Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1491
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

► Näita Spoilerit
Käega katsutavad asjad maksid 3600€ koos maksudega, ülejäänu on muu mudru. Kuna see reha seisis mul lihtsalt niisama tühja, siis ei olnud minu jaoks suurt vahet, kui pikk tasuvusaeg sellel asjal on. Pangas oleks see rahanumber lihtsalt hajunud aegamööda väärtusetuks.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 705
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Huvi pärast küsin, mitme kW-ne park sellise aastase tootluse annab? Ja kas katusel või maas, saab igast ilmakaarest päikest? Küsin, sest plaanin ka renoveerimise käigus kahele katusele paneelid paigaldada, pinda u 80m2.
Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

Raitsraisk
Postitusi: 302
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

Kuna teema vaikselt sinnapoole kisub, siis panen siia ka oma mikropargi specid: 3x300W paneelid; inverter, mis laeb akusid ja annab ka tarbimiseks 230V välja, võimsus 2400/3000W; akud LiFePO4 elemendid, 24V 200Ah; BMS 120A. Kui päike ja akud on täitsa otsa saanud, lülitab inverter võrgule ümber. Päikest kasutan aprill-november meelelahutuse (arvuti, telekas, külmik) toiteks. Kui pesukorvi sisu hakkab lage kriipima, siis päikselise ilmaga läheb ka pesumasin pikendusega süsteemi külge.
Paigalduse tegin ise. Nii kui mõte paneelidele liikus, teadsin kohe, et eesti energiale/elektrilevile ei müü ühtegi elektroni tagasi. Aastate jooksul on nad suutnud ainult vahelduva eduga s**ta vahtu ajada. Oma koleda matemaatikaga sain tasuvusajaks 6 aastat. Aga kuna ma pole kahe aasta jooksul suutnud kWh mõõturit külge pookida, siis konkreetseid andmeid hetkel välja tuua ei saa.
Komplekti hinnaks tuli <1500€.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3162
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 336 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Raitsraisk kirjutas: 06 Jaan 2022, 12:04
Kuna teema vaikselt sinnapoole kisub, siis panen siia ka oma mikropargi specid: 3x300W paneelid; inverter, mis laeb akusid ja annab ka tarbimiseks 230V välja, võimsus 2400/3000W; akud LiFePO4 elemendid, 24V 200Ah; BMS 120A. Kui päike ja akud on täitsa otsa saanud, lülitab inverter võrgule ümber. Päikest kasutan aprill-november meelelahutuse (arvuti, telekas, külmik) toiteks. Kui pesukorvi sisu hakkab lage kriipima, siis päikselise ilmaga läheb ka pesumasin pikendusega süsteemi külge.
Paigalduse tegin ise. Nii kui mõte paneelidele liikus, teadsin kohe, et eesti energiale/elektrilevile ei müü ühtegi elektroni tagasi. Aastate jooksul on nad suutnud ainult vahelduva eduga s**ta vahtu ajada. Oma koleda matemaatikaga sain tasuvusajaks 6 aastat. Aga kuna ma pole kahe aasta jooksul suutnud kWh mõõturit külge pookida, siis konkreetseid andmeid hetkel välja tuua ei saa.
Komplekti hinnaks tuli <1500€.
Mis inverterit kasutad?
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2022
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

Raitsraisk kirjutas: 06 Jaan 2022, 12:04
3x300W paneelid; inverter, mis laeb akusid ja annab ka tarbimiseks 230V välja, võimsus 2400/3000W
Üks paneel = 300W ja sa panid 3 paneeli? Inverter kannataks kuni 2400/3000W jagu paneele?

