg

Tingimused ratta kallal toimetamiseks olid sama naljakad, nagu Shaquille O'Nealil, kui ta Smarti suruti - pea käis vastu lage, ruumi ei olnud.
Esimeseks multimeeter pihku ja mõtisklema, milline traat millise teise traadiga suhtes on. Õnneks kuigipalju oli sildistatud. Kaableid joodetud-pikendatud-ühendatud. Järgmiseks klapikambrikaas, mis oma tuhmund olekuga ei näinud üldse välja. See sai KTL-is Jälgimäel pritsis puhtaks lastud. Samuti tehti seal tagumiste suunatulede jaoks kõrvad valmis. Tänusõnad neile. Ühtlasi kui juba kaas maas, said klapivahed üle vaadatud ja paika pandud.

ylemine_ots.jpg

Selline näeb välja nukajooks 87 aasta 350-sel Hondal.

Karburaatorid - maha võetud ja sisse piilutud - originaalsuuruses düüsid sees, ehk otsema väljalaske ja vabamate filtridega oleks vaja suuremaid? Tellitud terve jooks uusi tihendeid.

karbsid.jpg

Järgmiseks oli probleem esitule kinnitamisega. Kuna esitule juurde jookseb palju juhtmestikku kokku, ei mahutanud esituld kaasatulnud kinnitustega lihtsalt ära. Tellitud pikemad esitule kinnitused.

Juhtmestiku asetamisega natuke pusitud ja tuli küljes. Kinnituste küljes leidsid ka uue koha esimesed suunatuled.

esituled.jpg
tagumine_ots.jpg

Siis jäi häirima see, et suunatuled vilkusid jube uimaselt, nagu suurel reisibussil. No see ei istu tsikli loomuga kuidagi üldse kokku. Tellisin reguleeritava kiirusega relee. Suutsin selle kuidagimoodi maha põletada :D Tellisin järgmise ja sai külge, vilkumisekiirus reguleeritud endale meeldivaks.

Probleem spidomeetrianduri kinnitamisega - kaasatulnud kinnitus lihtsalt hoidis andurit magnetitest piisavalt kaugel, et korralikku signaali mitte kätte saada. Kiire keevitus ja olukord parem. Spidomeetrist rääkides - jubedalt häiris vilkuv kütusetuli. Kuna rattal kütusenäidikut ei ole, sai 100 oomine takisti vahele joodetud ja paak täis :D .

Vaikselt jõuame tänasesse päeva. Päike hakkas pilvede tagant oma olemasolu tasapisi meelde tuletama ja saabusid soojemad ilmad. 5l kütust toodud ja keldrist välja lükatud. Käivitus praktiliselt koheselt. Varustus selga-pähe-kätte-jalga ja tiirule. Sureb välja ja käima ei lähe. Okei, kütust ei saa. Kütusefilter voolikute vahelt minema visatud ja esimene tiir tehtud. Sõitsin nii 10 km maha ja vaatan, et pill põleb. Tõstan siis jala rattalt maha ja vaatan et jalge vahelt imbub paksu suitsu. Esimene mõte oli muidugi, et tõmmake juba nüüd tulekustutil splint maha. Õnneks oli tegu kõigest köiega summuti ümber, aga ehmatus oli võimas :lol: Üldiselt aeglustades ja gaas maha lastes kipub välja surema. Küünlad maha - täitsa valged. Streetmotost suuremad düüsid - nii täitsa ehku peale 10 ühikut suurem peadüüs ja 5 ühikut suurem tühikäik. Tundub, et oli hea ehku - sõidab väga hästi, küünlad räägivad ka sama lugu - hakkavad täitsa kuldpruunikat tooni omandama.

eest.jpg

Mis edasi?
Üldiselt ratas on ergonoomika poolest pikka maad sõita üpris ebamugav, nagu arvata võib. Selle raami peale lihtsalt ei sobi niivõrd madal clip-on väga hästi. Esimene ja kõige efektiivsem lahendus oleks paigaldada lenks, mis püstisemat asendit pakuks. Originaal lenksu kinnitusi ja kogu seda mudru kahjuks ei ole - tuleks leiutada. Suurima hea meelega ootaks soovitusi, ideid, kontake, kuidas ja kes oleks nõus mind sellega aitama. Kui see lugu lahendatud, saaks ka teosilmadest peeglid asendada ägedamatega.
Nö tagumisse kolmnurka, aku peitmiseks võiks ehitada mingisugused disainielemendid, see ei ole hetkel visuaalselt üldse ilus.
Lisaks lekib parem esimene amort - uued simmerid koos tolmukatetega olemas, tuleb lihtsalt ära teha.
Ja no viimane asi on tahhomeeter - süütepooli klemmide pealt igatahes ei reageerinud, vajab natuke pädevamat elektrikut, kui mina seda olen.

Jutt venis pikaks, aga kirjutada on äge. :bsmile:

Viimati muutis peetersell, 04 Mai 2021, 09:34, muudetud 2 korda kokku.


Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 514
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 32 korda

Re: '87 Honda CB350S

Lugemata postitus Postitas tito » 04 Mai 2021, 06:51

Lugeda on ka äge, kui on mida lugeda :wink:
Jätka head tööd ja kirjutamist :bsmile:


Teema algataja
peetersell
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

Re: '87 Honda CB350S

Lugemata postitus Postitas peetersell » 04 Mai 2021, 14:08

Lenksu setup on siis hetkel selline. Arvatavasti on siis originaalis neid kahte 22mm auku traaversis lenksukinnitamiseks kasutatud ja see siis tähendab, et neid saab taaskord samal eesmärgil kasutada, kui sinna miskid tükid treida-ehitada. Kui keegi lugejatest leiab, et oskan mind sellega aidata, siis "I'm all ears"

piloot_1.jpg
piloot_2.jpg
piloot_3.jpg
Kasutaja avatar

yeekim
Postitusi: 5643
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: XV1600
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 383 korda
Tänatud: 253 korda

Re: '87 Honda CB350S

Lugemata postitus Postitas yeekim » 04 Mai 2021, 16:57

Sinna käivad seibid/kummipuksid.
Täpsemalt saad OEM kataloogist vaadata.

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mihkels
Postitusi: 37
Liitunud: 03 Nov 2014, 18:14
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 11 korda

Re: '87 Honda CB350S

Lugemata postitus Postitas mihkels » 05 Mai 2021, 10:00

Lahe!

Mina tõin ratta 2018. aastal läbi Soome Eestisse ja olin täitsa üllatunud, et väike 350cc mootor nii ergalt ja mõnusalt edasi läheb. Helsingi lähedal kiirteel sai igati edukalt stabiilselt 120kmh kimada. Suutsin ainult kuskil tee-ehituse augus tehase spidomeetri trossi ja ajami katki sõita ja ära kaotada. Ei saa siiani aru, kuidas see täpsemalt juhtus.

Minu pikkusele jäi ratas aga natuke liiga väikseks ja müüsin eelmisele omanikule edasi, kes selle igati ilusaks on vuntsinud. Tagatule asemele sobiks raamile hästi selline LED-riba tagatuli: https://www.amazon.com/Universal-Traile ... B01G1J7Z9W

Viimati muutis mihkels, 05 Mai 2021, 16:49, muudetud 1 kord kokku.

Teema algataja
peetersell
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

Re: '87 Honda CB350S

Lugemata postitus Postitas peetersell » 05 Mai 2021, 11:01

@mihkels Ei olnud minulgi suuri ootusi selle "võrri" võimekuse osas oma 25 kw-ga, aga üllatab tõesti positiivselt. Linnakiirustel on päris krapsakas ja maanteel ka üldse hätta ei jää jaa. Täitsa kannatab isegi möödasõite teha vajadusel :D
Ausalt öeldes mulle see tagatuli kummalisel kombel isegi meeldib. Ei tundu kuidagi võõrkehana minu silma jaoks.

Eile sai ülevaatus ka ära tehtud, kõik kena.

garage_v.jpg

hmm
Postitusi: 185
Liitunud: 01 Juul 2012, 18:14
Tsikkel: K-58, M103, jawa 360
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 30 korda

Re: '87 Honda CB350S

Lugemata postitus Postitas hmm » 05 Mai 2021, 11:11

Ehk siis ühekohaline.


Teema algataja
peetersell
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Dets 2020, 09:19
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 1 kord

Re: '87 Honda CB350S

Lugemata postitus Postitas peetersell » 09 Mai 2021, 00:46

Ratas on ühekohaliseks tehtud jah. Kui eelnevalt tuli jutuks, et ei olegi nii väga tõuks või roller, et jõuab liigutada küll, siis seljakott seljas oleks olukord päris kindlasti palju piinlikum :mrgreen: Täna sai siis jälle tiirutatud, mulle, kui esimest hooaega kogevat ratturile toovad teiste ratturite tervitused ja käpavisked ikka naeru näole - äge!

Lenksusetupi kohapealt on ka arenguid - kõigepealt kirjutas mulle foorumlane, pakkus siis mingisuguseid Honda riserereid prooviks, et saab ehk selle pealt kuidagi mingi visiooni ette ja treiali uksele koputama minna. Tuli tuhin ikkagi originaallahendust taga otsida - no peab leidma. Googeldasin siin pikalt ja lõpuks jõudsin Saksa eBaysse välja - olemas. Polegi nii keeruline midagi :D

Logisin siis foorumisse siise ja näen, et riserid laenanud foorumlane on mulle osanud vahepeal täpselt sama detaili eBay lingi postkasti panna - et näe ära tõmble ja telli õige jupp ära :bsmile:
Seekord suured tänud kasutajale @lermo

Sellised tükid siis.

lenx.PNG
Vasta

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”