Õnnetused mootorratastega 2022

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 563
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: LadyInRed
Asukoht: EU
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 123 korda
Kontakt:

Re: Õnnetused mootorratastega 2022

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

will111 kirjutas: 25 Okt 2022, 19:57
Olukordi ette näha? Noh...kõva, mingu sinna selgeltnägijate tuleproovi oma võimeid näitama :lol: Olukordi ei ole võimalik ette näha, on võimalik vaid tugineda varasematele kogemustele, kiirele analüüsivõimele ning kõige selle eelduseks olevale ümbritseva jälgimisele. Ja sealt edasi siis juba sõidu (õigemini päästmise) oskustele. Kui keegi tuleb rääkima, et tema "näeb olukordi ette" siis antud juhul selle tähendus on üks ühele selline, et vastav "ettenägija" sõidab igalpool ja alati kiirusega max kuskil nii 30kmh...sest ta "näeb ette", et igalpool võib ootamatult olla maas suvaline plärakas liiva või kruusa, õli jne. Päris elus muidugi on selle kohta natuke teine nimetus - täpsemalt ettevaatlik. Selge on see, et äärmuslik ettevaatlikkus kõikjal ning kõiges vähendab igasuguseid riske. Selge on see, et kui keegi jätab omale kolmekordse varuga eksimisruumi igaks võimalikuks olukorraks siis tal on üüratult suurem tõenäosus mitte kunagi kukkuda jne. Aga peab ikka päris juhm olema, et hakata ajama segi äärmuslikku ettevaatlikkust sõiduoskustega.
Olukorra ettenägemine on täpselt see, mida sa just kirjeldasid. Sellel puudub selgeltnägemisega seos. OMast kogemusest - suvel tagasiteel eestisse oli poolas meeletu ummik ja sõitsime ridade vahel. Ees vasakus reas seis auto ja tundus, et ta on sinna ära surnud. Parem rida liikus vaikselt edasi. VAsakust reast sõideti järsku paremas reas liikuvale autole ette. Võtsin hoo veel vaiksemaks, sest oli näha, et neid ettesõite tuleb veel. Ja nii oligi, 2 autot minu ees vasakus reas olev auto tegi järsu parempöörde ja keeras paremal olevale autole tuimalt ette. Järgnes äkkpidurdus. Mina, olles olnud ETTENÄGELIK, jäin seisma. Sellest ei piisanud, et avarii ära hoida, sest lendasin 2m edasi ja arvasin, et mu seljataga või küljepeal olnud auto sõitis mulle nüüd sisse. Aga ei, hoopis mu reisikaaslane, kes ei jälginud väga liiklust. Panime ka parempoolse rea liikluse kinni...
Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Vaba teema”