Raitsraisk
Postitusi: 302
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

bitter kirjutas: 06 Jaan 2022, 13:11
Raitsraisk kirjutas: 06 Jaan 2022, 12:04
3x300W paneelid; inverter, mis laeb akusid ja annab ka tarbimiseks 230V välja, võimsus 2400/3000W
Üks paneel = 300W ja sa panid 3 paneeli? Inverter kannataks kuni 2400/3000W jagu paneele?
Mul on katuse kuju selline kummaline, et lõunapoolsele küljele mahtus ainult 3 paneeli. Inverter kannatab paneelidest 105 V ja 40 A võtta ehk siis ca 4 korda rohkem. Ja välja suudab pressida siis 2400/3000W. Lähemalt saab siit lugeda : http://www.mppsolar.com/v3/catalogs/PIP-HSE1_MSE1.pdf
Mul siis MSE1 lõpuga mudel.
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

► Näita Spoilerit
Lõunasuund ei olegi "parim". Efektiivseim oleks trackeriga või pooled paneelid näiteks kagusse, pooled edelasse, kw üledimensioneeritult ja piirates inverterit.
Pilt

Raitsraisk
Postitusi: 302
Liitunud: 15 Mär 2007, 23:07
Tsikkel: F650
Asukoht: Laagri
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Raitsraisk »

► Näita Spoilerit
Trackimine ja 48V süsteem on järgmisena plaanis, et siis prooviks boilerid ja ahjud-pliidid ka ära toita. Praegune ongi rohkem selline õppeprojekt.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1491
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

romulus kirjutas: 06 Jaan 2022, 11:11
Huvi pärast küsin, mitme kW-ne park sellise aastase tootluse annab? Ja kas katusel või maas, saab igast ilmakaarest päikest? Küsin, sest plaanin ka renoveerimise käigus kahele katusele paneelid paigaldada, pinda u 80m2.
15 paneeli, 5.4 kW, inverter 4.5 kW, katusel.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ivoonu kirjutas: 05 Jaan 2022, 21:08
Minu selle aasta elektriarve on kokku 49€. Ostnud olen 313€ (1661 kWh) eest ja müünud 264€ (3486 kWh) eest. Umbkaudu 500 kWh olen oma elektrit ise ära tarbinud. Boonuseks on veel taastuvenergia tasu 167€ ehk siis aasta lõikes olen plussis. Tundub, et eelmise sügise investeering oli mõistlik otsus.
Sul ju praktiliselt tarbimine puudub, ma kasutan sama koguse 2-3 suve kuuga ära, mida sina aastas tarbid. Ehk see ei saa olla kogu sinu majapidamise kulu kütteks ja veel kõigeks muuks. Tänapäevane soojuspumbaga elamu 180-200m2 tarbib olenevalt küttest ja ilmast 14-18000kwh aastas.
Mul on kaks head tuttavat pannud omale paneelid ja peale esimest eufooriat on jutt nende kiitmisest kuidagi väga maha käinud. Teemaks siis reaalselt ka elektrit tarbivad majapidamised ehk kellel kütte süsteem on maaküte või õhk-vesi soojuspump. Ühe juures olime just aastavahetusel ja tegime paneelide kõrval saluuti 48tk ütles neid olevat,aga .... sinna see jutt jäi. Suvel kiitis taevani, kui jaanipäeva pidasime.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2437
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 336 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

150 m3 ja maaküte, viimase 3 aasta numbrid:
1) madalaim 2019 - 7322 kWh
2) kõrgeim 2021 - 8722 kWh, siis uhas suvel konditsioneer kah
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1491
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

