30 asja mida vaid mootorratturid päriselt mõistavad


will111
Postitusi: 5362
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 396 korda

Re: 30 asja mida vaid mootorratturid päriselt mõistavad

Lugemata postitus Postitas will111 »

Maaks, sa ilmselgelt unustasid nüüd ära, et mx on absoluutne maailmameister, absoluutselt kõiges :lol: tema ei kaota mitte kunagi ega mitte kellegile, isegi jalgrattaga tõmbaks lutti igale mõttetule teslale igast asendist ja täiesti vabalt!

Autode vs. ratastega on see huvitav värk, et kui võrrelda laia skaalat siis autosid (isegi eesti tavaliikluses) võib sealt leida kiirenduse 15s sajani kuni kiirendusega ~4s sajani, täiesti vabalt ja täiesti igapäevaselt. Mootorrattaid ikka annab leida selliseid, mis sajani kiirendaks näiteks üle 6 sekundi ja kuigi neid "kolm sekundit sajani" rattaid on väga palju siis seal otsas istub väga vähe tüüpe, kes nendega reaalselt 3s sajani kiirenduse suudaks saavutada. Seega me võrdleme sisuliselt fikseeritud kiirendusvõimet (4-6s) hästi laia ulatusega (4-15s). Sealt tulebki see üldrahvalik arusaam, eelkõige ratturite hulgas, et mootorratas on alati ja igas asendis hullult parem kiirendaja. Tegelikkus on see, et mingi teslaga on tarvis vaid lülitada sisse õige mode ja vajutada õigel hetkel klahv põhja - kõik. Tsikliga on vaja esiteks omada piisavalt julgust, et üldse midagi max kiirenduse ligilähedast kasutada, siis väga palju kogemust, et mitte libistada liiga palju sidurit, mitte tõmmata üle, mitte lasta ringi ja panna käna. Mõne ratta puhul veel tuleb kuidagi ka adekvaatne käiguvahetus sinna vahele tikkida.
Ühesõnaga, üks tesla mille roolis on vähemalt natukenegi adekvaatne juht, teeb 99,9% ratturitele foori tagant üsna lõdva randmega lutti, kui tal selline tõsine kavatsus on. 100-200 on juba natuke teine reaalsus ehk see osa, kus suur osa autosid jääb toppama aga vähegi võimsamatel tsiklitel on veel jõudu minna meeletult ning samas jäävad tsiklid jälle seal 200 kandis omakorda aeglaseks

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Uudiseid ja teateid kogu maailmast”