Rumalad või segased küsimused jms

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7212
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1869 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

will111 kirjutas: 07 Juul 2023, 21:06
noh jah...jutu järgi võib olla tõesti ei ole :D kui võtta reaalsed numbrid (pakkumised) ette ja võrrelda siis on see koefitsent täiesti ilmselgemast selgemalt endiselt vägagi olemas. lihtsalt huvitav oleks olnud teada konkreetset numbrit ehk kordajat, keskmise pakkumise vaadates ja võrreldes on muidugi ka enamvähem ligikaudselt võimalik välja selgitada, et eks ta tõusis minimaalselt 2 kordseks. firmade erinevused jäävad sinna kümne kuni 25% piiresse siiski umbkaudu...kui päris idiootsed äärmused välja jätta
Mingit koefitsenti pole ühelgi seltsil. Igal ettevõttel oma hinnastamise algoritmid ja nad ise koostavad oma kriteeriumid oma vabal subjektiivsel valikul. Sina siis omal vabal valikul võtad erinevatelt seltsidelt pakkumised ja teed oma vaba valiku kas odavaima või kalleima kasuks.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1478
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

See süsteem põhineb mingil LKF-i andmebaasil mille järi iga selts oma hinnad kujundab.
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7212
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1869 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas: 09 Juul 2023, 14:17
See süsteem põhineb mingil LKF-i andmebaasil mille järi iga selts oma hinnad kujundab.
Ilmselt on see nii,et LKF andmetel koostab seltsi algoritm sinule hinna. See arvutus metoodika kõigil väga erinev, sest ka hinnad on näiteks maakleri kaudu otsides ikka väga suure vahega.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Assamait
Postitusi: 200
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 142 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

urmas66 kirjutas: 09 Juul 2023, 20:40
Ain kirjutas: 09 Juul 2023, 14:17
See süsteem põhineb mingil LKF-i andmebaasil mille järi iga selts oma hinnad kujundab.
Ilmselt on see nii,et LKF andmetel koostab seltsi algoritm sinule hinna. See arvutus metoodika kõigil väga erinev, sest ka hinnad on näiteks maakleri kaudu otsides ikka väga suure vahega.
"Tore" on see, et enamasti on maakleri kaudu ostes pisike juurdehindlus, aga aeg-ajalt näkkab maakleri kaudu suure sägaga :D - tuntavalt odavam seltsi letihinnast. Millest selline jura, ei tea... Korra ise sellise peale komistades sai mõeldud, et kas tühistatakse ära või mis, aga läks soodukaga läbi.
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7350
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1055 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Seadus ei luba maakleril juurdehindlust teha. Pigem on nii, et seltsist ostes teeb selts sulle allahindluse. Ostja jaoks on see muidugi sisuliselt sama - seltsist on soodsam, kui maakleri juurest.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3122
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 580 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Autol vaja värvida taga poritiib. Kas keegi teab soovitada kohta, kes/mis omab vajalikke oskusi ning seadmeid. Ettevõte koosneb rohkem kui ühest entusiastist (st ettevõte omab elementaarset kvaliteedijuhtimise ja kontrollimise süsteemi), ei asu mingis üksbox töökodade hoovi tagumises nurgas, sinna usaldatud auto ei söida sulle öösel vastu, hamburgeri ja limpsiga tunke roolis (tõi auto koostööpartneri juurest jutuga vms)
Tegemist on minu jaoks natuke tähtsama vankriga, mis tähendab, et ma ei soovi iga kord päikese käes näha, kus kohast täpselt on värvitud.

Kui kellelgi on (mitte emotsioonipõhiseid) teadmisi kedagi soovitada, siis :bsmile:
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8384
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 319 korda
Tänatud: 420 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas: 11 Juul 2023, 13:55
Autol vaja värvida taga poritiib. Kas keegi teab soovitada kohta, kes/mis omab vajalikke oskusi ning seadmeid. Ettevõte koosneb rohkem kui ühest entusiastist (st ettevõte omab elementaarset kvaliteedijuhtimise ja kontrollimise süsteemi), ei asu mingis üksbox töökodade hoovi tagumises nurgas, sinna usaldatud auto ei söida sulle öösel vastu, hamburgeri ja limpsiga tunke roolis (tõi auto koostööpartneri juurest jutuga vms)
Tegemist on minu jaoks natuke tähtsama vankriga, mis tähendab, et ma ei soovi iga kord päikese käes näha, kus kohast täpselt on värvitud.

Kui kellelgi on (mitte emotsioonipõhiseid) teadmisi kedagi soovitada, siis :bsmile:
Benefit, Hi-tech, aga valmistu selleks, et sind eriti jutule võtta ei taheta.