urmas66 kirjutas: 06 Jaan 2022, 16:40
Ivoonu kirjutas: 05 Jaan 2022, 21:08
Minu selle aasta elektriarve on kokku 49€. Ostnud olen 313€ (1661 kWh) eest ja müünud 264€ (3486 kWh) eest. Umbkaudu 500 kWh olen oma elektrit ise ära tarbinud. Boonuseks on veel taastuvenergia tasu 167€ ehk siis aasta lõikes olen plussis. Tundub, et eelmise sügise investeering oli mõistlik otsus.
Sul ju praktiliselt tarbimine puudub, ma kasutan sama koguse 2-3 suve kuuga ära, mida sina aastas tarbid. Ehk see ei saa olla kogu sinu majapidamise kulu kütteks ja veel kõigeks muuks. Tänapäevane soojuspumbaga elamu 180-200m2 tarbib olenevalt küttest ja ilmast 14-18000kwh aastas.
Mul on kaks head tuttavat pannud omale paneelid ja peale esimest eufooriat on jutt nende kiitmisest kuidagi väga maha käinud. Teemaks siis reaalselt ka elektrit tarbivad majapidamised ehk kellel kütte süsteem on maaküte või õhk-vesi soojuspump. Ühe juures olime just aastavahetusel ja tegime paneelide kõrval saluuti 48tk ütles neid olevat,aga .... sinna see jutt jäi. Suvel kiitis taevani, kui jaanipäeva pidasime.
Mul ongi väike tarbimine, enamasti oli varasem tarbimine 2000...3000 kWh aastas, kütan puudega, kümmekond ruumi läheb aastas, pigem isegi vähem.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas: 06 Jaan 2022, 16:55
150 m3 ja maaküte, viimase 3 aasta numbrid:
1) madalaim 2019 - 7322 kWh
2) kõrgeim 2021 - 8722 kWh, siis uhas suvel konditsioneer kah
Kui sul on kahel korrusel,siis ongi see kulu väiksem, sest ülemine korrus vajab ikka palju vähem kütet. Keegi rääkis ,et korrutama peaks 1,5-ga siis saad võrdluse ühekordsega. Mul on 213m2 ühel tasapinnal. Minu elamise kogukulu on see elektrikulu ja ei enamat. Selle kulu sees siis vee kaevust välja saamine ja ka välisvalgustus. Saunapuid tegelikult ostsin esimest korda sel aastal 75€ eest.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1225
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 88 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ivoonu kirjutas: 06 Jaan 2022, 09:07
Käega katsutavad asjad maksid 3600€ koos maksudega, ülejäänu on muu mudru. Kuna see reha seisis mul lihtsalt niisama tühja, siis ei olnud minu jaoks suurt vahet, kui pikk tasuvusaeg sellel asjal on. Pangas oleks see rahanumber lihtsalt hajunud aegamööda väärtusetuks.
Selle asja tasuvus tuleb hetkeseisu arvestades vist kusagile 15-20 aasta vahele. Oleks paneelid, inverter jms seonduv elektroonika igavesed, siis poleks probleemi... Lihtne näide parema tasuvuse kohta- osta 9000 eur-ga garaaž (Tallinnas mitte, natuke väiksemates linnades saab), üürida u. 50 eur/kuu (oletame, et nö. kasum 50 eur, eks mingeid kulusid ka esineb) välja. 15 aastaga saab üüriga garaaži hinna tagasi ja garaaž on ka alles, selleks ajaks kindlasti juba suurema väärtusega. Ehk siis 9000 eur-st tegid 15 aastaga vähemalt 20 000 eur. Praegu "teed" 9000 eur-st 15 aastaga 9000 eur. (crash)
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2437
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 336 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas: 06 Jaan 2022, 18:36
M.T. kirjutas: 06 Jaan 2022, 16:55
150 m3 ja maaküte, viimase 3 aasta numbrid:
1) madalaim 2019 - 7322 kWh
2) kõrgeim 2021 - 8722 kWh, siis uhas suvel konditsioneer kah
Kui sul on kahel korrusel,siis ongi see kulu väiksem, sest ülemine korrus vajab ikka palju vähem kütet. Keegi rääkis ,et korrutama peaks 1,5-ga siis saad võrdluse ühekordsega. Mul on 213m2 ühel tasapinnal. Minu elamise kogukulu on see elektrikulu ja ei enamat. Selle kulu sees siis vee kaevust välja saamine ja ka välisvalgustus. Saunapuid tegelikult ostsin esimest korda sel aastal 75€ eest.
2 korrust jah, aga see ei ole ainult plussiks. Mul on kagu-lääs+ täiesti tühi maa kõrval ehk tuulega on jahutustegur päris hea, aknad igas maja küljes. Ja suvel uhab siis päike täiega siia sauna sisse, 2.korruse kabinetis 30 kraadi pole nali, vaid tõsi. Magamistoas on hommikul juba 26 kraadi sees, sest snna paistab päike kohe hommikust kuni pärastlõunani. Kont peab siis kõik selle maha jahutama.
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1491
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Turist kirjutas: 06 Jaan 2022, 18:38
Ivoonu kirjutas: 06 Jaan 2022, 09:07
Käega katsutavad asjad maksid 3600€ koos maksudega, ülejäänu on muu mudru. Kuna see reha seisis mul lihtsalt niisama tühja, siis ei olnud minu jaoks suurt vahet, kui pikk tasuvusaeg sellel asjal on. Pangas oleks see rahanumber lihtsalt hajunud aegamööda väärtusetuks.
Selle asja tasuvus tuleb hetkeseisu arvestades vist kusagile 15-20 aasta vahele. Oleks paneelid, inverter jms seonduv elektroonika igavesed, siis poleks probleemi... Lihtne näide parema tasuvuse kohta- osta 9000 eur-ga garaaž (Tallinnas mitte, natuke väiksemates linnades saab), üürida u. 50 eur/kuu (oletame, et nö. kasum 50 eur, eks mingeid kulusid ka esineb) välja. 15 aastaga saab üüriga garaaži hinna tagasi ja garaaž on ka alles, selleks ajaks kindlasti juba suurema väärtusega. Ehk siis 9000 eur-st tegid 15 aastaga vähemalt 20 000 eur. Praegu "teed" 9000 eur-st 15 aastaga 9000 eur. (crash)
Ma kunagi 20 aastat tagasi ostsin garaazi, tervelt 15k EEKu maksis ja korter on ka olemas, mis tulu toodavad.
Päikesepargi tasuvusest on mul tegelt jätkuvalt suhtkoht poogen, teenib tasa, on hästi, ei teeni tasa, mis siis ikka, kõik investeeringud ei olegi tasuvad.
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3196
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 196 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Miks mingi kontingent kogu aeg nende paneelide tasuvust taga ajab?Kas tsikkliga mööda ilma töllerdamine tasub ära,või oma maja ehitus?Kõigele hinnalipikut külge ei saa panna,või õigemini,saab aga mis selle point on?Coinidesse on mõistlikum panna või?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kusjuures on tõesti...hajutatult, osad otse coini ja osa coini genereerimisse. Tasuta küte on selle kõrval kõigest boonus :)

