Riia linna tahad näha?


will111
Postitusi: 5274
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 386 korda

Re: Riia linna tahad näha?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Jah, sellele ma vaikselt vihjasingi kui esitasin väite, et lõpuks saab sellest põhjus mootorrattad ära keelata. Eks mingis mõttes (hetkel küll veel nö. osaliselt) ongi see juba toimumas ja toimunud seal "üüberkorralikuse" maades. Kas see seal nüüd tingimata niiväga pläristamise tulemus on, selles ma ei oleks päris lõpuni kindel. Need sveits, austria ja lõuna-saksa on väääga imelik kant! Inimeste poolest, kes seal elavad. Ma arvan, et nad hea meelega keelaks üksteisel hingamise ka ära kui see vaid kuidagi võimalik oleks :) Või siis vähemalt üritaks seda miljoni seadusega "reguleerida" :D

Teine asi, ehk miks ma ütlesin, et kui mingit müra mõõtma ja selle põhjal trahve tegema või midagi lubama/keelama hakatakse siis tuleb täpselt kinni pidada mõõtmismeetoditest ja jääda asjadega loogika piiridesse mitte teha ettekirjutusi või reegleid kellegi suvalise vehkleja emotsioonide põhjal. Kui seda ei ole siis väga lihtsalt kokku võttes juhtubki nii, et keeruliseks või võimatuks muutub kõigi elu...kuigi kõik tegelikult mingit ülemäärast lärmi ei tekita ega pole selle tekitamisse mitte kuidagi omapoolset panust andnud. Akustika üleüldiselt ja kogu see müra teema ning selle mõõtmine on piisavalt keeruline valdkond, et suvaliselt lahmimine pole mitte kuidagi asjakohane. A'la politsei peab kellegi kinni ning hakkab kuskil suvalises kohas, suvalise mõõteseadmega müra mõõtma, keerates rattal gaasi põhja. Mõõdab ka suvalise koha pealt, kord meeter siit poolt, kord pool sealtpoolt jne. Kuna ma tegelen ise akustika ning mõõtmistega ja seda juba väga pikka aega siis ma tean väga täpselt kui ÜLIvähe on vaja näiteks selleks, et mõjutada mõnda konkreetset mõõtetulemust päris suurel määral. Numbrid võivad näidata suurt erinevust, samal ajal kui tajutavalt pole mitte mingisugust vahet.

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”