MustVälk
Postitusi: 154
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 335 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Madlobster kirjutas: 11 Juul 2023, 13:55
Autol vaja värvida taga poritiib. Kas keegi teab soovitada kohta, kes/mis omab vajalikke oskusi ning seadmeid. Ettevõte koosneb rohkem kui ühest entusiastist (st ettevõte omab elementaarset kvaliteedijuhtimise ja kontrollimise süsteemi), ei asu mingis üksbox töökodade hoovi tagumises nurgas, sinna usaldatud auto ei söida sulle öösel vastu, hamburgeri ja limpsiga tunke roolis (tõi auto koostööpartneri juurest jutuga vms)
Tegemist on minu jaoks natuke tähtsama vankriga, mis tähendab, et ma ei soovi iga kord päikese käes näha, kus kohast täpselt on värvitud.

Kui kellelgi on (mitte emotsioonipõhiseid) teadmisi kedagi soovitada, siis :bsmile:
Heimarus on selline hea koht kuhu esindused käivad ka omi autosid saatmas.
Muidugi vaata, et töökoja juht oleks ka tööl samal ajal. :wink:
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1489
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 107 korda
Tänatud: 65 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Kuidas järgmine nädal Stockholmi ja Bergeni vahel ilmaga on? Sajab kõik see aeg?
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6624
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 657 korda
Tänatud: 404 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7212
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1869 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

► Näita Spoilerit
Ma tean kohta, kus värvitakse hästi ja ka hinnad on reaalsed, kuid neid muid tingimusi pole neil kohe kindlasti 100% ehk ka ühemehe töökoda saab teha perfektset tööd. Mul hakkab alati mingi ohutuluke vilkuma kui keegi kvaliteedi juhtimisest rääkima hakkab autoremondi valdkonnas ;)
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Assamait
Postitusi: 200
Liitunud: 28 Apr 2017, 16:05
Tsikkel: Eff Zett Quus
Tänanud: 142 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Assamait »

Rumal küsimus liisinguauto kasko kohta - kuna originaalne kasko pakkuja tahab hinda tõsta ja leping sisaldab kaitseid, mida ma ei vaja (lisavarustus, käru), siis tekkis küsimus, kuidas kurat te üldse kaskot otsite-võrdlete? :shock:
Tundub, et näiteks poliis.ee (mis on ju tegelikult IF) pakub justkui odavat hinda, aga pole justkui liisingväärtuse kindlustust paketis. Mingis kohas arvutades jäi KÕIK selgusetuks, kas asi sobiks mu liisingulepinguga või mitte. Ifi lehel on kallimad paketid, kus jällegi palju õhku sisse puhutud.
Kas mõni liisingumaakler või otse seltsi kirjutamine võiks anda kasko poliisi, kus õhku (liigeid katteid) sees poleks ja selle tõttu ka hea hinnaga oleks?
Tuntuim Läti rallisõitja - Kurvis Kraavis; tuntuim Läti mootorrattur - Kurvis Kallutas
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1478
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Ain »

poliis.ee lehel on kärbitud versioon aga ka odavam.
Hea hind on ju alati suhteline... Ma ei tea mis äri Sa ajad aga kui tulen Sinu juurde, et müü mulle see kaup või teenus ilma õhuta siis mida ütleksid? :)
Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7350
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1055 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

► Näita Spoilerit
Kindlustuse ülesanne on sulle võimalikult kallis leping pähe määrida s.h. asjad mida sa ei vaja aga mis tunudvad tore omada (katuseraamid, käru, turvahäll, rattaraami kate jms) niikaua, kui ei süvene lepingu detailidesse. See õhk, mis nad sulle maha müüvad ja mille järgi sul vajadus puudub võimaldab hinna üles pumbata, sealhulgas riske võtmata. Nad on ju oma statistikast selgelt näinud, et rattaraame ja turvahälle ei pea peaagu mitte kunagi hüvitama. Loomulikult nad pakuvad seda, et pakkumine oleks konkuretide omast parem. Kindlustuse põhiülesanne on riskide maandamine.

Ma olen ühes kindlustsuseltsis sattunud klienditeenindaja peale, kes näitas, "mis on kala kõhus", kui kodu kindlustust sõlmisin, ma võin numbritega eksida aga mõte oli selles, et kogu sisutuse kindlustuse valikud olid 25K€ ka 50K€, esimene tundus mulle liiga madal aga kohe, kui võtsin järgmise sammu s.t 50K€ hüppas kindlustuse hind taevassse. Konsultant ütles, et kuni 43K€ kindlustusmakse ei muutu. See on midagi, mida sa ise ei saa kunagi teada ega ära arvata, sest sa täidad mingit ettevalmistatud veebivormi kus müüja suunab sind tegema valikuid, mis on talle kasulikud. Ainuke võimalus mõistlikku pakkumist saada on suhelda klienditeenindjaga näost näkku või telefonitsi.