Ma võin ka konkreetse näite tuua. investeerid täna 5000eur "kütteseadmesse" paned selle kütma ja laias laastus umbes pooleteise aasta pärast oled selle tagasi teeninud (kui võtta aluseks tänane profitability). seega aasta aja pärast oled sa omadega nö. nullis investeeringu mõttes aga LISAKS sellele oled saanud kogu selle aja tasuta kütta. Suvel muidugi pead seda kütet taevasse laskma, aga noh...mis seal ikka, roheline värk :D Ja lisaks sellele on sinu kütteseadmel endiselt päris suur väärtus ehk sa võid selle iga kell vähemalt 1/2 hinnaga algsest investeeringust uuesti maha müüa (iga kell selle eelnimetatud perioodi jooksul siiski, edaspidi võib väärtus muidugi ka rohkem langeda).
Selline kütteseade muidugi ei anna väga palju sooja (pakun, et umbes 1.5kw pidevalt - teiselt ta annab täpselt ühepalju sooja iga ilmaga, iga kell)...aga see on lahendatav probleem, pead lihtsalt tegema natuke suurema alginvesteeringu, täpselt samamoodi nagu päikesepaneelidega
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas and »

a mis nende paneelide mõte siis muidu oleks? teeb elu kuidagi mugavamaks? või lihtsalt hobi korras?
tsikliga ratsutamise eesmärk on ikka teine.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

franz125 kirjutas: 06 Jaan 2022, 19:55
Miks mingi kontingent kogu aeg nende paneelide tasuvust taga ajab?Kas tsikkliga mööda ilma töllerdamine tasub ära,või oma maja ehitus?Kõigele hinnalipikut külge ei saa panna,või õigemini,saab aga mis selle point on?Coinidesse on mõistlikum panna või?
Tsikliga reisimine või ükskõik mil muul viisil reisimine, annab sulle ikka kohe kindlasti, kui oskad sellest aru saada.
Paneel peab tootma ja teenima oma toodanguga vähemalt sinna pandud raha tagasi mõistliku aja jooksul. Kui sa ostad omale küttekolde(ahju),mis sooja eriti ei tee ja maksab palju, siis ilmselgelt sa rahul ei ole. Võis siis oled?
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

eks ta ikka vist see roheline mõtlemine ole...kuigi jah, vaieldav, et kui roheline see kõik ikkagi summa summarum tuleb kui võtta arvesse kõige selle kama tootmise kulud, võtta arvesse, et need paneelid ei ole igavesed ei puht tehniliselt ega moraalselt.

samas ma olen kindel, et paneelide mõtet päris tihti ja päris suures ulatuses saab tõlgendada ka täiesti puhtakujulise ärapanemise või keskmise näpu näitamisena kas siis eesti energiale, eesti riigi teatavale poliitikale või kellegile kolmandale :D ja see on tegelikult täiesti arusaadav põhjus, ma ütleks võibolla isegi mõjuvam paljude jaoks kui mingid täpsed tagasiteenimise perioodid

siia muidugi tegelikult peaks kindlasti lisama ka teise vaatenurga - ehk et samamoodi võib tegelikult olla nii mõnegi mehe (või naise) uhke ja uus soojuspumbasüsteem investeeringu mõttes suhtelist pointless. ma olen üsna 99% veendunud, et peaaegu keegi ei tee oma peas ENNE selliste seadmete ostmist ja installimist läbi konkreetseid arvutusi, et millal see asi mulle tegelikult ära tasuda võiks. Mõni võibolla ka teeb mingi umbestäpse arvutuse, saab sealt ilmselt tulemuseks vahemiku 10-20a olenevalt mida konkreetselt installitakse ja kuhu (võrreldes otseelekti ja kõige lihtsama ning viletsama ehk põmst elektriradika küttega siis näiteks) ning midagi pikemalt analüüsimata otsustab, et noh see on ju vast hea tulemus küll. tegelikult see muidugi eriti hea tulemus siiski ei ole, kuna esiteks pumba efektiivsus ikkagi mingil määral langeb nii pika kasutusaja jooksul. teiseks ei arvestata sinna arvutusse kohe päris kindlasti võimalikke hooldus, veel vähem remondikulusid. ja kolmandaks - suurem osa inimesi vahetab oma uued ja uhked pumbad või süsteemid umbes 10-15a pärast välja :lol: teisisõnu, mitte mingit kasu selle uhke masina ostmisest ja paigaldamisest ei olnud. said lihtsalt naabrimehe ees kelkida ja tunda uhkust, et istud hinnalisi masina küljes
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