ma olen võrdluse jaoks kasutanud kahte kohta:
https://kindlustushind.ee/
https://iizi.ee/

Tegin uudishimust päringu enda auto kohta ja sain teada, et kui ma täna uue kasko sõlmiks siis see oleks juba 30%-50% kallim. :shock:
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7350
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1055 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mul siin ühed 5 aastat vanad Michelini asfaldirehvid seisma jäänud. Nüüd küsimus, et kas panna alla või on juba liiga plast ja tuleb uued võtta?
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

MustVälk
Postitusi: 154
Liitunud: 05 Veebr 2023, 13:43
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 335 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas MustVälk »

Macintosh kirjutas: 12 Juul 2023, 18:04
Mul siin ühed 5 aastat vanad Michelini asfaldirehvid seisma jäänud. Nüüd küsimus, et kas panna alla või on juba liiga plast ja tuleb uued võtta?
Oleneb kuidas tundub. :) Ma eelmine hooaeg veel sõitsin 10 aastat vana pirelliga. :mrgreen:
Vältisin vihma ja liigset kallutamist.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6624
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 657 korda
Tänatud: 404 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Olen sõitnud igatsugu ilmadega ka 20+a "vanade" rehvidega, kui mustrit jagub, treppis ei ole, anna minna!

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2018
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas bitter »

Androidiga viipemaksed. Saan ma õigesti aru, et Google pay on mugavam kui panga äpp? Panga äpp küsib smartID-d aga google vist lepib biomeetriaga?
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3155
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 333 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas ranel »

Macintosh kirjutas: 12 Juul 2023, 18:04
Mul siin ühed 5 aastat vanad Michelini asfaldirehvid seisma jäänud. Nüüd küsimus, et kas panna alla või on juba liiga plast ja tuleb uued võtta?
15a vana mitas e07 näitel oli esirattaga jahedaga pidamine suht 0. Suht jube on lasta esiratas lohasse. Uue sama rehviga sama probleemi polnud.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

oil
Postitusi: 782
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas oil »

Macintosh kirjutas: 12 Juul 2023, 18:04
Mul siin ühed 5 aastat vanad Michelini asfaldirehvid seisma jäänud. Nüüd küsimus, et kas panna alla või on juba liiga plast ja tuleb uued võtta?
5 a vanade rehvide puhul küll mingit vahet ei tee jah. Anna aga minna.
Kasutaja avatar

kiilas
Toetajaliige
Postitusi: 537
Liitunud: 31 Juul 2021, 19:12
Tsikkel: R 1250 GS Adventure
Asukoht: Rapla
Tänanud: 53 korda
Tänatud: 84 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kiilas »

Macintosh kirjutas: 12 Juul 2023, 18:04
Mul siin ühed 5 aastat vanad Michelini asfaldirehvid seisma jäänud. Nüüd küsimus, et kas panna alla või on juba liiga plast ja tuleb uued võtta?
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7350
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1055 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas: 12 Juul 2023, 19:41
Androidiga viipemaksed. Saan ma õigesti aru, et Google pay on mugavam kui panga äpp? Panga äpp küsib smartID-d aga google vist lepib biomeetriaga?
Ei saa õigesti aru. Vähemalt mina pole aru saanud, et erinevus oleks. Google Pay annab lisaks visuaalsele kinnitsele ka helilise, kui maksan aga panaga äpp vaisd visuaalse. Kumbki ei taha saada viipemakse korral smart-ID-d. Sead endal panga äpist ja telefoni seadetest ära, millist turvalisuse taset soovid ja maksad. Minul piisab sellest, kui ekraan on lukust lahti, siis saab maksta.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7350
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1076 korda
Tänatud: 1055 korda
Kontakt:

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@kiilas, see sinu video oli küll väga silmi avav. Sealt tuli ka välja, et enamus tootjate soovitus rehvi vanusepiirile on 10 aastat ja mees, kes oskab ringrajal tõsiselt kallutada ei suutnud 5 aasta vanustel ja tuttuutel rehvidel vahet teha.
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Prets
Postitusi: 686
Liitunud: 13 Juun 2009, 02:40
Tsikkel: Husqvarna 701 "Endu"
Asukoht: Tartto
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Prets »

Vanal rehvil sõltub väga palju säilitustingimustest. Pimedas, kuivas ja jahedas võib päris kaua kesta, samas kui päikse käes või niiskes lähevad rehvid ikkagi päris kiiresti käest ära. Kui 5a on seisnud normaalselt, siis ei tee korralikule rehvile midagi. Kui kõhklus, võid korra näppida vana ja uut kuskil motopoes, kui kõvaduses erilist vahet pole, pole midagi hullu.
(togi)

will111
Postitusi: 5281
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 387 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mac, olgem siiski täpsed. Mees kes oskab ringrajal tõsiselt kallutada ei suutnud 7 aasta vanustel ja tuttuutel rehvidel vahet teha :) 5a oli tema esialgne arvamus, et peale sellist perioodi on rehv ilmselt täiesti prügi ja tuleks ära visata. Võib üsna kindlalt väita, et ega ta ei oleks suutnud vahet teha ka 8 aasta vanustega ning võibolla edasigi :wink:

Ühtlase ja sobiva kliimaga PIMEDAS ruumis, mitte ratta alla paigaldatuna säilivad rehvid ikka ülimalt kaua. Ja isegi kui nad natuke degradeeruvad siis 99.9% sõitjaid sellest mitte kuidagi ega kunagi aru ei saa sest selline protsent sõitjaid ei sõida kunagi rehvi pidamise piirile nii lähedal (kuigi 100% muidugi ise arvab, et nad seda teevad). Kuid vaatamata sellele, et on olemas sellised silmi avavad videod siis on ja saab alati olema tuhat korda rohkem igasuguseid kohvikureissereid, kes oma värskelt läikima löödud nahktagis kohviku ees uutele tulijatele räägivad kuidas nemad ikka üle 5p(äeva) vana rehvi never alla ei paneks. Mitte, et nad kunagi ühegi rehviga kuskil kallutada oleks julgenud või osanud. Ja sealt sellised lollakad müüdid oma võidukäiku jätkavad...igavesti.
Kasutaja avatar

Tuuletallaja
Postitusi: 731
Liitunud: 22 Aug 2006, 13:13
Tsikkel: Neegrikaksik
Asukoht: Faeht / Reval
Tänanud: 111 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Tuuletallaja »

Mulle kunagi ühe keskmisest ehk natuke väiksema rehvitöökoja omanik lobises välja need saladused ja sest saati pole nii kriitiliselt seda DOT numbrit vaadanud (vaadanud olen ikka aga käed pole värisema hakanud), kuivõrd olen tahtnud ikka oma käega katsuda või siis teatud kaupmeeste puhul piisab mehe sõnast.
Too rehvimees pidas kõige kriitilisemateks teguriteks hõõrdumist-kuumenemist sihipärasel kasutamisel ja UV-d, ülejäänud eelmainitutest olla juba mõnevõrra väiksema kaaluga.
Koroona ajal ostetud auto põranda alt tuli välja sel hektel ~25 aastat vana täismõõdus varu ning seda sai kohe ka proovitud - visuaalselt suht OK, katsude ehk tiba kõva ning all loopis natuke, ilmselt olid mõned tasakaalud jugama pannud.
Minu jaoks on see kõik siin üks sotsiaalne eksperiment :bsmile:
Suu võib käia, mootor peab käima!
'96 XRV750
'97 XL600V
'89 Jawa 638
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2206
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 246 korda
Tänatud: 557 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ega asi polegi selles, et näiteks 5a vana rehv vilets oleks, lihtsalt kuna fakt on, et suur osa kundedest neid ei taha, siis ma ei näe põhjust, miks olla see loll, kes need täishinnaga ära ostab. Allahindlus vanus aastates*10% ja läheb kenasti loosi :bsmile:

Objektiivne reaalsus muidugi kipub olema see, et viimase kolme aasta defitsiidid ja hullused on oma töö teinud ja vaevalt, et ladudes üldse midagi sellist veel alles on. Vahepeal oli hea päev, kui uuegi sai.

Mitas E07 ei tööta ka uuest peast normaalselt :)
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7212
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1869 korda
Tänatud: 518 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas: 13 Juul 2023, 08:42
@kiilas, see sinu video oli küll väga silmi avav. Sealt tuli ka välja, et enamus tootjate soovitus rehvi vanusepiirile on 10 aastat ja mees, kes oskab ringrajal tõsiselt kallutada ei suutnud 5 aasta vanustel ja tuttuutel rehvidel vahet teha.
Vanatehnika taastajad leiavad vahel veel aastakümneid vanu nn uusi rehve ja ka need on täiesti normaalses olekus. Ehk 5a laos seisnud rehv on minu meelst ka täiesti OK.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Kellegil ideid kuidas 24h jooksul asju warsawist Tartu saaks? Tegime eile avarii ja maastur oli asju täis...

will111
Postitusi: 5281
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 387 korda

Re: Rumalad või segased küsimused jms

Lugemata postitus Postitas will111 »

No ainult autoga ilmselt. See sõit ise on umbes täpselt 12h ots (puhas sõidaaeg). Laadimine sinna juurde ja peaks saama alla 24h aga muid võimalusi küll väga ei näe. Kuidas sealt auto leiate, seda ei oska öelda...ilmselt portaal lahti ja tuleb mingi odavam pann lihtsalt kiirelt ära osta :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”