and kirjutas: 06 Jaan 2022, 20:22
a mis nende paneelide mõte siis muidu oleks? teeb elu kuidagi mugavamaks? või lihtsalt hobi korras?
tsikliga ratsutamise eesmärk on ikka teine.
Olen seda kõike mõlema oma tuttava käest küsinud. Mugavusi see ei loo, see on selge. Kui paned mingi 10k maksva salvesti, siis saad elektrikatkestuse korral paar tundi veel nö levis olla.
Üks ütles, et kasu neist on ainult 5 kuud aastas mai-september, aga ta saab oma arved kuidagi ühtalselt väiksemaks, sest müüb ju tagasi midagi ning tal mingi pakett a´la ühtalsed arved aastaringi. See pidavat olema tulevase maja müügi korral argument. Argument selles mõttes, et ostjale saab näidata justkui mõistliku suurusega el arveid, kuidgi reaalne kulu on suurem.
Teine paigaldas need omale eelmisel talvel(48tk) ja suvel muudkui vehkis oma äpiga, et kuidas ta toodab ja raha muudkui tuleb. Nüüd talvel ei tahtnud erriti sellest rääkida, kui küsisin millal selle raha tagasi oled teeninud,mis sisse panid. Keerutas niisama ja viis jutu muudele teemadele. Talle ongi see vast pigem (kallis)hobi.
Preagu on mõlemal nad lume all ja ei tooda essugi. Puhastasid algul mõlemad neid, kuid kui ikka midagi ei tooda,siis kes see viitsib seda lund maha ajada.
Minule tehti pakkumine mingi hulga peale, mis maksis 18000+2000 liitumisega seotud kulud. Tasuvusaeg minu tarbimise korral 13a8kuud.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7219
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1877 korda
Tänatud: 521 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 06 Jaan 2022, 20:31
siia muidugi tegelikult peaks kindlasti lisama ka teise vaatenurga - ehk et samamoodi võib tegelikult olla nii mõnegi mehe (või naise) uhke ja uus soojuspumbasüsteem investeeringu mõttes suhtelist pointless. ma olen üsna 99% veendunud, et peaaegu keegi ei tee oma peas ENNE selliste seadmete ostmist ja installimist läbi konkreetseid arvutusi, et millal see asi mulle tegelikult ära tasuda võiks.
Kui mina maja ehitasin,siis olid maasoojuspumbad ikka üsna uued asjad veel ja ega ka valikut eriti polnud. Mul olid valikus veel pellet ja õlikatel. Õlikatel kukkus kohe ära, sest kütte hinnad olid juba liiga kallid sel ajal ning pelletiga oli nii ja naa. Paigalduskulud olid pelletil jupp maad kallimad+teha üks eraldi ruum majja, mida maasoojuspump ei vajanud. Seadmed ise olid pelletil odavamad, kuid maasoojus oli nö mugavuse kohapealt ikkagi täiesti nö hooldevaba ehk see on sul majas ja teeb oma tööd aastaringselt. Pelletiga on ikkagi vaja tegeleda ja seda ei jäta paariks kolmeks nädalaks üksi koju toimetama.
Ehk maasoojusel olid oma eelised ja m2 kulud umbes samad, mis kesküttega korteril. Siiani see nii oligi ja eks näeb mis edasi saab. Samas on ka keskküttega mega hinnatõus olnud.
Ehk probleem ei olegi ainult elektri hinnatõus vaid kõik kütteliigid on kallid. Küll küttepuu müüjad ka hinnad taeva kerivad.

E: Maakütte seade on aastal 2006 ostetud Thermia Diplomat TRW 16kw
Viimati muutis urmas66, 07 Jaan 2022, 08:09, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

will111
Postitusi: 5293
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 46 korda
Tänatud: 389 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Kui kaua aega tagasi sul maaküte paigaldatud sai?
Kusjuures veidral kombel ei ole küttepuu hinnad tegelikkuses muutunud...juba ma ütleks, et viimased 5+ aastat. See muidugi ei tähenda, et kui sa lähed esimesse ettejuhtuvasse ehituspoodi neid koti kaupa ostma, et siis ei oleks hind muutunud. Kuid see tähendab seda, et kui sa natukenegi viitsid vaeva näha siis sa ostad umbes 35-40eur ruum korralikku küttepuud, aasta aasta järel täpselt ühtmoodi. Kui väga punniada siis ehk saab hädaga väita, et keskmisel ~5eur ruumi peale on paljude aastate peale hinnale juurde tulnud aga see on nii tühine, et ei vääri isegi pikemat mõtlemist.
ja samas saab ka veel odavamalt, näiteks korralikke kuivasid kütteklotse olen ma ostnud ka 20-25e ruum. neid on hea kasutada kütteks sest on hästi kerged, väga kuivad. miinus on muidugi see, et natuke keerulisem võib olla nö. lokaalselt transportida kuna kuju on juhuslik.

Aga nojah, õliküte oleks tänasel päeval ilmselt suht katastroof. muidugi peamiselt jällegi riigi poliitika pärast. kui igasugused ulmelised aktsiisid maha arvestada siis kütteüli hind iseenesest peaks tänagi ju vist endiselt olema alla 50 sendi liiter. Pelleti kohta ma ise ei tea suurt muud midagi kui et see on rämedalt ülemakstud tavaline puiduküte, nii algse investeeringu ajal kui edaspidi küttematerjali osas...kus sa maksad justkui mingi mugavuse eest, aga tegelikult vist seda meeletut mugavust ikkagi niiväga ei ole :D

Ühesõnaga jah, soojuspumbad üleüldises mõttes on mõistlik lahendus, aga paljudel juhtudel vast nende peamine kui mitte ainuke eelis on justnimelt mugavus. mitte see, et sa tingimata saad midagi hullult odavamalt või et see nüüd mingisugune tohutult tasuv investeering oleks kogukulude mõttes
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3162
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 336 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas: 06 Jaan 2022, 21:12
Kui kaua aega tagasi sul maaküte paigaldatud sai?
Kusjuures veidral kombel ei ole küttepuu hinnad tegelikkuses muutunud...juba ma ütleks, et viimased 5+ aastat. See muidugi ei tähenda, et kui sa lähed esimesse ettejuhtuvasse ehituspoodi neid koti kaupa ostma, et siis ei oleks hind muutunud. Kuid see tähendab seda, et kui sa natukenegi viitsid vaeva näha siis sa ostad umbes 35-40eur ruum korralikku küttepuud, aasta aasta järel täpselt ühtmoodi. Kui väga punniada siis ehk saab hädaga väita, et keskmisel ~5eur ruumi peale on paljude aastate peale hinnale juurde tulnud aga see on nii tühine, et ei vääri isegi pikemat mõtlemist.
ja samas saab ka veel odavamalt, näiteks korralikke kuivasid kütteklotse olen ma ostnud ka 20-25e ruum. neid on hea kasutada kütteks sest on hästi kerged, väga kuivad. miinus on muidugi see, et natuke keerulisem võib olla nö. lokaalselt transportida kuna kuju on juhuslik.

Aga nojah, õliküte oleks tänasel päeval ilmselt suht katastroof. muidugi peamiselt jällegi riigi poliitika pärast. kui igasugused ulmelised aktsiisid maha arvestada siis kütteüli hind iseenesest peaks tänagi ju vist endiselt olema alla 50 sendi liiter. Pelleti kohta ma ise ei tea suurt muud midagi kui et see on rämedalt ülemakstud tavaline puiduküte, nii algse investeeringu ajal kui edaspidi küttematerjali osas...kus sa maksad justkui mingi mugavuse eest, aga tegelikult vist seda meeletut mugavust ikkagi niiväga ei ole :D

Ühesõnaga jah, soojuspumbad üleüldises mõttes on mõistlik lahendus, aga paljudel juhtudel vast nende peamine kui mitte ainuke eelis on justnimelt mugavus. mitte see, et sa tingimata saad midagi hullult odavamalt või et see nüüd mingisugune tohutult tasuv investeering oleks kogukulude mõttes
35-40 eur pole kuivi küttepuid juba aastaid saanud. Arvesta ka seda, et kui märg puu kuivab, siis see riidake kuivab sul korralikult kokku ehk kallilt ostetud ruumid kaovad õhku juba enne ahju jõudmist. Kuiv kask (jah, päriselt kuiv) on hetkel juba hinnaga 75 eur/rm näiteks Tartus ning ma ei pea silmas võrkkotis ostmist.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

roadriders
Postitusi: 83
Liitunud: 17 Veebr 2004, 12:24
Tsikkel: Gold Wing 1500 SE
Tänatud: 20 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas roadriders »

Jagaks ka siis enda kogemusi. Huvitav, et keegi ei ole sõna võtnud gaasikütte koha pealt eramajas? Seega, maja 160 m2, 2 korrust, ehitatud vähem kui 10 aastat tagasi, korralikult soojustatud, vesipõrandaküte mõlemal korrusel, korralik Junkers gaasiahi. Detsembri gaasiarve 680.- eurot. 50.- eurot riik säästis mind võrgutasude pealt, mis oleks lisaks veel olnud. Suure tõenäolsusega on jaanuari-veebruari arved veel suuremad. Ah ja, detsembris kütsin ka paar korda nädalas ahju.
Nüüd õliküttest. Eelmine maja, 2 korrust, (5 aastat tagasi) oli 210 m2. Õlikatel, kvaliteetne Lamborghini põleti, samuti vesipõrandaküte. Talve (õigemini kütteperioodi november-märts) jooksul kulus umbes 2 tonni kütteõli. Siis ja ka praegu on võimalik saada kütteõli umbes 1-1,10 eurot liiter. Tollal tundus see ulmeliselt kallis ja kolides gaasiküttega majja oli tunne nagu majasoe oleks tasuta käes. Täna võtan omale julguse väita, et õliküte on hetkel üks soodsamaid variante.
Nii et elagu rohegaas.
Viimati muutis roadriders, 06 Jaan 2022, 22:09, muudetud 1 kord kokku.

eetarga
Postitusi: 795
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 86 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Puidu-pelleti kogemused siis selliseid:
150m² kõetav pind (2 korrust), halvasti isoleeritud, lisaks väike trepikoda mis ma pean osaliselt kütma.
Süsteem on 7 aastat vana, korralik Rootsi põleti, suht kehva kasuteguriga Tsehi katel.
Ehitasime pelletipunker kus vähemalt 2000 kg mahuvad ilusti sisse.
Iga kahe nädala järgi kulutan umbes 30 minutid puhastustööde peale.

Keskeltläbi tarbime 6 euroalused pelletid (1050 kg.) iga talv. Ja on vähemalt mõnus soe, sest ma suudan pakkaste külma puhul lihtsalt ringvoolutemperatuur suht kõrgeks ajada.

Investeering oli umbes 7000,- E pluss dokumentid ja projekt (neto/ pluss km).
Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

Turist
Postitusi: 1225
Liitunud: 06 Mär 2020, 17:09
Tänanud: 88 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Turist »

Ivoonu kirjutas: 06 Jaan 2022, 19:01
Ma kunagi 20 aastat tagasi ostsin garaazi, tervelt 15k EEKu maksis ja korter on ka olemas, mis tulu toodavad.
Päikesepargi tasuvusest on mul tegelt jätkuvalt suhtkoht poogen, teenib tasa, on hästi, ei teeni tasa, mis siis ikka, kõik investeeringud ei olegi tasuvad.
Loomulikult igaüks teeb oma rahaga mida tahab, lihtsalt mina isiklikult energiatootmisega/kütmisega seotud süsteemidesse niisama raha sisse ei laoks kui tasuvust pole ette näha või see on väga kehv. 9000 eur investeering, mis 20 aasta pärast annab selle 9000 eur tagasi... kõlab umbes nagu laenata kellelegi täna 9000 eur ja siis 20 aasta pärast ta maksab täpselt 9000 tagasi. :D
Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2022
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas bitter »

will111 kirjutas: 06 Jaan 2022, 20:18
investeerid täna 5000eur "kütteseadmesse" paned selle kütma ja laias laastus umbes pooleteise aasta pärast oled selle tagasi teeninud (kui võtta aluseks tänane profitability). seega aasta aja pärast oled sa omadega nö. nullis investeeringu mõttes aga LISAKS sellele oled saanud kogu selle aja tasuta kütta…
Selline kütteseade muidugi ei anna väga palju sooja (pakun, et umbes 1.5kw
Tasuvusajaks pakud siis kumba? Pigem aasta v pigem 1,5a? Mingitest kiipidest on praegu puudu. Kaevandamise riistvara see ei puuduta? Kogu kola mahub ühte suurde pc-kasti? Mis sa müra kohta ütled? Võrreldes keskmise gaming-komplektiga näiteks?

Tort
Postitusi: 2022
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Oma (hirmkalli) elektri/kütte arve olete juba kätte saanud?

Lugemata postitus Postitas Tort »

roadriders kirjutas: 06 Jaan 2022, 21:46
Jagaks ka siis enda kogemusi. Huvitav, et keegi ei ole sõna võtnud gaasikütte koha pealt eramajas? Seega, maja 160 m2, 2 korrust, ehitatud vähem kui 10 aastat tagasi, korralikult soojustatud, vesipõrandaküte mõlemal korrusel, korralik Junkers gaasiahi. Detsembri gaasiarve 680.- eurot.
Sul on midagi totaalselt paigast ära seal. 160m2, 2 korrust, 7a vana, soojustagastusega vent. Detsembri kulu 260 m3, mis on aktsiisiga koos 195 eur. Võrgutasu oleks 33, aga seda ei pea maksma. Katel teeb sooja vett ka.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”